Справа № 522/8839/19
Провадження № 1-кс/522/7017/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 травня 2019 року Місто Одеса
Слідчийсуддя Приморськогорайонного судум.Одеси ОСОБА_1 ,розглянувши клопотання слідчого СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 , за погодженням прокурора Одеської місцевої прокуратури №3 ОСОБА_3 та матеріали кримінального провадження №12018160500002758 від 11.05.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, про продовження строку досудового розслідування, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження строку досудового розслідування в рамках кримінального провадження, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, мотивуючи наступним.
У провадженні слідчого відділу Приморського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області перебувають матеріали досудового розслідування внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018160500002758 відомості про яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.05.2018, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, за фактом використання завідомо підроблених документів посадовими особами ТОВ «Аркас Груп, які зареєстрували право власності на нерухоме майно за адресою: м. Одеса, Приморський бульвар 7/1, загальною площею 146, 2 кв.м.
В ході досудового розслідування встановлено, що до Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області надійшла заява від директора Департаменту комунальної власності Одеської місцевої ради О.Спектор, з якої вбачається, що споруда площею 146, 2 кв.м., яка розташовується за адресою: м. Одеса, Приморський бульвар 7-а являється власністю територіальної громади міста Одеси.
Разом з цим, злочинною групою, до складу якої входять фізичні особи та посадові особи і представники ТОВ «Аракс груп» (ЄДРПОУ 38367617) з використання підроблених документів, шляхом зловживання своїми посадовим становищем та використання завідомо неправосудного судового рішення привласнено це комунальне майно.
Злочин розпочався з виготовлення підробленого технічного паспорту на будівлю з такою ж площею (146,2 кв.м.), але з зазначенням іншої адреси (Приморський бульвар 7/1), який був наданий до Приморського районного суду м. Одеси з метою отримання судового рішення про визнання права власності на об`єкт комунальної власності за фізичною особою, яка не має до цього майна жодного відношення.
На підставі підроблених документів та за заявою ОСОБА_4 , Приморський районний суд м. Одеси, від 20.09.2012 (справа №1522/12104/12) було винесено завідомо неправосудне додаткове рішення, яким було визнано право власності за ОСОБА_5 .
Як вбачається з судового рішення, в обґрунтуванні позовних вимог позивачка послалась на те, що нею за власні кошти була збудована нежитлова будівля загальною площею 146,2 кв.м., яка розташована за адресою: Приморський бульвар 7/1, якою вона відкрито, безперервно володіє та користується більше п`ятнадцяти років.
Ця інформація та, відповідно, рішення суду є завідомо недостовірними, оскільки цей об`єкт є частиною пам`ятки культурної спадщини підпірні стіни, що розташовані на Приморському бульварі, і відповідно до рішення Одеської обласної ради народних депутатів від 27.12.1991 року № 580 включені до списку об`єктів, що підлягають охороні як пам`ятки архітектури.
Оскільки споруда є частиною пам`ятки архітектури, збудованої у 19 сторіччі, ОСОБА_6 ніяк не могла її збудувати за власні кошти 15 років тому.
Крім того, об`єкт було прийнято до комунальної власності територіальної громади м. Одеси, відповідно до рішення Одеської обласної ради народних депутатів від 25.11.1991 року №266-ХХІ «Про розмежування державного майна між власністю обласної ради, міст обласного підпорядкування та районів міста».
Таким чином, ОСОБА_6 не могла використовувати це приміщення. В подальшому за заявою прокуратури Приморського району м. Одеси заочне рішення Приморського районного суду м. Одеси від 20.09.2012 року було скасоване, та ухвалою Приморського районного суду м. Одеси від 20.06.2013 року позовну заяву ОСОБА_4 до Одеської міської ради про визнання права власності на допоміжне приміщення було залишено без розгляду.
Однак, незважаючи на скасування незаконного судового рішення, члени злочинної групи встигли зареєструвати за собою об`єкт на праві власності (зареєстроване КП «ОМБТІ та РОН» 29.12.2012 під №3610 у книзі 115неж-141, що підтверджується витягом про державну реєстрацію права №37076538 від 29.12.2012 року) та уклали договори про відчуження цього об`єкту з метою створення перешкод для його витребування на користь громади.
Відомості про кримінальне правопорушення за фактом використання завідомо підроблених документів посадовими особами ТОВ «Аркас Груп, які зареєстрували право власності на нерухоме майно за адресою: м. Одеса, Приморський бульвар 7/1, загальною площею 146, 2 кв.м. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 11.05.2018 та встановлений законом строк у 12 місяців спливає 11.05.2019.
В ході досудового розслідування проведено значний обсяг слідчих дій.
Закінчити досудове розслідування у передбачений ч.1 ст. 219 КПК України строк не виявилося можливим, оскільки необхідно встановити свідків та очевидців вчинення даного кримінального правопорушення, яких у азі встановлення необхідно допитати за всіма їм відомими обставинами за даним фактом, направити запити до організацій, установ та підприємств в порядку ст. 93 КПК України, щодо витребування необхідної інформації та документів для долучення до матеріалів кримінального провадження. Крім того, необхідно отримати відповідь на доручення слідчого в порядку ст. 40 КПК України, спрямоване на встановлення осіб причетних до скоєння до вчинення даного кримінального правопорушення.
Тому слідчий просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні.
До суду надійшла заява прокурора, в якій зазначено, що клопотання про продовження строківдосудового розслідування підтримує в повному обсязі, та просить провести розгляд за його відсутності.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачений цим Кодексом, в зв`язку з чим суд вважає за можливе розглянути клопотання за відсутності слідчого.
У відповідності до ч.4 ст. 107 КПК України, розгляд клопотання проведено за відсутності учасників судового провадження та без фіксації за допомогою технічних засобів, оскільки всі особи, які беруть участь у судовому провадженні до суду не з`явилися.
Розглянувши клопотання, дослідивши матеріали кримінального провадження, які обґрунтовують доводи клопотання, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ст.2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно ч.1 ст.28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.
У відповідності до ч.1 ст.294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
В судовому засіданні встановлено, що слідчим відділом Приморського ВПв м.Одесі ГУНПв Одеськійобласті здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №№12018160500002758 від 11.05.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.
Також встановлено, що в ході досудового розслідування проведено значний обсяг слідчих та процесуальних дій, що підтверджується матеріалами даного кримінального провадження.
Для завершення досудового розслідування необхідно виконати певний обсяг процесуальних та слідчих дій.
При вирішенні питання щодо продовження строку досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя враховує необхідність у проведенні зазначених слідчих та процесуальних дій, які мають доказове значення у кримінальному провадженні, а також здійснити перевірку та оцінку наявних у кримінальному провадженні доказів.
З огляду на викладене, строк досудового розслідування кримінального провадження необхідно продовжити на 6 (шість) місяців.
Керуючись ст.ст.28, 294, 295-1, 372 КПК України, слідчий суддя -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 , про продовження строку досудового розслідування задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №№12018160500002758 від 11.05.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України до 6 (шести) місяців, тобто до 11 листопада 2019 року
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
08.05.2019
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 08.05.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 81743714 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Попревич В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні