ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

УХВАЛА

Дата документу 15.05.2019 Справа № 554/1562/19 Провадження № 1кс/554/6815/2019

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 травня 2019 року cлідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави Савченко Л.І., при секретарі - Гаврись В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Полтаві клопотання слідчого Другого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві Міщенка Р.В., погоджене прокурором військової прокуратури Сумського гарнізону капітаном юстиції Лисенком Д.О., про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за №42019200350000003 від 15.01.2019 за ознаками складу кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 407, ч. 3 ст. 410, ч. 3 ст. 426 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий Другого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві Міщенко Р.В. звернувся до суду з клопотанням, погодженим прокурором військової прокуратури Сумського гарнізону капітаном юстиції Лисенком Д.О., про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за №42019200350000003 від 15.01.2019 за ознаками складу кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 407, ч. 3 ст. 410, ч. 3 ст. 426 КК України.

У клопотанні порушується питання про необхідність надання тимчасового доступу до речей і документів, з можливість вилучення оригіналів документів (у паперовому та/або електронному вигляді), а саме: наказів про прийняття участі солдатом військової служби за контрактом ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 р. н., який проходить військову службу в 58-й окремій мотопіхотній бригаді в роті вогневої підтримки військової частини А4532, та виконання особливо важливих завдань в зоні проведення ООС в період з 01.06.2018 по теперішній час, та бухгалтерських документів щодо отримання ОСОБА_3 грошових коштів у вигляді надбавки за виконання завдань в районі проведення ООС за період з 01.06.2018 по теперішній час, які перебувають у володінні військової частини А1376, що знаходиться за адресою: Сумська область, м. Конотоп, вул. Деповська, 101.

Клопотання обґрунтоване тим, що Відповідно до повідомлення заступника начальнику УСБУ в Сумській області - начальника відділу БКОЗ про виявлене кримінальне правопорушення від 14.01.2019, оперативними працівниками відділу БКОЗ УСБУ в Сумській області в ході проведення оперативно-пошукових заходів отримані дані щодо факту самовільного залишення розташування в/ч А4532 та привласнення військового майна у вигляді преміальної надбавки за виконання завдань в районі проведення ООС солдатом військової служби за контрактом вказаної в/ч ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1

Досудовим розслідуванням встановлено, що солдат ОСОБА_3 фактично не виконує свої обов'язки проходження військової служби за контрактом, та з відома командира батальйону №1 58 ОМБ в/ч А4532 ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та командира роти вогневої підтримки 58 ОМБ в/ч А4532 ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, знаходиться поза межами розташування вказаної в/ч, та отримує грошові кошти у вигляді преміальної надбавки за виконання завдань в районі проведення ООС, фактично не перебуваючи в районі проведення ООС.

Крім того, встановлено, що ОСОБА_3 документально знаходиться в зоні проведення ООС, однак, за наявною оперативною інформацією, ОСОБА_3, з дозволу свого командира ОСОБА_4 та ОСОБА_5, перебуває в м. Суми, та займається особистими справами, в той час, як 58 ОМБ виконує завдання в районі проведення ООС.

Таким чином, своїми умисними діями, при вищевикладених обставинах ОСОБА_3 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 407 КК України, а саме самовільне залишення розташування військової частини без поважних причин, вчинене в умовах особливого періоду військовослужбовцем за контрактом, та кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 410 КК України, а саме привласнення військового майна шляхом зловживання своїм службовим становищем у вигляді преміальної надбавки за виконання завдань в районі проведення ООС.

Вказана інформація підтверджується матеріалами виконання оперативними співробітниками відділу БКОЗ УСБУ в Сумській області доручень слідчого Другого слідчого відділу ТУ ДБР у м. Полтаві.

З метою встановлення обставин, які мають значення для даного кримінального провадження, а також отримання оригіналів документів (у паперовому та/або електронному вигляді) з можливістю їх вилучення, а саме: наказів про прийняття участі солдатом військової служби за контрактом ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 р. н., який проходить військову службу в 58-й окремій мотопіхотній бригаді в роті вогневої підтримки військової частини А4532, та виконання особливо важливих завдань в зоні проведення ООС в період з 01.06.2018 по теперішній час, та бухгалтерських документів щодо отримання ОСОБА_3 грошових коштів у вигляді надбавки за виконання завдань в районі проведення ООС за період з 01.06.2018 по теперішній час, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні військової частини А1376, що знаходиться за адресою: Сумська область, м. Конотоп, вул. Деповська, 101, слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням.

Слідчий Міщенко Р.В. у судове засідання не з явився, надіслав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, у зв'язку із зайнятістю на роботі, прохав розглядати клопотання за наявними матеріалами та задовольнити клопотання .

З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, зазначених у клопотанні, слідчий суддя вважає можливим розгляд даного клопотання проводити відповідно до ч. 2 ст.163 КПК України без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Відповідно до ч.4 ст. 107 ЦПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Слідчий суддя, дослідивши надані докази, приходить до наступного висновку.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України заходом забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно до п.п.5,6,7 ч.1 ст. 160 КПК України у клопотанні зазначаються: значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Відповідно до ч.5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Частиною 6 цієї норми визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно ч.7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Судом установлено, що Другим слідчим відділом слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві розслідується кримінальне провадження внесене до ЄРДР за №42019200350000003 від 15.01.2019 за ознаками складу кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 407, ч. 3 ст. 410, ч. 3 ст. 426 КК України .

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку про відсутність в матеріалах клопотання достатніх даних, що дають підстави вважати, що накази про прийняття участі солдатом військової служби за контрактом ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 р. н., який проходить військову службу в 58-й окремій мотопіхотній бригаді в роті вогневої підтримки військової частини А4532, та виконання особливо важливих завдань в зоні проведення ООС в період з 01.06.2018 по теперішній час, та бухгалтерські документи щодо отримання ОСОБА_3 грошових коштів у вигляді надбавки за виконання завдань в районі проведення ООС за період з 01.06.2018 по теперішній час, перебувають у володінні військової частини А1376, що знаходиться за адресою: Сумська область, м. Конотоп, вул. Деповська, 101, тимчасовий доступ до якої прохає надати слідчий, та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні . Ні клопотання, ні додані до нього матеріали не містять даних про значення цих документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні, в рамках якого слідчий звернувся до суду з дозволом на тимчасовий доступ. Слідчим не надано жодного належного доказу про відношення військової частини А 1376 до даного кримінального провадження.

Також слідчим не доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, що є обов язковим у відповідності до ч.6 ст. 163 КПК України.

Враховуючи викладене, слідчий суддя вважає, що у задоволенні клопотання необхідно відмовити за безпідставністю.

Керуючись ст. ст. 132,159-166 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

У задоволенні клопотання слідчого Другого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві Міщенка Р.В. про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за №42019200350000003 від 15.01.2019 за ознаками складу кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 407, ч. 3 ст. 410, ч. 3 ст. 426 КК України, а саме про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, з метою вилучення оригіналів документів (у паперовому та/або електронному вигляді) та з можливістю їх вилучення, а саме: наказів про прийняття участі солдатом військової служби за контрактом ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 р. н., який проходить військову службу в 58-й окремій мотопіхотній бригаді в роті вогневої підтримки військової частини А4532, та виконання особливо важливих завдань в зоні проведення ООС в період з 01.06.2018 по теперішній час, та бухгалтерських документів щодо отримання ОСОБА_3 грошових коштів у вигляді надбавки за виконання завдань в районі проведення ООС за період з 01.06.2018 по теперішній час, які перебувають у володінні військової частини А1376, що знаходиться за адресою: Сумська область, м. Конотоп, вул. Деповська, 101 - відмовити.

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Л.І. Савченко

Дата ухвалення рішення 15.05.2019
Зареєстровано 16.05.2019
Оприлюднено 16.05.2019

Судовий реєстр по справі 554/1562/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 14.02.2020 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 14.02.2020 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 14.02.2020 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 19.06.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 15.05.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 15.05.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 15.05.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 15.05.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 15.05.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 15.05.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 15.05.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 20.03.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 28.02.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 28.02.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону