Справа №731/78/19
Провадження №2/731/60/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(З А О Ч Н Е)
15 травня 2019 року Варвинський районний суд Чернігівської області
в складі судді Семенченка О.М.,
з участю секретаря Трохименко Т.І.,
представника позивача Дмитренка С.М .,
відповідача ОСОБА_2 ,
третьої особи ОСОБА_3 ,
представників третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Варвинського районного суду за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом Органу опіки та піклування - виконкому Озерянської сільської ради Варвинського району Чернігівської області, в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_6 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, - Служба у справах дітей Варвинської районної державної адміністрації Чернігівської області, Варвинський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, ОСОБА_3 , про позбавлення батьківських прав, встановлення піклування, призначення піклувальника та стягнення аліментів, -
В С Т А Н О В И В:
19 лютого 2019 року Орган опіки та піклування - виконком Озерянської сільської ради Варвинського району Чернігівської області, звернувся до суду з зазначеним позовом.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що неповнолітня ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживала разом з матір`ю ОСОБА_7 за адресою: АДРЕСА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_7 померла. Батько неповнолітньої ОСОБА_2 після розірвання 21 жовтня 2010 року шлюбу з матір`ю ОСОБА_7 участі у вихованні, догляді та утриманні дитини не приймав. Крім того, ОСОБА_2 не сплачує аліменти на утримання доньки, внаслідок чого має заборгованість в розмірі 41 243 грн. 26 коп.
Після смерті матері неповнолітня ОСОБА_6 проживає разом з бабусею ОСОБА_3 в АДРЕСА_1 , та перебуває на її утриманні. ОСОБА_3 забезпечує всі потреби неповнолітньої, займається її вихованням та прикладає максимальних зусиль для гармонійного і належного розвитку дитини.
В свою чергу батько ОСОБА_2 ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків. 24 січня 2019 року він відмовився від утримання та виховання своєї дочки ОСОБА_6 шляхом написання відповідної заяви, яка посвідчена Державним нотаріусом Варвинської районного державної нотаріальної контори. Тонконог А.С. не має до свого батька ОСОБА_2 родинних почуттів, а бабусю ОСОБА_3 вважає своєю сім`єю.
Враховуючи наведені обставини, позивач просить суд: позбавити ОСОБА_2 батьківських прав стосовно дочки ОСОБА_6 ; встановити піклування над неповнолітньою ОСОБА_6 та призначити її піклувальником ОСОБА_3 ; стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітньої ОСОБА_6 в розмірі 1000 грн. щомісячно з урахуванням індексації, до досягнення дитиною повноліття, але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити, посилаючись на те, що батько неповнолітньої жодним чином не проявляє інтересу до дитини, не бере участі в її вихованні та утриманні. Більш того, відповідач відмовився від утримання та виховання своєї дочки ОСОБА_6 шляхом підписання нотаріально засвідченої заяви. Крім того, уточнив, що просить стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання ОСОБА_6 у розмірі однієї четвертої частини заробітку (доходу) відповідача але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином (а.с. 66).
Представник третьої особи - Служби у справах дітей Варвинської районної державної адміністрації, ОСОБА_4 позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити, оскільки батько ОСОБА_2 жодним чином не приділяє увагу дитині та не бере участь у її вихованні чи утриманні.
Представник третьої особи - Варвинського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, ОСОБА_5 підтримала позицію позивача та просила суд задовольнити позовні вимоги.
Третя особа ОСОБА_3 в судовому засідання проти задоволення позовних вимог не заперечувала. Подала суду письмову заяву, відповідно до якої згодна бути піклувальником неповнолітньої онуки ОСОБА_6 (а.с. 56).
Оскільки відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, про причини свої неявки в судове засідання не повідомив, відзиву не подав, а позивач не заперечує проти заочного розгляду справи, суд на підставі ст. 280 ЦПК України на місці ухвалив про заочний розгляд справи.
Заслухавши пояснення учасників справи та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити з таких підстав .
Судом встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_7 є батьками ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 6).
21 жовтня 2010 року шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_7 розірвано, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу (а.с 15).
9 серпня 2017 року між ОСОБА_9 та ОСОБА_7 було зареєстровано шлюб, на підставі чого ОСОБА_7 змінила прізвище на ОСОБА_7 (а.с. 14).
ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , померла, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с. 13).
З довідки, виданої начальником Варвинського районного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Чернігівській області, вбачається, що за період з 01 січня 2018 року по 11 грудня 2018 року відповідач ОСОБА_2 не сплачував аліментів згідно з виконавчим листом №2-411 від 26 листопада 2009 року, виданим Варвинським районним судом Чернігівської області, на користь ОСОБА_7 на утримання дочки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 11). Розмір заборгованості ОСОБА_2 по аліментах за період з 14.09.2009 по 31.12.2018 складає 41 243,26 грн.
Відповідно до засвідченої державним нотаріусом Варвинської районної державної нотаріальної контори заяви від 24 січня 2019 року ОСОБА_2 відмовився від утримання та виховання своєї неповнолітньої дочки ОСОБА_6 (а.с. 12).
Неповнолітня ОСОБА_6 , в інтересах якої подано позов, пояснила, що батько ОСОБА_2 дійсно жодним чином нею не цікавиться, не спілкується, не надає матеріальної допомоги. Вона не має родинних почуттів до батька та хоче проживати з бабусею ОСОБА_3 , яку вважає своєю сім`єю.
У висновку Органу опіки та піклування - Озерянської сільської ради, зазначено, що ОСОБА_2 після розірвання шлюбу з матір`ю дитини жодним чином не брав участі у вихованні, догляді та утриманні неповнолітньої ОСОБА_6 Крім того, батько з дитиною не спілкується та має заборгованість по сплаті аліментів на її утримання. Після смерті матері ОСОБА_6 проживає разом з бабусею ОСОБА_3 в АДРЕСА_1 , та перебуває на її утриманні. ОСОБА_3 забезпечує всі потреби неповнолітньої, займається її вихованням, прикладає максимальних зусиль для гармонійного розвитку дитини. У зв`язку з цим, захищаючи права та законні інтереси дитини, Орган опіки та піклування - виконком Озерянської сільської ради, дійшов висновку про доцільність позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав щодо його доньки ОСОБА_6 (а.с. 20).
Актом обстеження умов проживання неповнолітньої дитини ОСОБА_6 , який складений 31 січня 2019 року комісією з членів Озерянської сільської ради, встановлено, що після смерті матері ОСОБА_7 батько ОСОБА_2 не бере участі у вихованні та утримання дитини. ОСОБА_6 проживає разом з бабусею ОСОБА_3 та перебуває на її утримання. ОСОБА_6 разом з бабусею проживають в одноповерховому будинку, який складається з трьох житлових кімнат. Стан помешкання задовільний. Кімнати облаштовані необхідними меблями, речами побуту, є санвузол та водопровід. Дитина має власну окрему кімнату, облаштовану сучасними меблями. В достатній кількості забезпечена одягом та взуттям, шкільним приладдям, належним харчуванням. Стосунки між онукою та бабусею теплі та довірливі. Крім цього, ОСОБА_3 виявляє бажання опікуватися ОСОБА_6 , яка в свою чергу виявила згоду проживати разом із своєю бабусею і не заперечує проти того, щоб ОСОБА_3 була її піклувальником. У зв`язку з цим комісія вважає, що ОСОБА_3 може бути піклувальником для неповнолітньої ОСОБА_6 , оскільки для дитини створені всі необхідні умови для проживання та виховання (а.с. 22).
Також судом встановлено, що ОСОБА_6 має задовільний стан здоров`я (а.с. 16), навчається у 9 класі Озерянської ЗОШ I-III ступенів (а.с. 17). Дитина чемна, спокійна, врівноважена, дружелюбна, зарекомендувала себе старанною ученицею. Навчається в міру свої можливостей, має схильність до предметів гуманітарного циклу, вокальні та акторські здібності. При цьому батько ОСОБА_2 з родиною не проживав, участі в її вихованні не брав, освітні заклади не відвідував, на батьківські збори не з`являвся, з учителями не спілкувався (а.с. 18, 19).
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , проживає в с. Озеряни з 1975 року. Більше 20 років пропрацювала майстром в місцевому сільськогосподарському підприємстві, на даний час перебуває на пенсії. За місцем проживання характеризується позитивно: трудолюбива, порядна, має почесне звання Мати-героїня . Сім`я ОСОБА_3 веде здоровий спосіб життя, користується авторитетом серед сусідів та повагою односельчан (а.с. 29). Станом на 22 січня 2019 року ОСОБА_3 не знятої чи не погашеної судимості не має (а.с. 28)
З довідки про доходи, виданої СТОВ Дружба-Нова від 28 січня 2019 року №18, вбачається, що ОСОБА_3 здає в оренду земельну ділянку та за 2018 рік отримала від цього дохід (а.с. 26). Крім цього, ОСОБА_3 перебуває на обліку в Прилуцькому об`єднаному управлінні ПФУ в Чернігівській області і отримує пенсію за віком, розмір якої з липня 2018 року по грудень 2018 року становить 12 450 грн. 66 коп. (а.с. 27).
Відповідно до ст. 12 Закону України Про охорону дитинства батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.
Декларація ООН про права дитини, прийнята Резолюцією 1386/XVV Генеральної асамблеї ООН 20 листопада 1959 року, містить перелік принципів, дотримання яких необхідне для забезпечення щасливого дитинства. Відповідно до цих принципів дитині мають бути надані можливості та сприятливі умови, що дадуть їй змогу розвиватися фізично, розумово, морально, духовно та соціально, здоровим і нормальним шляхом, в умовах свободи та гідності; дитина має бути захищена від усіх форм недбалого ставлення.
Відповідно до ст. 3 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
Згідно зі ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо вони ухиляється від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.
Позбавлення батьківських прав є заходом відповідальності батьків за невиконання або неналежне виконання ними своїх батьківських обов`язків. Головною метою такого заходу є захист інтересів малолітніх та неповнолітніх дітей і стимулювання батьків щодо належного виконання своїх обов`язків. Ухилення батьків від виховання дитини, як підстава до позбавлення батьківських прав можлива лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.
Орган опіки і піклування - виконавчий комітет Озерянської сільської ради, для захисту прав та законних інтересів дитини вважає за доцільне позбавити ОСОБА_2 батьківських прав стосовно його неповнолітньої доньки ОСОБА_6 , що викладено у висновку (а.с. 20), затвердженому рішенням виконавчого комітету Озерянської сільської ради від 24 січня 2019 року № 7 (а.с. 21).
Відповідно до п. 15, 16 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав від 30 березня 2007 року № 3 позбавлення батьківських прав, що надані батькам до досягнення повноліття і грунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей. Ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.
На підставі ст. 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини № 3477 - IV від 23 лютого 2006 року суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду як джерело права.
Відповідно до ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, але це право не є абсолютним.
У рішенні Хант проти України (Заява №31111/04, Страсбург, 7 грудня 2006 року) Європейський суд з прав людини зазначив, що позбавлення батьківських прав є втручанням у право на повагу до сімейного життя (п. 49); аналіз того, що має найкраще задовольняти інтереси дитини, є дуже важливим у таких справах (п. 53); між інтересами дитини та інтересами батьків повинні існувати справедлива рівновага і, дотримуючись такої рівноваги, особлива увага має бути до найважливіших інтересів дитини, які за своєю природою та важливістю мають переважати над інтересами батьків. Зокрема, стаття 8 Конвенції не надає батькам права вживати заходів, які можуть зашкодити здоров`ю чи розвитку дитини (п. 54).
При визначенні основних інтересів дитини у кожному конкретному випадку необхідно враховувати, дві умови: по-перше, у якнайкращих інтересах дитини буде збереження її зв`язків із сім`єю, крім випадків, коли сім`я виявляється особливо непридатною або явно неблагополучною; по-друге, у якнайкращих інтересах дитини буде забезпечення її розвитку у безпечному, спокійному та стійкому середовищі, що не є неблагополучним (п. 100 рішення Європейського суду з прав людини Мамчур проти України , Заява №10383/09, 16 липня 2015 року, остаточне - 16 жовтня 2015 року).
Беручи до уваги те, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, повно, всебічно та об`єктивно з`ясувавши обставини справи та дослідивши докази в їх сукупності, достовірно встановивши факт ухилення відповідача ОСОБА_2 від виконання своїх батьківських обов`язків, його нотаріально засвідчену добровільну відмову від утримання та виховання доньки, виходячи з інтересів дитини, суд приходить до переконання про доцільність позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав щодо неповнолітньої доньки ОСОБА_6 .
Згідно ст. 59 ЦК України піклування встановлюється над неповнолітніми особами, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування.
Відповідно до ч. 4 ст. 60 ЦК України суд встановлює піклування над неповнолітньою особою, якщо при розгляді справи буде встановлено, що вона позбавлена батьківського піклування, і призначає піклувальника за поданням органу опіки і піклування. При призначенні піклувальника для неповнолітньої особи враховується бажання підопічного.
За змістом ст. 63 ЦК України опікуна або піклувальника призначає орган опіки та піклування, крім випадків, встановлених статтею 60 цього Кодексу. Опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою. Опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов`язки опікуна чи піклувальника. При призначенні опікуна для малолітньої особи та при призначенні піклувальника для неповнолітньої особи враховується бажання підопічного. Фізичній особі може бути призначено одного або кількох опікунів чи піклувальників.
Оскільки рішенням суду батько неповнолітньої ОСОБА_6 позбавляється батьківських прав, а мати померла, суд вважає, що над дитиною необхідно встановити піклування.
Неповнолітня ОСОБА_6 в судовому засіданні висловила бажання, щоб її піклувальником була призначена ОСОБА_3 .
Варвинською районною державною адміністрацією Чернігівської області надано висновок про доцільність встановлення піклування та відповідність його інтересам дитини, де зазначено, що орган опіки та піклування Варвинської районної державної адміністрації Чернігівської області вважає за доцільне призначити піклувальником ОСОБА_6 громадянку ОСОБА_3 , оскільки це повністю відповідає інтересам дитини (а.с. 55). ОСОБА_3 подала відповідну письмову заяву (а.с. 56).
За таких обставин суд вважає, що для найкращого забезпечення інтересів дитини піклувальником неповнолітньої ОСОБА_6 слід призначити ОСОБА_3 .
Згідно зі ст. 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 166 СК України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини. При задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину.
Згідно з ч. 1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Частиною третьою ст. 181 СК України передбачено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно зі ст. 184 СК України суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
З матеріалів справи вбачається, що на виконанні у Варвинському районному відділі ДВС перебував виконавчий лист Варвинського районного суду Чернігівської області №2-411 від 26 листопада 2009 року про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_7 аліментів на утримання дочки ОСОБА_6 (а.с. 11). При цьому у 2018 році ОСОБА_2 аліментів не сплачував, загальна заборгованість по аліментах за період з 14 вересня 2009 року по 31 грудня 2018 рок становить 41 243,26 грн.
Разом з тим довідкою, виданою 9 квітня 2019 року Варвинським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, підтверджується, що виконавче провадження за виконавчим листом №2-411 від 26 листопада 2009 року про стягнення аліментів з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_7 на утримання дочки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , завершене у зв`язку зі смертю стягувача (а.с. 69).
За таких обставин суд приходить до переконання, що з відповідача ОСОБА_2 слід стягувати на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання доньки ОСОБА_6 у розмірі однієї четвертої частини усіх видів заробітку відповідача, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з дня звернення позивача до суду (19 лютого 2019 року) і до досягнення дитиною повноліття. При визначенні розміру аліментів суд враховує матеріальний стан і стан здоров`я відповідача та дитини, відсутність у відповідача інших утриманців.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України у разі задоволення позову судовий збір покладається на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 141, 263, 265, 273, 354 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов Органу опіки та піклування - виконкому Озерянської сільської ради Варвинського району Чернігівської області (код ЄДРПОУ 04415028, юридична адреса: 17612, Чернігівська область, Варвинський район, с. Озеряни, вул. Українська, буд. 69-а), в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 ), треті особи, які не заявляють самостійні вимоги, - Служба у справах дітей Варвинської районної державної адміністрації Чернігівської області (код ЄДРПОУ 33677762, юридична адреса: 17600, Чернігівська область, Варвинський район, с.м.т. Варва, вул. Шевченка, буд. 38), Варвинський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді (код ЄДРПОУ 26383101, юридична адреса: 17600, Чернігівська область, Варвинський район, с.м.т. Варва, вул. Шевченка, буд. 42), ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІПН НОМЕР_3 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_6 ), про позбавлення батьківських прав, встановлення піклування, призначення піклувальника та стягнення аліментів задовольнити.
Позбавити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_2 , батьківських прав щодо неповнолітньої доньки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Встановити піклування над неповнолітньою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Призначити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІПН НОМЕР_3 , яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_6 , піклувальником неповнолітньої ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІПН НОМЕР_2 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_3 , на користь ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІПН НОМЕР_3 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_6 , аліменти на утримання ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі однієї четвертої частини усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 19 лютого 2019 року до досягнення нею повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 2 689 (дві тисячі шістсот вісімдесят дев`ять) гривень 40 копійок судового збору.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене в день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Чернігівського апеляційного суду через Варвинський районний суд Чернігівської області.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.М. Семенченко
Суд | Варвинський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2019 |
Оприлюднено | 17.05.2019 |
Номер документу | 81781053 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Варвинський районний суд Чернігівської області
Семенченко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні