Справа № 162/181/19
Провадження № 1-кс/162/75/2019
ЛЮБЕШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 травня 2019 року селище Любешів.
Слідчий суддя Любешівського районного суду Волинської області ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
слідчого поліції ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання слідчого поліції про арешт майна у кримінальному провадженні № 12019030140000022,
встановив:
Клопотання умотивовано тим, що у провадженні слідчого відділення Любешівського відділення поліції перебуває кримінальне провадження № 12019030140000022 по факту незаконного заволодіння невідомою особою шляхом обману 07 січня 2019 року в селі Лахвичі Любешівського району Волинської області транспортним засобом марки «VOLKSVAGEN BORA», реєстраційний номер Республіки Литви НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 , та грошовими коштами, належними ОСОБА_4 . У ході огляду місця події 15 травня 2019 року вказаний автомобіль із наявними на ньому номерними знаками НОМЕР_3 та номерними знаками Республіки Литви НОМЕР_1 , які знаходилися в салоні цього транспортного засобу, тимчасово вилучено з подвір`я багатоквартирних житлових будинків АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 . Автомобіль та номерні знаки визнано речовими доказами. У кримінальному провадженні призначено автотоварознавчу експертизу. За потреби транспортний засіб має бути оглянутий експертом тощо.
Слідчий у судовому засіданні клопотання підтримав. ОСОБА_3 при цьому зазначив, що тимчасово вилучене майно перебуває на спеціальному майданчику Любешівського відділення поліції.
Володілець майна ОСОБА_4 у судове засідання не з`явився.
Вивчивши подані матеріали досудового розслідування, проаналізувавши законодавство, доходжу наступних висновків.
В Єдиний реєстр досудових розслідувань 14 лютого 2019 року внесено відомості про те, що 07 січня 2019 року по вулиці Торгова, 1 у селі Лахвичі Любешівського району, керуючись корисливим мотивом та метою заволодіння майном, шляхом обману, під приводом надання послуг по розмитненню автомобілів, при добровільній передачі майна потерпілим, невідома особа заволоділа транспортним засобом «VOLKSVAGEN BORA», реєстраційний номер Республіки Литви НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 , яким володів ОСОБА_4 .
У кримінальному провадженні призначено автотоварознавчу експертизу.
Вказаний автомобіль та номерні знаки Республіки Литви НОМЕР_1 , які знаходилися в салоні цього транспортного засобу, виявлено та тимчасово вилучено 15 травня 2019 року на подвір`ї багатоквартирних житлових будинків АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 .
Згідно з протоколом допиту свідка вказаним транспортним засобом з початку березня 2019 року користувався ОСОБА_5 .
Автомобіль та номерні знаки визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.
Згідно з статтею 167 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК) тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення. Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Згідно з частиною першою статті 170 КПК арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
У відповідності з пунктом 1 частини другої, частиною третьою статті 170 КПК арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. У такому випадку, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Згідно з частиною першою статті 98 КПК речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
З наданих матеріалів кримінального провадження слідує, що майно, на яке слідчий просить накласти арешт відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК.
З огляду на встановлені у ході розгляду клопотання обставини арешт на майно необхідно накласти шляхом заборони потерпілому ОСОБА_4 на його відчуження.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 170-174 КПК,
постановив:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт шляхом заборони на відчуження на автомобіль «VOLKSVAGEN BORA», номер кузова НОМЕР_2 , із номерними знаками Республіки Литви НОМЕР_1 , яким володіє ОСОБА_4 .
Автомобіль «VOLKSVAGEN BORA», номер кузова НОМЕР_2 , із номерними знаками Республіки Литви НОМЕР_1 передати на відповідальне зберігання ОСОБА_4 до вирішення кримінального провадження по суті.
Роз`яснити, що підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
На ухвалу може бути подана апеляція безпосередньо до Волинського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня проголошення.
Слідчий суддя Любешівського районного суду
Волинської області ОСОБА_1
Суд | Любешівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 81786208 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Любешівський районний суд Волинської області
Глинянчук В. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні