Рішення
від 16.05.2019 по справі 433/597/19
ТРОЇЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Троїцький районний суд Луганської області

Справа № 433/597/19

Провадження № 2/433/507/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.05.2019 року

Троїцький районний суд Луганської області в складі:

головуючого судді Суського О.І.,

за участю секретаря судового засідання Яковлєвої В.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Троїцьке цивільну справу за позовною заявою Служби у справах дітей Троїцької районної державної адміністрації Луганської області до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дитини, -

ВСТАНОВИВ:

Служба у справах дітей Троїцької районної державної адміністрації Луганської області звернулась до Троїцького районного суду Луганської області з позовом до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дитини, посилаючись на наступне.

На території Троїцького району Луганської області проживає ОСОБА_1 , яка є матір`ю малолітньої дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження . 21 березня 2019 року з Троїцького ВП ГУНП в Луганській області надійшла інформація про те, що під час перевірки місця проживання ОСОБА_1 було виявлено, що дитина була прив`язана за ногу мотузкою до металевої труби недіючої системи опалення. У відповідь на свої дії, ОСОБА_1 пояснила, що її малолітня донька бушкетувала. 21 березня 2019 року з КУ Центр надання соціальних послуг Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області надійшла інформація про те, що під час планового відвідування сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах, була відвідана сім`я ОСОБА_1 та виявлено насильство над дитиною ОСОБА_2 , яка спала в ліжку та була прив`язана за ногу мотузкою до металевої труби недіючої системи опалення. В зв`язку з тим, що ОСОБА_1 вже було позбавлено батьківських прав щодо малолітніх дітей, за клопотанням служби у справах дітей було прийнято розпорядження Голови Троїцької РДА про негайне відібрання дитини від матері та 21.03.2019 ОСОБА_2 було вилучено з сім`ї та влаштовано до дитячого відділення районної лікарні. Враховуючи вищевказане, позивач просить позбавити батьківських прав ОСОБА_1 стосовно її малолітньої доньки - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та стягувати щомісячно аліменти на утримання дитини в розмірі ј частини всіх видів заробітку.

В судове засідання представник позивача не з`явилась, надала заяву про розгляд справи без її участі. Позовні вимоги підтримала, просила позов задовольнити.

В судове засідання відповідач не з`явилась, надала заяву про розгляд справи без її участі. Проти задоволення позовних вимог не заперечує.

У зв`язку із неявкою в судове засідання всіх учасників справи, відповідно до положень ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

Згідно копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 22.03.2019, відповідач ОСОБА_1 є матір`ю ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження (а.с. 5)

Згідно інформаційних довідок № 2676/111/45-2015 від 21 березня 2019 року та № 165 від 21.03.2019, співробітниками Троїцького ВП ГУНП в Луганській області спільно з КУ Центр надання соціальних послуг Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області в АДРЕСА_2 була перевірена ОСОБА_1 , яка виховує малолітню доньку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження . На момент перевірки малолітня ОСОБА_2 відпочивала та була прив`язана за ногу мотузкою до металевої труби недіючої системи опалення. У відповідь на свої дії, мати дитини ОСОБА_1 відповіла, що її дитина бешкетувала. Дана ситуація становить загрозу життю та здоров`ю малолітньої дитини (а.с. 8, 9).

Згідно акту проведення оцінки рівня безпеки дитини від 21.03.2019 встановлено, що дитина має зовнішні ознаки недогляду та занедбаності, а саме низький рівень гігієни, дитина не розмовляє на рівні, необхідному для певного віку, спостерігається небезпечна поведінка матері з погрозами спроби суїциду. Помешкання, в якому перебуває дитина не пристосоване для проживання (а.с. 10-13).

Згідно акту обстеження умов проживання від 21.03.2019 встановлено, що мати дитини із співмешканцем та дитиною мешкають в одній кімнаті. Одяг та взуття у дитини в недостатній кількості та брудне. Дитина не має окремого спального місця, засобами особистої гігієни не забезпечена. Умови проживання незадовільні, загрожують життю та здоров`ю дитини. На момент перевірки дитина була брудна, ліжко застелене брудною білизною (а.с. 14).

Згідно побутової характеристики № 251 від 22.03.2019, виданої виконавчим комітетом Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області, ОСОБА_1 характеризується як матір недбайлива, опікується дитиною не в повному обсязі, родина не має необхідних продуктів харчування, одягу та взуття для дитини, гігієнічних засобів та належних побутових умов (а.с.15).

Згідно Розпорядження голови Троїцької РДА Луганської області від 21.03.2019 № 65 Про негайне відібрання дитини від матері 21.03.2019 малолітня ОСОБА_2 була вилучена з сім`ї та влаштована до дитячого відділення районної лікарні (а.с. 17).

Відповідно до ст. 165 СК України, право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім`ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров`я або навчальний заклад, в якому вона перебуває, орган опіки і піклування, прокурор, а також сама дитина, що досягла чотирнадцяти років.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.

У Принципі 6 Декларації прав дитини, проголошеної Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року зазначено, що дитина для повного та гармонічного розвитку її особистості потребує любові та розуміння. Вона повинна зростати у піклуванні та під відповідальністю своїх батьків, в атмосфері любові, моральної та матеріальної забезпеченості.

Відповідно до ст. 18 Конвенції про права дитини, що була ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789-XII від 27.02.1991 року, Держави-учасниці докладають всіх можливих зусиль до того, щоб забезпечити визнання принципу загальної та однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини. Батьки або у відповідних випадках законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.

Відповідно до Постанови Пленуму ВСУ Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав від 30.03.2007 року № 3 ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.

З вищеописаних документальних доказів вбачається, що ОСОБА_1 не піклується про фізичний і духовний розвиток своєї дитини, не виявляє інтересу до її внутрішнього світу, належно не доглядає дитину, виявляє насильство по відношенню до дитини, що негативно впливає на її фізичний та духовний розвиток як складову виховання.

Враховуючи те, що відповідач ОСОБА_1 ухиляється від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини, суд вважає, що ОСОБА_1 слід позбавити батьківських прав стосовно її малолітньої доньки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження

Згідно із ч. 3 ст. 166 Сімейного кодексу України при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину.

З урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне прийняти у цій справі рішення про стягнення з відповідача аліментів на дитину.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у відповідності до ст. 141 ЦПК України, суд враховує, що оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір.

На підставі ст.ст. 164, 165, 166 СК України, Постанови Пленуму ВСУ Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав від 30.03.2007 року № 3, керуючись ст.ст. 10, 12, 13, 76, 141, 247, 258, 259, 263-265, 268, 273, 354, 355 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов Служби у справах дітей Троїцької районної державної адміністрації Луганської області (пр. Перемоги, б. 60, смт. Троїцьке Луганської області, ЄДРПОУ 33540285) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дитини - задовольнити.

Позбавити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження , батьківських прав стосовно її малолітньої дитини доньки - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження .

Стягувати з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження , АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_2 ) аліменти на утримання доньки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження , у розмірі 1/4 частки всіх видів її заробітку (доходу), але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 29 березня 2019 року та до повноліття дитини.

Рішення в частині стягнення аліментів допустити до негайного виконання в межах суми платежів за 1 (один) місяць.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження , АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_2 ) на користь держави судовий збір в сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення із урахуванням п.п 15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК України.

Суддя О.І. Суський

16.05.19

СудТроїцький районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення16.05.2019
Оприлюднено19.05.2019
Номер документу81801146
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —433/597/19

Рішення від 16.05.2019

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Суський О. І.

Ухвала від 01.04.2019

Цивільне

Троїцький районний суд Луганської області

Суський О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні