Справа № 752/9955/18
Провадження № 2/752/1703/19
У Х В А Л А
04.02.2019 року Голосіївський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді - Колдіної О.О.,
з участю секретаря - Якушко Т.А.,
розглянувши клопотання представника позивача про витребування доказів у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю Будтехнології про визнання договорів недійсними,
в с т а н о в и в :
в провадженні Голосіївського районного суду м. Києва знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю Будтехнології про визнання договорів недійсними.
Відповідно до поданої заяви, позивач просить суд визнати недійсними договори переуступки майнових прав, укладених з третіми особами, щодо двох однокімнатних квартир, одна з яких знаходиться на 16 поверсі в будинку НОМЕР_5 , а друга - на 5 поверсі в будинку НОМЕР_6 ЖК Амурський , який розташований по АДРЕСА_1 .
При зверненні до суду позивачем подано клопотання, яке її представник повністю підтримала в ході підготовчого провадження, про витребування у відповідача ТОВ Будтехнології інформацію щодо усіх правочинів, які укладалися за участю громадян ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , оскільки не може отримати її самостійно для подальшого обґрунтування пред`явлених вимог.
Вислухавши представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання про витребування доказів підлягає задоволенню з наступних підстав.
Позивач звернулася до суду з позовом про визнання договорів недійсними.
В силу положень ст.ст.12, 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
В силу ч.1 ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Відповідно до ст.77 ЦПК України суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
В силу положень ч.1 ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
В обгрунтування поданої заяви представник позивача посилається на те, що запитувана інформація має доказове значення у справі, однак сторона позбавлена можливості самостійно отримати зазначені докази на підтвердження обставин, на які вона посилається.
Запитувана інформація не є інформацією з обмеженим доступом, однак на неодноразові запити суду запитувані документи відповідачем надані не були.
Враховуючи викладене, беручи до уваги те, що інформація, яку просить витребувати сторона, має значення для розгляду справи, однак у сторони є складнощі з її отриманням, суд вважає за необхідне задовольнити заявлене клопотання та витребувати запитувану інформацію.
Керуючись ст.ст. 83, 84 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
клопотання предаставника позивача про витребування доказів у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю Будтехнології про визнання договорів недійсними задовольнити.
Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю Будтехнології інформацію щодо усіх правочинів, які укладалися за участю громадян ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 р.народження , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , уродженцем с.Воронівка Вознесенського району Миколаївської області, паспорт серії НОМЕР_2 , виданий 03.02.1997 Київським РВ УМВС України в Одеській області, та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 р.народження , ідентифікаційний код НОМЕР_3 , уродженки м.Костанца, Румунія, паспорт серії НОМЕР_4 , виданий 14.08.2001 Мінським РУ ГУМВС України в м.Києві.
Ухвала є обов`язковою для виконання.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Роз`яснити, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
У разі неподання доказу з неповажних причин або неповідомлення про неможливість подання доказів, судом можуть бути застосовані наслідки, передбачені ч.10 ст.84 ЦПК України.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2019 |
Оприлюднено | 19.05.2019 |
Номер документу | 81809900 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Колдіна О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні