печерський районний суд міста києва
Справа № 757/22721/19-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 травня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання старшого слідчого з ОВС шостого слідчого відділу СУФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 про накладення арешту на майно,-
В С Т А Н О В И В:
08.05.2019 року до провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС шостого слідчого відділу СУФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_4 про накладення арешту на майно.
В обґрунтування клопотання зазначається, що ГСУ НП України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32019100000000349 від 06.05.2019 року, за фактом пособництва у вчиненні фіктивного підприємництва, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 205 КК України.
Під часдосудового розслідуваннякримінального провадженнявстановлено,що невстановлені слідством особи, у березні 2018 року, перебуваючи на території Печерського району м. Києва, у денний період часу, придбали ТОВ «Тейрекс» (код 41563474), ТОВ «Платоніс» (код 41977605) з метою прикриття незаконної діяльності.
Відповідно до отриманої інформації з бази даних ДФС України встановлено, що ТОВ «Тейрекс» (код 41563474) відкрито рахунки: - у АТ «Сбербанк» (МФО 320627) - № НОМЕР_1 (долар США, євро, українська гривня), № НОМЕР_2 (українська гривня), № НОМЕР_3 (долар США, євро, українська гривня, російський рубль); - у АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО 380805) - № НОМЕР_4 (українська гривня).
Відповідно до отриманої інформації з бази даних ДФС України встановлено, що ТОВ «Платоніс» (код 41977605) відкрито рахунки: у АТ «Сбербанк» (МФО 320627) - № НОМЕР_5 (долар США, євро, українська гривня), № НОМЕР_6 (долар США, євро, українська гривня, російський рубль), № НОМЕР_7 (українська гривня).
Враховуючи, що грошові кошти що знаходяться на вищезазначених рахунках підприємств, невстановленими слідством особами, які використовуються ТОВ «Тейрекс» (код 41563474), ТОВ «Платоніс» (код 41977605) з метою прикриття незаконної діяльності кримінально-протиправним шляхом перераховуються на рахунки підприємств, які створено з метою прикриття незаконної діяльності, з метою їх подальшого обготівкування з безготівкових в готівку та службові особи і засновники ТОВ «Тейрекс» (код 41563474), ТОВ «Платоніс» (код 41977605) фактично не мають жодного відношення до діяльності товариства, використання розрахункових рахунків товариства та коштів, які надходять на розрахункові рахунки.
Зазначені кошти, що знаходяться на рахунках ТОВ «Тейрекс» (код 41563474), ТОВ «Платоніс» (код 41977605), можуть бути набути кримінально-протиправним шляхом та фактично використовуються на власний розсуд невстановленими слідством особами, які використовуються ТОВ «Тейрекс» (код 41563474), ТОВ «Платоніс» (код 41977605) з метою прикриття незаконної діяльності та іншими невстановленими слідством особами які також управляють діяльністю товариств чи використовують реквізити вказаних юридичних осіб, є джерелом погашення збитків завданих державі, внаслідок скоєння кримінального правопорушення, що розслідуються по даному кримінальному провадженні.
В судове засідання слідчий/прокурор не з`явилися, про місце і час розгляду клопотання повідомлені належним чином. Слідчий ОСОБА_3 подав до суду заяву про розгляд вказаного провадження у відсутність сторони обвинувачення, клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Згідно з нормою ч. 1ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалася.
На підставі ч. 2ст. 172 КПК України, клопотання слідчого розглядається без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, оскільки це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.
Статтею 170 КПК Українипередбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до частини 2статті 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 КПК України.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно ч. 2ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другоїстатті 170 КПК України); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Відповідно до постанови старшого слідчого шостого слідчого відділу РКП СУ ФР Головного управління ДФС у м. Києві ОСОБА_3 від 08.05.2019 року грошові кошти, що знаходяться на рахунках ТОВ «Тейрекс»(код41563474),ТОВ «Платоніс»(код41977605) визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.
З огляду на зазначене, з метою забезпечення збереження речових доказів, слідчий суддя дійшов до висновку про наявність підстав для часткового задоволення клопотання, а саме: в частині накладення арешту на зазначені грошові кошти.
В іншій частині клопотання задоволенню не підлягає, в зв`язку, оскільки виходить за межі предмету розгляду клопотання про арешт майна та може бути розглянуте в порядку звернення з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.2,9,98, 131,132,170-173,309 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити частково.
Накласти арешт на грошові кошти у безготівковому вигляді, а саме: грошові кошти, що знаходяться на рахунках ТОВ «Тейрекс» (код 41563474) в банківській установі АТ «Сбербанк» (МФО 320627) - № НОМЕР_1 (долар США, євро, українська гривня), № НОМЕР_2 (українська гривня), № НОМЕР_3 (долар США, євро, українська гривня, російський рубль) та ТОВ «Платоніс» (код 41977605) - № НОМЕР_5 (долар США, євро, українська гривня), № НОМЕР_6 (долар США, євро, українська гривня, російський рубль), № НОМЕР_7 (українська гривня) та грошові кошти, які в подальшому надходитимуть на вказані рахунки.
Накласти арешт на грошові кошти у безготівковому вигляді, а саме: грошові кошти, що знаходяться на рахунках ТОВ «Тейрекс» (код 41563474) в банківській установі АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО 380805) - № НОМЕР_4 (українська гривня) та грошові кошти, які в подальшому надходитимуть на вказані рахунки.
Заборонити розпоряджатися грошовими коштами, що знаходяться на рахунках ТОВ «Тейрекс» (код 41563474), ТОВ «Платоніс» (код 41977605) та грошовими коштами, які в подальшому надходитимуть на вказані рахунки, за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів, інших обов`язкових платежів до державного бюджету.
Зупинити видаткові операції з грошовими коштами, що надходять на рахунки ТОВ «Тейрекс» (код 41563474), ТОВ «Платоніс» (код 41977605) та які вже знаходяться на вищезазначеному банківському рахунку за винятком видаткових операцій виключно з платежів до бюджетів всіх рівнів та державних цільових фондів.
В іншій частині клопотання - відмовити.
Ухвала підлягає негайному виконанню, однак може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.05.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 81811441 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Матійчук Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні