Рішення
від 20.05.2019 по справі 576/817/19
ГЛУХІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 576/817/19

Провадження № 2-о/576/42/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20.05.19 м. Глухів

Глухівський міськрайонний суд Сумської області у складі:

головуючого судді Сапона О.В.,

розглянувши матеріали справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Привільська сільська рада Глухівського району Сумської області, про встановлення факту проживання однією сім`єю з померлим, -

В С Т А Н О В И В:

Заявник звернулася до суду із вказаною заявою, мотивуючи її тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 Після його смерті відкрилася спадщина на спадкове майно у вигляді земельної ділянки площею 4,4275 га у межах згідно з планом, розташованої на території Привільської сільської ради Глухівського району Сумської області, переданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що належить померлому на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 , виданого головою Глухівської районної державної адміністрації 01.10.2004р., зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 64. Спадкоємців першої, другої та третьої черг за законом у ОСОБА_2 немає, заповіту він не залишив. Заявник є його спадкоємцем четвертої черги за законом, оскільки більше п`яти років до часу відкриття спадщини проживала разом з ним однією сім`єю.Однак, коли вона звернулася в нотаріальну контору для оформлення своїх прав на спадкове майно, то їй було відмовлено в цьому у зв`язку з відсутністю документів, які підтверджують родинні стосунки. Також заявник зазначила, що з ОСОБА_2 вони познайомилися в 1967 році в Херсонській області, та стали проживати однією сім`єю. На той час у неї було двоє малолітніх дітей: дочка ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 року ІНФОРМАЦІЯ_3 , та син ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 народження. В кінці 1967 року вони з ОСОБА_2 та її дітьми переїхали жити до м. Конотоп Сумської області, а в 1969 році поїхали в Казахстан, куди набирали робітників. Там вони прожили до 1978 року, після чого переїхали до Херсонської області. У 1987 році їх сім`я переїхала до м. Глухова Сумської області, а 23 серпня 1988 року вони з ОСОБА_2 придбали житловий будинок, розташований по АДРЕСА_1 . В зазначеному будинку вони зареєстрували своє проживання ІНФОРМАЦІЯ_5 року, та проживали в ньому разом однією сім`єю, спільно вели домашнє господарство, були пов`язані спільним побутом, мали спільний бюджет та взаємні права та обов`язки до дня смерті ОСОБА_2 , але шлюб не реєстрували, оточуючі сприймали їх як подружжя. Своїх дітей у ОСОБА_2 не було, а її діти називали його батьком. За таких обставин заявник просить суд встановити факт її проживання з ОСОБА_2 , померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 , однією сім`єю з 14 вересня 1988 року по день смерті останнього - ІНФОРМАЦІЯ_6 року.

Представник заявника в судове засідання не з`явилася, а представила заяву, в якій повністю підтримала вимоги і просить розглядати справу без її участі.

Представник заінтересованої особи в судове засідання також не з`явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомленим належним чином. Будь-яких клопотань чи заяв до суду не подав.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає заяву обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню, оскільки вона повністю підтверджується наданими по справі доказами.

Керуючись ст. ст. 13, 81, 247, 263-265, 294, 315-316, 319 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Заяву ОСОБА_1 , проживаючої по АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , проживаюча по АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживали однією сім`єю з 14 вересня 1988 року по день смерті останнього - ІНФОРМАЦІЯ_7.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Сумського апеляційного суду через Глухівський міськрайонний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 ЦПК України.

Суддя

СудГлухівський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення20.05.2019
Оприлюднено21.05.2019
Номер документу81828768
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —576/817/19

Рішення від 20.05.2019

Цивільне

Глухівський міськрайонний суд Сумської області

Сапон О. В.

Ухвала від 22.04.2019

Цивільне

Глухівський міськрайонний суд Сумської області

Сапон О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні