Рішення
від 20.05.2019 по справі 591/1442/19
ЗАРІЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

Справа № 591/1442/19

Провадження № 2-о/591/107/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 травня 2019 року Зарічний районний суд м. Суми в складі:

головуючого - судді Сидоренко А.П.

з участю секретаря судового засідання - Майбороди А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Сумська міська рада, Громадська організація Садівниче товариство Трудовий відпочинок про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,-

в с т а н о в и в :

05 березня 2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаною заявою та просить встановити факт належності їй державного акту на право приватної власності на землю від 27 лютого 1997 року НОМЕР_1 - на сформовану земельну ділянку для індивідуального садівництва АДРЕСА_1, виданого Сумською міською радою на ім`я ОСОБА_2 .

Заяву мотивує тим, що рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради від 16 грудня 1993 р. №723 Про передачу в приватну власність земель їй, ОСОБА_1 згідно з паспортом громадянина України та свідоцтвом про одруження, яке стало підставою для отримання нею цього прізвища , як члену Громадської організації Садівниче товариство Трудовий відпочинок , 8 , в порядку приватизації передано в приватну власність земельну ділянку сільськогосподарського призначення для індивідуального садівництва АДРЕСА_1 площею 0,04 га.

Натомість, у Державному акті на право приватної власності на землю (на цю земельну ділянку) від 27.02.1997 2-СМ 004962 , підписаному заступником голови Сумської міської ради Ю.Г .Юрченком і зареєстрованому в Книзі записів державних акті на право приватної власності на землю за № 7808, власником цього правоустановчого документу вказано ОСОБА_1 , тобто з вини Сумської міської ради в її прізвищі літера і замінена літерою и , що суперечить не тільки її паспорту громадянина України, але й самому вищевказаному рішенню органу місцевого самоврядування, підставі якого сформовано зазначений правоустановчий документ.

Унаслідок цього змінилося прізвище власника вищевказаного Державного акту на право приватної власності на землю від 27 лютого 1997 року та виникла неузгодженість між головним документом, що посвідчує її особу, та виданим правоустановчим документом на право приватної власності на земельну ділянку для садівництва.

Факт спотвореності її прізвища в Державному акті на право приватної власності виявлений лише нотаріусом при намаганні розпорядитися зазначеною земельною ділянкою в установленому законодавством порядку.

Виявлена обставина та відмова в її усуненні органом, який сформував та видав недостовірний правоустановчий документ, стала перешкодою в реалізації нею права власника приватизованої земельної ділянки для садівництва в частині розпорядження нею шляхом продажу.

Ухвалою Зарічного районного суду м. Суми від 11 березня 2019 року відкрито провадження по справі, призначено судовий розгляд справи на 20 травня 2019 року о 09 год 30 хв.

16 травня 2019 року надійшов відзив від Сумської міської ради, в якому зазначає, що пунктом 17 додатку № 76 рішення Виконавчого комітету Сумської міської ради народних депутатів від 16 грудня 1993 року № 723 Про передачу в приватну власність земель ОСОБА_1 була передана в приватну власність земельна ділянка площею 0,04 га в садівницькому товаристві Трудовий відпочинок для ведення садівництва. Пунктом 1.2. Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) від 15 квітня 1993, затвердженої в Міністерстві юстиції України 23 квітня 1993 р. за № 31, яка діяла на момент видачі Державного акту на право приватної власності на землю НОМЕР_2 від 27 лютого 1997 року, було передбачено, що державні акти, що посвідчують право власності на землю або право постійного користування землею, яка перебуває у державній власності, видаються на підставі рішень Верховної Ради України, Верховної Ради Республіки Крим, місцевих Рад народних депутатів. В вищевказаному Державному акті зазначено, що земельна ділянка передається в приватну власність на підставі рішення виконкому Сумської міської ради народних депутатів від 16 грудня 1993 № 723. Вважають, що при заповненні Державного акту відбулась технічна помилка в написанні прізвища власника земельної ділянки. На підставі викладеного покладаються на розсуд суду та просять розглянути справу без їх участі.

В судове засідання заявник не з`явилася, представник заявника подав заяву про розгляд справи без його часті, заяву підтримав в повному обсязі.

Представник заінтересованої особи Сумської міської ради та представник заінтересованої особи Громадської організації Садівниче товариство Трудовий відпочинок в судове засідання не з`явилися, про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.

В зв`язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, не здійснювалось.

Дослідивши надані суду документи, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

З копії паспорта серії НОМЕР_3 , виданого Центральним ВВС СМУ УМВС України в Сумській області 21 травня 1996 року на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вбачається, що прізвище заявника зазначено ОСОБА_6 (а.с. 11-12).

З копії свідоцтва про шлюб вбачається, що ОСОБА_7 31 серпня 1990 року уклав шлюб з ОСОБА_8 , прізвище чоловіка після реєстрації шлюбу - ОСОБА_6 , прізвище дружини після реєстрації шлюбу - ОСОБА_6 (а.с. 10).

Згідно копії державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2 ОСОБА_2 , яка мешкає: АДРЕСА_2 на підставі рішення виконкому Сумської міської Ради народних депутатів від 16 грудня 1993 року №723 їй передається у приватну власність земельна ділянка площею 0,04 гектарів в межах згідно з планом. Земельна ділянка розташована на території садового кооперативу Трудовий відпочинок (а.с.5).

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Дослідивши всі матеріали справи, суд приходить до висновку, що в Державному акті на право приватної власності на землю, виданому 27 лютого 1997 року на підставі рішення виконкому Сумської міської ради від 16 грудня 1993 року №723 (а.с. 6), прізвище заявника зазначено з помилкою, а саме: помилково вказано ОСОБА_9 замість правильного ОСОБА_6 , що могло бути викликано різними варіантами перекладу з російської мови на українську мову, оскільки всі інші анкетні дані особи: прізвище, ім`я - співпадають з тими даними, що є в паспорті заявника.

Враховуючи викладене, суд вважає необхідним встановити факт, що державний акт на право приватної власності на землю, виданий 27 лютого 1997 року на підставі рішення виконкому Сумської міської ради від 16 грудня 1993 року №723 на ім`я ОСОБА_2 - в дійсності належить ОСОБА_1 .

Керуючись ст.ст. 89, 247, 258-259, 293-294, 315 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_1 державного акту на право приватної власності на землю від 27 лютого 1997 року серія НОМЕР_2 - на сформовану земельну ділянку для індивідуального садівництва АДРЕСА_1 площею 0,04 га сільськогосподарського призначення Громадської організації Садівниче товариство Трудовий відпочинок , виданого Сумською міською радою на ім`я ОСОБА_2 .

Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Сумського апеляційного суду шляхом подачі в тридцятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. В разі проголошення вступної та резолютивної частини або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складання повного судового рішення.

До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Зарічний районний суд м. Суми.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_4 , адреса проживання: АДРЕСА_3

Заінтересована особа: Сумська міська рада, код ЄДРПОУ 23823253, місце знаходження: м. Суми, площа Незалежності, буд. 2.

Заінтересована особа: Громадська організація Садівниче товариство Трудовий відпочинок , місце знаходження: м. Суми, вул. Першотравнева, буд.35, кв. 7, код ЄДРПОУ 24023514.

Суддя А.П.Сидоренко

СудЗарічний районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення20.05.2019
Оприлюднено21.05.2019
Номер документу81829316
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —591/1442/19

Рішення від 20.05.2019

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Сидоренко А. П.

Ухвала від 11.03.2019

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Сидоренко А. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні