Ухвала
від 15.05.2019 по справі 607/11581/19
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.05.2019 Справа №607/11581/19

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , з участю начальника відділення СВ ТВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , розглянувши клопотання начальника відділення СВ ТВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Тернопільської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку,

ВСТАНОВИВ:

Органом досудового розслідування проводиться розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12015210010000395 від 19лютого 2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 197-1 КК України.

Начальник відділення СВ ТВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 за погодженням із прокурором Тернопільської місцевої прокуратури ОСОБА_4 звернулася до слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12015210010000395 від 19лютого 2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 197-1 КК України із клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку приміщення торгового комплексу, що розміщений на земельній ділянці з кадастровим номером: 6110100000:02:026:0040 за адресою: АДРЕСА_1 із застосуванням технічних засобів фіксування (фото- та відеозапис) з метою забезпечення судовому експерту проведення натурного обстеження вказаного об`єкта для підтвердження або спростування відомостей про факти недотримання вимог чинного законодавства під час здійснення діяльності на даній земельній ділянці, зокрема під час виконання будівельних та інших робіт.

Заслухавши пояснення начальника відділення СВ ТВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , яка клопотання підтримала з мотивів, наведених у ньому, вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, приходжу до наступних висновків.

Відповідно до ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:

1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;

2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;

3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

4) підстави для обшуку;

5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;

6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;

7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;

8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Всупереч вимогам вказаної норми КПК України до клопотання не додано будь-яких доказів, які б вказували на особу, якій належить житло чи інше володіння та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться. Так, відповідно до матеріалів, доданих до клопотання, вбачається, що керівником ТОВ «Партнер Оверсіз» є ОСОБА_5 , однак будь-яких фактичних даних та документів того, кому належить торговий комплекс чи земельна ділянка, на якому він розміщений немає.

Крім того, клопотання не містить вказівку на індивідуальні чи родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати.

Начальник відділення СВ ТВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 клопоче надати дозвіл на проведення обшуку із застосуванням технічних засобів фіксування (фото- та відеозапис) з метою забезпечення судовому експерту проведення натурного обстеження вказаного об`єкта для підтвердження або спростування відомостей про факти недотримання вимог чинного законодавства під час здійснення діяльності на даній земельній ділянці, зокрема під час виконання будівельних та інших робіт, однак вказане у клопотанні не може бути метою обшуку в розумінні ст.234 КПК України, оскільки відповідно до ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно ч.5 ст.234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:

1) було вчинено кримінальне правопорушення;

2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;

3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;

4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;

5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

З врахуванням наведеної норми закону, приходжу до висновку, що ні начальник відділення СВ ТВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 та прокурор у клопотанні та начальник відділення ОСОБА_3 в засіданні взагалі не вказали, які саме речі, документи чи осіб планують віднайти у приміщенні торгового комплексу, а отже, чи мають значення для досудового розслідування, чи можуть служити доказами у кримінальному провадженні під час судового розгляду.

Вивчивши клопотання та додані до нього копії документів, враховуючи вищенаведене, слідчий суддя вважає, що у задоволенні клопотання слід відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 234, 309 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання начальника відділення СВ ТВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Тернопільської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку - відмовити.

Ухвала є остаточною, оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення15.05.2019
Оприлюднено16.02.2023
Номер документу81830878
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —607/11581/19

Ухвала від 15.05.2019

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дзюбич В. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні