КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 11-кп/824/1834/2019 Головуючий у першій інстанції ОСОБА_1
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 травня 2019 року суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду ОСОБА_2 , перевіривши апеляційну скаргу представника ПП "ВКФ "ЕЛІТ-ДІЗАЙН" ОСОБА_3 на ухвалу Подільського районного суду м. Києва від 29 березня 2019 року стосовно ОСОБА_4 ,
в с т а н о в и в:
Ухвалою Подільського районного суду м. Києва від 29 березня 2019 року ОСОБА_4 звільнено від кримінальної відповідальності на підставі п. 1 ч. 1ст. 49 ККУкраїни у зв`язку із закінченням строків давності, а кримінальне провадження № 32018080000000060 відносно ОСОБА_4 закрито відповідно до п. 1 ч. 2ст. 284 КПК України.
03 травня 2019 року представник ПП "ВКФ "ЕЛІТ-ДІЗАЙН" ОСОБА_3 на вказане судове рішення подав апеляційну скаргу, в якій просить його скасувати та призначити новий розгляд в суді першої інстанції.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона підлягає поверненню особі, яка її подала, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 24, ч. 3 ст.392 КПКУкраїни кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом. Аналогічним чином гарантується право на перегляд вироку, ухвали суду, що стосується прав, свобод чи інтересів особи, судом вищого рівня незалежно від того, чи брала така особа участь у судовому розгляді.
Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст.19, п. 8 ч. 1 ст.129 Конституції Україниоргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України; однією із основних засад судочинства є забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
Частиною 1ст. 1 КПКУкраїни встановлено, що порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством, аналіз якого свідчить, що унормування кримінальних процесуальних відносин відбувається шляхом чіткого та імперативного визначення процедур, регламентації прав їх учасників для попередження свавільного використання владними органами своїх повноважень і забезпечення умов справедливого судочинства.
Положеннямист. 393 КПКУкраїни визначено перелік осіб, які мають право на апеляційне оскарження судового рішення, зокрема це й інші особи у випадках, передбачених цим Кодексом.
Як убачається з ухвали Подільського районного суду м. Києва від 29 березня 2019 року, єдиний висновок, до якого дійшов суд першої інстанції це те, що минули строки давності притягнення ОСОБА_4 до кримінальної відповідальності за кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 205 КК України, інкриміноване йомуорганом досудового розслідування в межах кримінального провадження № 32018080000000060, у зв`язку з чим ОСОБА_4 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 49КК України, а кримінальне провадження щодо нього на підставі п. 1 ч. 2ст. 284 КПКУкраїни слід закрити.
Отже, вказане судове рішення стосується виключно ОСОБА_4 .
Та обставина, що у змісті ухвали суду першої інстанції згадується ПП "ВКФ "ЕЛІТ-ДІЗАЙН", не свідчить про наявність висновку щодо протиправної діяльності цього підприємства, а відтак відсутні будь-які юридичні наслідки для нього, що в свою чергу не дає підстав вважати, що ця ухвала суду першої інстанції тією мірою стосується інтересів ПП "ВКФ "ЕЛІТ-ДІЗАЙН", яка б надавала його представникам, згідно з ч. 2ст. 24 КПК України, право оскаржити її до вищих судових інстанцій.
Відповідно до п. 2 ч. 3ст. 399 КПКУкраїни апеляційна скарга повертається, якщо апеляційну скаргу подала особа, яка не має права подавати апеляційну скаргу.
Враховуючи викладене, апеляційна скарга підлягає поверненню особі, яка її подали, разом з усіма доданими до неї матеріалами, без її розгляду в суді апеляційної інстанції.
Керуючись ст.ст. 393, 399 КПК України, суддя
п о с т а н о в и в:
апеляційну скаргу представника ПП "ВКФ "ЕЛІТ-ДІЗАЙН" ОСОБА_3 на ухвалу Подільського районного суду м. Києва від 29 березня 2019 року стосовно ОСОБА_4 повернути особі, яка її подала.
Копію ухвали з апеляційною скаргою та усіма доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати адвокату ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом трьох місяців з дня отримання її копії.
Суддя Київського апеляційного суду ОСОБА_2
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 81840469 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Святська Олена Володимирівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Святська Олена Володимирівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Святська Олена Володимирівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Святська Олена Володимирівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Святська Олена Володимирівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Святська Олена Володимирівна
Кримінальне
Київський апеляційний суд
Павленко Оксана Петрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні