ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.05.2019 року м.Дніпро Справа № 904/4372/18
Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Березкіної О.В. (доповідач)
суддів: Дарміна М.О., Іванова О.Г.
при секретарі: Ковзикові В.Ю.
за участю представників сторін:
від позивача: Сінцова Т.В., ордер серії ДП №2759/001 від 14.05.2019 р., адвокат;
від відповідача: Тищенко Т.А., довіреність №31 від 14.01.2019 р., адвокат;
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Акціонерного товариства "ДТЕК Дніпровські електромережі", м. Дніпро
на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 18.02.2019 року у справі № 904/4372/18 ( суддя Рудь І.А.) (повний текст рішення складено 27.02.2019року)
за позовом Дніпропетровського заводу сантехвиробів - дочірнього підприємства "Дніпросантехмонтаж", м Дніпро
до Акціонерного товариства "ДТЕК Дніпровські електромережі", м. Дніпро
про скасування оперативно-господарської санкції
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Дніпропетровський завод сантехвиробів - дочірнього підприємства "Дніпросантехмонтаж" звернувся до Акціонерного товариства "ДТЕК Дніпровські електромережі" із позовом про скасування оперативно-господарської санкції Акціонерного товариства "ДТЕК Дніпровські електромережі", оформлену протоколом засідання комісії від 14.08.2018 № 8-23 по розгляду акту про порушення № 119719 від 09.07.2018, щодо нарахування позивачу вартості недооблікованої електричної енергії у сумі 128 591 грн. 71 коп.
Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 18.02.2019 року у справі № 904/84372/18 позовні вимоги задоволено повністю.
Суд скасував оперативно-господарську санкцію Акціонерного товариства "ДТЕК Дніпровські електромережі", оформлену протоколом засідання комісії від 14.08.2018 № 8-23 по розгляду акту про порушення № 119719 від 09.07.2018 про нарахування Дніпропетровському заводу сантехвиробів - дочірнього підприємства "Дніпросантехмонтаж" вартості недооблікованої електричної енергії у сумі 128 591 грн. 71 коп.
Суд стягнув з Акціонерного товариства "ДТЕК Дніпровські електромережі" на користь Дніпропетровського заводу сантехвиробів - дочірнього підприємства "Дніпросантехмонтаж" 1 762 грн. 00 коп . (одну тисячу сімсот шістдесят дві грн. 00 коп.) витрат по сплаті судового збору.
Не погодившись з вказаним рішенням суду, відповідач - Акціонерне товариство "ДТЕК Дніпровські електромережі", звернувся з апеляційною скаргою, в якій просив скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.
В обґрунтування своєї скарги позивач посилається на неправильне встановлення обставин, які мають значення для справи, невідповідність висновків, викладених у рішенні суду, обставинам справи, неправильну оцінку доказів, неправильне застосування норм матеріального та процесуального права.
Зокрема, апелянт вважає, що складений акт № 119719 від 09.07.2018 року про порушення ПКЕЕ відповідає вимогам чинного законодавства, а факт самовільного підключення струмоприймачів до електричної мережі, що не є власністю енергопостачальника, повз прибору обліку № 0726763 електричної енергії без порушення схеми обліку, є достатньою правовою підставою для складання Акту про порушення та застосування відповідачем до позивача оперативно-господарської санкції.
Апелянт зазначає, що поза увагою суду першої інстанції залишився той факт, що умовами договору сторони передбачили, що акт про порушення є дійсним у випадку його складання за участю трьох представників сторони, а тому відсутні підстави вважати акт недійсним у зв`язку із його складанням представниками енергопостачальника, за умов відмови споживача від підпису.
Всі ці обставини, на думку апелянта, є підставами для скасування рішення суду та прийняття нового рішення, про відмову у задоволенні позовних вимог.
Ухвалою Центрального апеляційного господарського суду від 29.03.2019 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Акціонерного товариства "ДТЕК Дніпровські електромережі" на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 18.02.2019 року у справі № 904/4372/18. Розгляд справи призначено у судовому засіданні на 15.05.2019 року на 9:30 год.
В судовому засіданні 15.05.2019року представник відповідача підтримав доводи апеляційної скарги, просив рішення суду скасувати та відмовити у задоволенні позовних вимог.
Представник позивача в судовому засіданні заперечував проти доводів апеляційної скарги, просив рішення суду залишити без змін, надавши також відзив на апеляційну скаргу.
15.05.2019 року в судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, відзив на апеляційну скаргу, перевіривши відповідність оскаржуваного рішення нормам діючого законодавства, Центральний апеляційний господарський суд дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що 29.11.2010 між Відкритим акціонерним товариством "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго", правонаступником якого є Акціонерне товариство "ДТЕК Дніпровські електромережі" (постачальник) та Дніпропетровським заводом сантехвиробів - дочірнім підприємством колективного підприємства "Дніпросантехмонтаж" (споживач) укладено договір про постачання електричної енергії №11Ц-4 (надалі - Договір), відповідно до Розділу 1 якого постачальник продає електричну енергію споживачу у точці (точках) продажу електричної енергії для забезпечення потреб електроустановок споживача з приєднаною потужністю 1800 кВт, величини якої по об`єктах (площадках) споживача визначені додатком «Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії» , а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.
Точка (точки) продажу електричної енергії - межа балансової належності, на якій відбувається перехід права власності на електричну енергію, визначена додатками «Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін» та «Загальна схема електропостачання» , які є невід`ємною частиною даного Договору.
Під час виконання умов цього договору, а також вирішення всіх питань, що не умовлені цим договором, сторони зобов`язуються керуватися чинним законодавством України Правилами користування електричною енергією (далі - ПКЕЕ) (п. 2.1. договору).
Постачальник зобов`язується виконувати умови цього договору (п. 2.2.1. договору).
Споживач зобов`язується: виконувати умови цього договору; дотримуватися режиму споживання електричної енергії згідно з умовами розділу 5 цього договору та режиму роботи електроустановок споживача; не допускати без облікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж основного споживача, а також відшкодовувати збитки, завдані постачальнику, у разі виявлення безоблікового користування електричною енергією від технологічних мереж основного споживача (п. 2.3.1., п. 2.3.2., п. 2.3.18 договору).
Постачальник має право: отримувати від споживача плату за поставлену електричну енергію за роздрібними тарифами, розрахованими згідно з Умовами та правилами здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, та інші платежі, обумовлені цим договором; вимагати відшкодування збитків, завданих постачальнику внаслідок порушення споживачем умов цього договору та чинного законодавства (п. 3.1.1. та п. 3.1.5. договору).
Відповідно до п. 4.2.3. договору споживач сплачує постачальнику вартість недоврахованої електроенергії, розраховану відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 4 травня 2006 року № 562 (далі - Методика) у разі таких дій споживача:
- самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії;
- пошкодження засобів обліку електроенергії, втручання в їх роботу, пошкодження та (або) зняття пломб з засобів обліку;
- споживання електроенергії поза засобами обліку;
- інших умов, визначених Методикою.
Споживач несе відповідальність за збереження та цілісність встановлених на його території (у його приміщенні) розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб, відповідно до акта про пломбування (п. 4.2.4. договору).
Облік електроенергії, спожитої споживачем та (або) субспоживачами, приєднаними до електричних мереж споживача, здійснюється згідно з вимогами ПУЕ та ПКЕЕ. Для розрахункового обліку електричної енергії мають використовуватися засоби обліку, внесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, допущені до застосування в Україні та погоджені постачальником (п. 7.1. договору).
Відповідно до п. 9.7 Договору цей договір набирає чинності 01.02.2011 і укладається на строк до 31.12.2011; договір вважається щорічно продовженим на наступний календарний рік, якщо до закінчення терміну його дії жодною із сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов.
Доказів припинення укладеного між сторонами договору матеріали справи не містять, отже на момент розгляду справи договір є чинним і в силу положень ст. 629 Цивільного кодексу України обов`язковим до виконання сторонами.
Додатковою угодою від 01.07.2014 № 922/1 сторони погодили, зокрема, присвоїти Договору новий номер 061554 (а.с. 24).
Звертаючись до Акціонерного товариства "ДТЕК Дніпровські електромережі" із позовом про скасування оперативно-господарської санкції Акціонерного товариства "ДТЕК Дніпровські електромережі", оформлену протоколом засідання комісії від 14.08.2018 № 8-23 по розгляду акту про порушення № 119719 від 09.07.2018, щодо нарахування позивачу вартості недооблікованої електричної енергії у сумі 128 591 грн. 71 коп., позивач - Дніпропетровський завод сантехвиробів - дочірнього підприємства "Дніпросантехмонтаж", посилався на те, що з акту про порушення № 119719 від 09.07.2018 вбачається відсутність фактів порушення позивачем Правил роздрібного ринку електричної енергії; факт позаоблікового споживання позивачем електроенергії не підтверджено, акт № 119719 від 09.07.2018 оформлений із порушенням вимог п. 8.2.5 ПРРЕЕ, а тому є недійсним та не може слугувати підставою для нарахування оперативно-господарської санкції. Також позивач стверджує, що не був належним чином повідомлений про час та місце засідання комісії по розгляду вказаного акту, чим порушені його права та законні інтереси.
Задовольняючи позовні вимоги, господарський суд першої інстанції виходив з того, що акт про порушення є недійсним, оскільки підписаний лише представниками постачальника, не відповідає формі, наведеній в додатку 3 до Методики, а тому не може слугувати підставою для нарахування споживачу вартості необлікованої електричної енергію за порушення, зафіксоване таким актом. За таких обставин, на думку суду, оперативно-господарська санкція, застосована до позивача згідно рішення, оформленого протоколом №8-23 від 14.08.2018, про нарахування обсягу недоврахованої електричної енергії у сумі 128 591 грн. 71 коп. за період з 09.07.2015 по 09.07.2018 підлягає скасуванню.
Проте, колегія суддів не погоджується з такими висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.
Згідно із ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» (відповідальність за порушення законодавства про електроенергетику, у відповідній редакції), правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці є: крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об`єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку; пошкодження приладів обліку; порушення правил користування енергією.
З матеріалів справи вбачається, що 09.07.2018 об 11:30 год. представниками постачальника проведена технічна перевірка засобів обліку електричної енергії до 1000 В на об`єкті споживача за адресою: м. Дніпро, пр. Слобожанський, 34, за результатами якої складено Акт №311548 технічної перевірки засобів обліку електричної енергії.
Окрім того, за результатами вищевказаної перевірки відповідачем складено Акт про невідповідність розрахункового обліку метрологічним характеристикам, вимогам ПУЕ, ККО та ПРРЕЕ, а також Акт про порушення №119719 від 09.07.2018.
В Акті про порушення № 119719 зазначено, що споживачем порушено п.п. 5.5.5., 8.2.4. Правил роздрібного ринку електричної енергії, а саме: самовільне підключення токоприймачів до електромережі, яка не належить оператору системи, поза комерційного обліку електроенергії №0726763, без порушення схеми комерційного обліку. Самовільне підключення виконано: Т.1 - від розподільчої коробки 1 поверху, 1 під`їзду з квартирної магістралі проводом Аl 2х2,5 мм 2 ; Т.2 - від розподільчої коробки 1 поверху, 2 під`їзду з квартирної магістралі проводом Аl 2х2,5 мм 2 ; Т.З - від електрощитової житлового будинку кабельної лінії АВВГ 4х6 мм 2 . Виявити порушення при контрольному огляді не було можливості. При ввімкненому навантаженні по т. 1, 2 покази електролічильника не змінюються.
В Акті зазначено, що комісія постачальника електроенергії з розгляду складеного акта про порушення буде проводитися 09.08.2018 за адресою вул. Старокозацька, 34. Представник споживача від підпису відмовився.
14.08.2018 за результатом засідання комісії по розгляду Акту про порушення №119719 від 09.07.2018 прийнято рішення, оформлене протоколом №8-23 від 14.08.2018, про нарахування згідно з пунктом 2.9 та за формою 2.7 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами ППЄЄ, вартості недоврахованої електричної енергії у розмірі 128 591 грн. 70 коп. за період з 09.07.2015 по 09.07.2018.
03.09.2018 позивач звернувся до відповідача з претензією № 45 від 03.09.2018, в якій зазначив, що акт про порушення №119719 від 09.07.2018 складений неправомірно, оскільки представники заводу не причетні до порушень, що зазначені в акті; просив провести перевірку законності складання акту та притягнути до дисциплінарної відповідальності співробітників відповідача, що проводили перевірку.
Згідно відповіді АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» від 18.09.2018 № 62114/1001 повідомлено позивача, що на засіданні комісії із розгляду спірних питань по актах про порушення 14.09.2018 розглянуто звернення позивача та визнано акт про порушення №119719 від 09.07.2018 таким, що складений правомірно, розрахунок обсягу та вартості не облікованої електричної енергії по вказаному акту залишено без змін.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Закону України "Про ринок електричної енергії" учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом.
Частиною 6 ст. 56 Закону України "Про ринок електричної енергії" передбачено, що постачання електричної енергії електропостачальниками здійснюється з дотриманням правил роздрібного ринку.
Розділом 2 Договору від 29.11.2010 /20.01.2011 № 11Ц-4, укладеного між сторонами і який є діючим, передбачено, що під час виконання умов цього договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим договором, сторони зобов`язуються керуватися чинним законодавством України, зокрема Правилами користування електричною енергією (далі ПКЕЕ).
Пунктом 4.4. Договору передбачено, що у разі виявлення однією із сторін порушень умов Договору іншою стороною, за які законодавством передбачене застосування санкцій чи які тягнуть за собою збитки, недотритману продукцію або вигоду тощо, на місці оформлюється акт про порушення. Акт складається у присутності представників обох сторін в двох примірниках. У разі відмови відповідальної сторони від підписання акта в акті робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо його на місці складання підписали не менше трьох уповноважених представників сторони договору, що складала акт.
Пунктом 4.2.3 Договору визначено, що споживач сплачує постачальнику вартість недоврахованої електроенергії, розраховану відповідно до Методики.
Згідно пункту 4.2 Методики, акт про порушення оформлюється згідно з формою, наведеною у додатку 3 до Методики.
Пунктом 4.1 Методики зазначено, що Акт про порушення складається у присутності споживача представниками енергопостачальника, які мають таке право згідно з посадовою інструкцією, пройшли відповідне навчання та інструктаж, після пред`явлення ними службових посвідчень на місці виявлених порушень. У разі відмови споживача від підписання акта про порушення, про це зазначається в акті про порушення. Акт про порушення без підпису споживача вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника.
Разом з цим, з 11.06.2018 року взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії), зокрема, регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженої постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018(далі - ПРРЕЕ).
Відповідно до пункту 5.5.5. ПРРЕЕ споживач електричної енергії зобов`язаний користуватися електричною енергією виключно на підставі договору (договорів), здійснювати оплату рахунків, виставлених на підставі актів про порушення цих Правил та умов договору, своєчасно вживати відповідних заходів для усунення виявлених порушень, не допускати безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача, а також відшкодовувати збитки, завдані оператору системи та/або споживачу (основному споживачу), у разі виявлення безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача.
Відповідно до п. 8.2.4. ПРРЕЕ у разі виявлення представниками оператора системи пошкоджень чи зриву пломб та/або індикаторів, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів вимірювальної техніки, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів вимірювальної техніки з метою зміни їх показів, самовільних підключень до електричних мереж розрахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до методики визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, затвердженої Регулятором.
Відповідно до п. 8.2.5. ПРРЕЕ, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача або представника споживача оформлюється акт про порушення. В акті про порушення мають бути зазначені зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил або методики визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, затвердженої Регулятором, та вихідні дані, необхідні для визначення обсягу необлікованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для усунення допущених порушень. Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві. Акт про порушення підписується представником оператора системи та споживачем або представником споживача у разі відмови споживача або представника споживача підписати акт про порушення в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт про порушення вважається дійсним, якщо він підписаний уповноваженим представником оператора системи та двома незаінтересованими особами (представник житлово-експлуатаційної організації, балансоутримувача або управителя будинку, виборная особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення або представник органу місцевого самоврядування, інший споживач тощо) за умови посвідчення їх осіб. Споживач має право подати пояснення і зауваження щодо змісту акта про порушення та викласти мотиви своєї відмови від його підписання, які зазначаються в акті про порушення або надаються (надсилаються) оператору системи окремим письмовим повідомленням.
Тобто, умови договору щодо дійсності акту про порушення за наявності підпису трьох повноважних представників однієї із сторін договору та Методики, не узгоджуються з п. 8.2.5 Правил роздрібного ринку електричної енергії в частині дійсності акту про порушення.
Відповідно до ч.1 ст. 626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов`язків.
Статтею 651 ЦК України передбачено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 року за № 312, якою затверджені Правила роздрібного ринку електричної енергії, зазначено, що до укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, який укладається зі споживачем, договірні відносини між споживачем та суб`єктом господарювання, що провадить діяльність з розподілу електричної енергії на підставі ліцензії з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами (або ОСР як правонаступником за договорами про користування електричною енергією та договорами про постачання електричної енергії), урегульовуються окремими положеннями діючих договорів про користування електричною енергією або договорів про постачання електричної енергії (у частині взаємовідносин споживача і електророзподільної організації), які не суперечать вимогам чинного законодавства у сфері електроенергетики. Зокрема сторони керуються вимогами діючих договорів про користування електричною енергією (про постачання електричної енергії) з питань потужності, якості електроенергії, окремих процедурних питань тощо.
Як вбачається з матеріалів справи, Акт про порушення № 119719 від 09.07.2018 року складено за участі і у присутності трьох представників енергопостачальника та у присутності представника споживача, який відмовився від підписання даного акту, а тому, оскільки між сторонами не укладено іншого договору, зміни до діючого договору не вносились, колегія суддів вважає, що у суду першої інстанції були відсутні підстави для висновку про недійсність акту про порушення у зв`язку із його підписанням лише представниками енергопостачальника.
Щодо висновків суду першої інстанції про невідповідність змісту акту Правилам, колегія суддів зауважує наступне.
Відповідно до вимог п. 4.6. Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення соживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕУ від 04.05.2006 № 562 (зі змінами) (далі - Методика), в акті про порушення зазначаються всі необхідні для розрахунку згідно з вимогами цієї Методики параметри, що характеризують електроустановку споживача, схему підключення електроустановки споживача та її графічне зображення із зазначенням:
- меж балансової належності;
- перерізів та матеріалу всіх проводів (кабелів), наявних у схемі підключення;
- фазування приладу обліку на дату оформлення акта про порушення.
Згідно з п. 4.7. Методики в акті про порушення заповнюються всі графи та рядки без пропусків. Виправлення чи підчищення не допускаються. Текст повинен бути однозначним, без можливості подвійного тлумачення.
Як вбачається з акту про порушення, в ньому зазначено виявлене порушення, яким чином воно здійснено, зазначена схема самовільного підключення, відомості щодо точки вимірювання, матеріал проводу, переріз проводу, струм споживання, перелік струмоприймачів, та заповнені всі графи, а тому висновки суду про те, що в акті не зазначено всіх відомостей, не відповідають обставинам справи.
Отже, акт про порушення містить всі вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії згідно Методики, а відсутність підпису споживача у акті про порушення не спростовує факт виявленого у споживача порушення Правил користування електричною енергією.
Статтею 235 Господарського кодексу України передбачено, що за порушення господарських зобов`язань до суб`єктів господарювання та інших учасників господарських відносин можуть застосовуватися оперативно-господарські санкції - заходи оперативного впливу на правопорушника з метою припинення або попередження повторення порушень зобов`язання, що використовуються самими сторонами зобов`язання в односторонньому порядку. До суб`єкта, який порушив господарське зобов`язання, можуть бути застосовані лише ті оперативно-господарські санкції, застосування яких передбачено договором.
Відповідно до п. 8.2.6. ПРРЕЕ, на підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Комісія з розгляду актів про порушення створюється оператором системи і має складатися не менше ніж з 3 уповноважених представників оператора системи.
Споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення.
Оператор системи повинен вести журнал реєстрації засідань комісії з розгляду актів про порушення, в якому зазначаються дата проведення засідання; номер протоколу; склад комісії; склад запрошених на засідання комісії (представники Регулятора, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів); відмітка про присутність або відсутність споживача; перелік питань, які розглядалися на засіданні комісії; час розгляду кожного з питань, зміст окремої думки учасників комісії (у разі її наявності) та стислий зміст рішення.
Споживач має бути повідомлений оператором системи про місце, час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 7 календарних днів до призначеної дати засідання.
У разі відмови споживача або представника споживача від отримання повідомлення про місце, час і дату засідання комісії або відсутності споживача або його представника за адресою, визначеною у даних щодо споживача, наявних в оператора системи, оператор системи направляє споживачу таке повідомлення рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. У такому разі оператор системи має право розглянути акт про порушення на засіданні комісії, яке має відбутися по закінченню 30 календарних днів від дати направлення споживачу такого повідомлення. За зверненням споживача оператор системи може розглянути акт про порушення на засіданні комісії раніше указаного терміну.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач був повідомлений про час та місце розгляду спірного акту про порушення, що підтверджується наданими відповідачем доказами направлення на адресу Дніпропетровського заводу сантехвиробів - дочірнього підприємства "Дніпросантехмонтаж" листа від 10.07.2018 № 91/6072, яким споживача повідомлено, що засідання комісії по розгляду Акту про порушення №119719 від 09.07.2018 відбудеться 14.08.2018 (а.с. 100,101), що свідчить про дотримання відповідачем вимог Правил в цій частині.
З огляду на вищезазначені обставини, відсутні підстави для скасування оперативно-господарської санкції, оформленої протоколом засідання комісії від 14.08.2018 № 8-23 по розгляду акту про порушення № 119719 від 09.07.2018, щодо нарахування позивачу вартості недооблікованої електричної енергії у сумі 128 591 грн. 71 коп.
Таким чином, оскільки господарський суд Дніпропетровської області дав неналежну правову оцінку доказам, зробив висновки, які не відповідають встановленим обставинам, апеляційна скарга АТ ДТЕК Дніпровські електромережі підлягає задоволенню, а рішення господарського суду - скасуванню у відповідності до вимог ст. 277 ГПК України з ухваленням нового рішення про відмову у позові.
Керуючись ст.ст. 275-282 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
ПОСТАНОВИВ :
Апеляційну скаргу Акціонерного товариства "ДТЕК Дніпровські електромережі" - задовольнити.
Рішення господарського суду Дніпропетровської області від 18.02.2019 року у справі № 904/4372/18 ( суддя Рудь І.А.) - скасувати.
У задоволенні позовних вимог Дніпропетровського заводу сантехвиробів - дочірнього підприємства "Дніпросантехмонтаж" про скасування оперативно-господарської санкції - відмовити.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст постанови складений 21.05.2019року.
Головуючий суддя О.В.Березкіна
Суддя М.О.Дармін
Суддя О.Г.Іванов
Суд | Центральний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2019 |
Оприлюднено | 22.05.2019 |
Номер документу | 81845329 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Рудь Ірина Анатоліївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Рудь Ірина Анатоліївна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Березкіна Олена Володимирівна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Березкіна Олена Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні