УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
Від "16" травня 2019 р. м. Житомир Справа № 14/325"б"
За заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "Трансенерго" (м.Київ)
До боржника: Відкритого акціонерного товариства "Коровинецький цукровий завод" (смт.Коровинці Чуднівського району)
про визнання банкрутом (заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" до Відкритого акціонерного товариства "Коровинецький цукровий завод" від 03.10.2018 про визнання права власності)
Суддя Гнисюк С.Д.
Представники:
від боржника: Горук В.А. - ліквідатор;
від кредитора: Захарко Н.В. - довіреність № 8782/5/06-30-10-05 від 17.10.2018, ГУ ДФС у Житомирській області;
за участю: Рудченко М.М. - посвідчення прокурора №038664 від 11.01.2016 (прокуратура Житомирської області);
за участю: Ліневич М.Т. - посвідчення адвоката №000983 від 17.10.2018 (ТОВ "Ільма Вельдіж";
від кредитора: Мельниченко С.В. - довіреність №2 від 02.01.2019 (УВД ФСС України в Житомирській області).
В провадженні господарського суду Житомирської області перебуває справа №14/325"б" про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Коровинецький цукровий завод" (далі - ВАТ "Коровинецький цукровий завод", боржник, банкрут), в редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з 19.01.2013 (далі - Закон про банкрутство).
Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 16.04.2019 призначено судове засідання для розгляду заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" до Відкритого акціонерного товариства "Коровинецький цукровий завод" від 03.10.2018 про визнання права власності до розгляду по суті на 16.05.2019.
В засіданні суду 16.05.2019 розглядалась по суті заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" до Відкритого акціонерного товариства "Коровинецький цукровий завод" від 03.10.2018 про визнання права власності.
Представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" в засіданні суду 16.05.2019 заяву підтримав.
Ліквідатор Горук В.А. в засіданні суду щодо задоволення заяви не заперечив.
Дослідивши наявні матеріали справи, заслухавши пояснення та доводи присутніх представників та ліквідатора, оцінивши подані докази в їх сукупності, Господарський суд Житомирської області, -
ВСТАНОВИВ:
Провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законодавчими актами України (ч.1 ст.2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство).
Відповідно до ч.1,2 ст.1 ГПК України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб`єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, фізичні особи, що не є суб`єктами підприємницької діяльності.
В силу ч. 1 ст. 2 ГПК України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно ч. 6 ст. 12 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Частиною 4 ст.10 Закону про банкрутство встановлено, що суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, вирішує усі майнові спори з вимогами до боржника, у тому числі спори про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів, пов`язаних із визначенням та сплатою (стягненням) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також справ у спорах про визнання недійсними правочинів (договорів), якщо з відповідним позовом звертається на виконання своїх повноважень контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України.
Системний аналіз положень Закону про банкрутство дає підстави для висновку, що з моменту порушення стосовно боржника справи про банкрутство він перебуває в особливому правовому режимі, який змінює весь комплекс юридичних правовідносин боржника, і спеціальні норми Закону мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України, а тому правочини (договори) або майнові дії боржника, які були вчинені боржником після порушення справи про банкрутство або протягом одного року, що передував порушенню справи про банкрутство, можуть бути відповідно визнані недійсними або спростовані господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство за заявою арбітражного керуючого або конкурсного кредитора (частина перша статті 20 Закону про банкрутство); за позовом розпорядника майна (частина дев`ята статті 22 Закону про банкрутство); за заявою комітету кредиторів (частина восьма статті 26 Закону про банкрутство); за заявою керуючого санацією (частина п`ята статті 28 Закону про банкрутство); за заявою ліквідатора (частина друга статті 41 Закону про банкрутство).
Отже, за умови порушення провадження у справі про банкрутство боржника, особливістю вирішення таких спорів є те, що вони розглядаються та вирішуються господарським судом без порушення нових справ, що узгоджується із загальною спрямованістю Закону, який передбачає концентрацію всіх спорів у межах справи про банкрутство задля судового контролю у межах цього провадження за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси та проведення інших заходів, метою яких є повне або часткове задоволення вимог кредиторів.
Постановою Господарського суду Житомирської області від 18.07.2013, зокрема, визнано банкрутом Відкрите акціонерне товариство "Коровинецький цукровий завод".
Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 01.02.2018, зокрема, призначено ліквідатором Відкритого акціонерного товариства "Коровинецький цукровий завод" у справі № 14/325"б" арбітражного керуючого Горука Віктора Андрійовича.
03.10.2018 до Господарського суду Житомирської області, через загальний відділ, надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" до Відкритого акціонерного товариства "Коровинецький цукровий завод" про визнання права власності від 03.10.2018, з додатками.
Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 31.01.2019, прийнято до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" до Відкритого акціонерного товариства "Коровинецький цукровий завод" від 03.10.2018 про визнання права власності; заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" до Відкритого акціонерного товариства "Коровинецький цукровий завод" від 03.10.2018 про визнання права власності ухвалено розглядати за правилами загального позовного провадження.
У своїй заяві Товариство з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" посилається на те, що на аукціоні, який відбувся 24.10.2014 придбано майно банкрута. Товариством з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" перераховано кошти за придбане на аукціоні майно на розрахунковий рахунок продавця у сумі 1494435,00грн. однак договір купівлі продажу продавцем не підписано (підписано проект договору), нотаріусом не засвідчено, майно, супровідна документація на придбане на аукціоні майно, покупцю не передано.
Вважає, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" в повному обсязі виконало всі свої зобов`язання і відповідно до ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є переможцем аукціону і відповідно власником майна, описаного в лоті № 111143. Станом на 24.10.2014 документи, які є підтвердженням нашого права власності і дозволили б провести процедуру переоформлення вказаного майна, не надані. Законні підстави затягування строку їх надання відсутні. У зв`язку з затягуванням процесу оформлення права власності придбаного майна, Товариство з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" несе збитки у зв`язку з їх незаконним використанням.
З огляду на зазначене просить суд визнати право власності за Товариством з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" (ідентифікаційний код 36609187) на придбане на аукціоні (прилюдних торгах) майно: Майно № 1 Нерухоме майно що знаходиться адресою Житомирська обл., Чуднівський р-н, смт. Великі Коровинці, пров. Піонерський, 2, та складається з наступних будівель та споруд: Будівля 1, літ. 1 - "будівля заводу", тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 6722,3 кв. м., кількість поверхів - З, кількість приміщень - 43, Будівля 2, літ. 2 - водокачка 1 категорії , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа -102,5 кв. м., кількість поверхів -1, кількість приміщень -1, Будівля 3, літ. З - будівля механічної майстерня , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 701 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 14, Будівля 4, літ. 4 - комора №1 (гот. продукції), тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа -1189,8 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 11, Будівля 5, літ. 5 - комора №2 (гот. прод.), тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 1237,4 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 4, Будівля 6, літ. 6 - комора №3 , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа -1211,4 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 1, Будівля 7, літ. 7 - матеріальний склад №1 , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 194, 5 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 2, Будівля 8, літ. 8 - матеріальний склад №2 , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 192, 7 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 8, Будівля 9, літ. 9 - ливарний цех , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін цегла, загальна площа -150, 7 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 1, Будівля 10, літ. 10 - побутові приміщення вантажників , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа -187,3 кв. м., кількість поверхів -1, кількість приміщень - 10, Будівля 11, літ. 11 - гараж , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа -187, 3 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 6, Будівля 12, літ. 12 - сан.-побут, корпус , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 1500,9 кв. м., кількість поверхів - 4, кількість приміщень - 55, Будівля 13, літ. 13 - "прохідна", тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 45, 0 кв. м., кількість поверхів -1, кількість приміщень - З, Будівля 14, літ. 14 - адмін. будинок, тип нерухомості - будівлі та споруди , стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - дерев`яні обкладені цеглою, загальна площа - 363, 6 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 20, Будівля 15, літ. 15 - будівля ПМЗ (ТЕЦ) , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 2895,3 кв. м., кількість поверхів - 2, кількість приміщень - 44, Будівля 16, літ. 17 - вагова будка , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 14 кв. м.. кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 1, Будівля 17, літ. 23 - цех механізації , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 816, 3 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 19, Будівля 18, літ. 31 - залізничне депо , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 215, 5 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень -1, Будівля 19, літ. 32 - склад-модуль , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - залізобетон, загальна площа - 733, 3 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 1, Будівля 20, літ. 33 - склад , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 284,8 кв. м., кількість поверхів -1, кількість приміщень - 2, Будівля 21, літ. 37 - будка КПП , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 15,7 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 1, Будівля 22, літ. 74 - трансформаторна підстанція , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 22,2 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 2, Будівля 23, літ. 76 - вапнякове відділення з опал, піччю , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 1200 кв. м., кількість поверхів - 2, кількість приміщень - 18, Будівля 24, літ. 85 - сокоочисний цех , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 3031,1 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень -13, Будівля 25, літ. 88 - артсвердловина , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 54,6 кв. м., кількість поверхів -1, кількість приміщень - 2, Будівля 26, літ. 115 - насосна заводу , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 10,8 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень -1, Будівля 27, літ. 117 - насосна патоки , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 26,1 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 1, Будівля 28, літ. 119 - комора будівельників , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 88,2 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 3, Будівля 29, літ. 120 - гараж , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 14,1 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 1, Будівля ЗО, літ. 121 - цех пилорами , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - залізобетон, загальна площа - 135, 8 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 1, Будівля 31, літ. Г - будівля цеху сирцю , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 520,4 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 8, Будівля 32, літ. Д - гардеробна , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 32, 9 кв. м., кількість поверхів -1, кількість приміщень - 2, Будівля 33, літ. Ж - котельня , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 114 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 9, Будівля 34, літ. З - комора , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 229, 4 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 4, Будівля 35, літ. 123 - пождепо , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 61, 6 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 2, Будівля 36, літ. 124 - склад газу , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 78,8 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень -2, Будівля 37, літ. 125 - матеріальний склад , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 429,8 кв. м., кількість поверхів - 2, кількість приміщень - 6, Будівля 38, літ. 126 - конюшня , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 78,9 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 3, Будівля 39, літ. 127 - чергова пилорами , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 14,5 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 1, Будівля 40, літ. 128 - вагова патоки , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 22,8 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 1, світло - ні, газ - ні, вода - ні, асфальт - ні, телефон/інтернет - ні Будівля 41, літ. 129 - залізнична вагова , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 7,8 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 1, Будівля 42, літ. 130 - вагова , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 26,7 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 2, Будівля 43, літ. 131 - вагова жому , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 44,4 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 4, Будівля 44, літ. 132 - вагова зовнішнього обертання , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 20,6 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 1, Будівля 45, літ. 133 - компресорна , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 396,5 кв. м., кількість поверхів -1, кількість приміщень -16, Будівля 46, літ. 134 - вартова , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 16, 7 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 2, Будівля 47, літ. 135 - кладова з дороги , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 24,7 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 3, Будівля 48, літ. 136 - лазня , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 28,2 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 6, Будівля 49, літ. 137 - вартова браковочного , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 6 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 1, Будівля 50, літ. 138 - насосна 1 категорії , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 61, 6 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 1, Будівля 51, літ. 140 - насосна II категорії , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 51, 5 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 1, Будівля 52, літ. 146 - мазутонасосна , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 103, 0 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 2, Будівля 53, літ. 147 - КПП , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 6,3 кв. м., кількість поверхів -1, кількість приміщень -1, Будівля 54, літ. 148 - кузня , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 80,8 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 3, Будівля 55, літ. 150 - будка заправника , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 15,7 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень -1, Будівля 56, літ. І - насосна , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 23, 9 кв. м., кількість поверхів -1, кількість приміщень -1, Будівля 57, літ. 122 - новий склад мішкотари , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 1170,4 кв. м., кількість поверхів - 2, кількість приміщень -16, Будівля 58, літ. 142 - мийне відділення , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - залізобетон, загальна площа - 2526,6 кв. м., кількість поверхів - 3, кількість приміщень - 6, Будівля 59, літ. 143 - сплаврезервуар , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - залізобетон, загальна площа - 2209,3 кв. м., кількість поверхів -1, кількість приміщень - 1, Будівля 60, літ. А1 - будівля контори цегельного заводу , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 102,2 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 5, Будівля 61, літ. Б - кільцева піч для обпалення будівельної цегли , тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 903,7 кв. м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень - 2, Будівля 62, літ. В - шатер (комора) тип нерухомості - будівлі та споруди, стан - потребує капітального ремонту, матеріали стін - цегла, загальна площа - 562,1кв.м., кількість поверхів - 1, кількість приміщень-2.
До заяви додано докази.
Правовою підставою для визнання права власності заявником зазначено ст. 392ЦК України.
Згідно відзиву №02-01/38-19 від 20.02.2019, ліквідатор банкрута Горук В.А. зазначив, що отримано кошти від переможця аукціону Товариства з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" у сумі 1494435,00грн., в той же час договір купівлі-продажу з покупцем, акт приймання передачі проданого на аукціоні майна на підприємстві відсутні. Вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" визнає в повному обсязі.
Інші учасники провадження у справі про банкрутство відзивів на заяву не подали.
Відповідно до п.п.1,2 ст. 49 Закону про банкрутство, продаж майна боржника в провадженні у справі про банкрутство здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, шляхом проведення торгів у формі аукціону, за винятком майна, продаж якого відповідно до законодавства України здійснюється шляхом проведення закритих торгів.
Продажу підлягають всі види майна боржника, призначеного для здійснення господарської діяльності, за винятком прав і обов`язків, які не можуть бути передані іншим особам.
Згідно ст. 50 Закону про банкрутство, продаж майна на аукціоні оформлюється договором купівлі-продажу, який укладається власником майна чи замовником аукціону з переможцем торгів.
Обов`язковими умовами договору купівлі-продажу майна є: відомості про майно, його склад, характеристика; ціна продажу майна; порядок і строк передачі майна покупцю; відомості про наявність або про відсутність обтяжень стосовно майна; інші умови, передбачені законодавством України.
На аукціоні не може бути використано переважне право купівлі майна, крім випадків, передбачених законом.
Укладений на аукціоні договір купівлі-продажу нерухомого майна підлягає обов`язковому нотаріальному посвідченню.
Відповідно до ст. 71 Закону про банкрутство, протягом п`яти днів з дати підписання цього протоколу замовник аукціону надсилає переможцеві торгів пропозицію щодо укладення договору купівлі-продажу майна разом з проектом цього договору відповідно до поданої переможцем торгів пропозиції щодо встановлення ціни цього майна.
Переможець торгів повинен протягом п`яти днів з дня одержання проекту договору підписати його та перерахувати кошти за придбане майно на зазначений у протоколі номер банківського рахунка.
Згідно ст. 74 Закону про банкрутство, придбана на аукціоні рухома річ, майнове право передається, а право вимоги відступається покупцю після повної сплати запропонованої ним ціни. Організатор аукціону, який не передав покупцю на його вимогу рухому річ, майнове право або не відступив право вимоги після повної сплати ціни, сплачує пеню у розмірі 0,5 відсотка на день від ціни продажу за період прострочення.
Відповідно до ст. 75 Закону про банкрутство, передача майна замовником аукціону і прийняття його покупцем здійснюється за передавальним актом, що підписується сторонами і оформлюється відповідно до законодавства.
В акті про передання права власності на куплене нерухоме майно зазначаються: ім`я (назва) та місце проживання (місцезнаходження) продавця та покупця, а також організатора аукціону; відомості про продане нерухоме майно; адреса веб-сторінки, на якій розміщено відомості про проведення аукціону.
Акт про передання права власності на куплене нерухоме майно разом із протоколом про проведення аукціону не пізніше трьох робочих днів після повної сплати переможцем запропонованої ним ціни передається нотаріусу, а копії акта не пізніше наступного дня разом із відомостями про нотаріуса надсилаються (вручаються) покупцю, замовнику аукціону та продавцю. За невчасне передання акта нотаріусу організатор торгів сплачує покупцю пеню у розмірі 0,5 відсотка на день від ціни продажу за період прострочення.
Нотаріус видає покупцю свідоцтво про придбання нерухомого майна на аукціоні в порядку, встановленому законом. Послуги нотаріуса оплачує організатор аукціону.
Як вбачається з матеріалів справи, рішенням про визначення організатора аукціону з продажу майна від 05.02.2014 ліквідатором (організатор конкурсу) було обрано Товарну Біржу "Електронні торги України" в особі Філії Товарної Біржі "Електронні торги України" в м. Миколаїв. Ухвалою суду від 11.02.2014р. було, серед іншого, визнано Товарну Біржу "Електронні торги України" (код ЄДРПОУ 25219107) в особі філії Товарної Біржі "Електронні торги України" в м. Миколаїв (м.Миколаїв, вул.Шевченка,71 офіс 327, ідентифікаційний код 38479095) учасником провадження у справі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Коровинецький цукровий завод".
Товарна Біржа "Електронні торги України" в особі Філії Товарної Біржі "Електронні торги України" в місті Миколаїв, в порядку статті 58 Закону про банкрутство, розмістила оголошення, вих. №09/09-14/653-ОГ/МЮ/ВЕСУ від 09.09.2014 року, на сайті Вищого господарського суду України, про проведення аукціону з (електронних торгів) на веб-сайті організатора торгів Товарна баржа "Електронні торги України" з продажу майна Відкритого акціонерного товариства "Коровинецький цукровий завод", ідентифікаційний код 00372397, розташованого за адресою: смт. В. Коровинці. Чуднівського району, Житомирської області.
Організатор аукціону Товарна баржа "Електронні торги України" (місцезнаходження: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 7, оф. З, код ЄДРПОУ 25219107) повідомив листом вих. № 214/2117-АП від 24.10.2014 року, про результати проведення аукціону в порядку ч. 7 статті 69 Закону про банкрутство, що аукціон з продажу майна - Відкритого акціонерного товариства "Коровинецький цукровий завод" (ідентифікаційний код 00372397, розташованого за адресою смт. В. Коровинці Чуднівського району Житомирської області.), який проводився з 09.10.2014 00:00:00 по 24.10.2014 11:59:59 визнано таким, що відбувся.
Переможцем аукціону по лоту №111143 визнано юридичну особу, яка запропонувала найвищу ціну за вищезазначений лот - 1494435,00грн. (номер публікації: 10549; дата публікації на сайті ВГСУ:28.10.2014 17:55).
У ст. 50 Закону встановлено, що продаж майна на аукціоні оформлюється договором купівлі-продажу, який укладається власником майна чи замовником аукціону з переможцем торгів. Укладений на аукціоні договір купівлі-продажу нерухомого майна підлягає обов`язковому нотаріальному посвідченню.
Відповідно до Протоколу про проведення аукціону №111143 від 24.10.2014, складеного організатором електронних торгів Товарною біржею "Електронні торги України" м. Миколаїв переможцем торгів визнано Товариство з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж", ідентифікаційний код 36609187, Житомирська обл., Чуднівський район, смт. Вакуленчук, вул. Центральна 1. Переможцю аукціону запропоновано перерахувати кошти за придбане майно, на зазначений в протоколі номер банківського рахунку, протягом п`яти днів з дня одержання проекту договору. Товариством з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" перераховано кошти за придбане на аукціоні майно на розрахунковий рахунок продавця, отримувач Відкрите акціонерне товариство "Коровинецький цукровий завод", розрахунковий рахунок 2600503524923 в філії УКРЕКСІМБАНКУ м. Житомир, МФО 311324, грошові кошти в сумі 1494435,00грн, однак договір купівлі продажу продавцем не підписано (підписано проект договору), нотаріусом не засвідчено, майно, супровідна документація на придбане на аукціоні майно, покупцю не передано.
Таким чином. Товариство з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" виконало свої зобов`язання і є переможцем аукціону з продажу майна банкрута, описаного в лоті № 111143.
Листом приватного нотаріуса Чуднівського районного нотаріального округу Житомирської області №01-16/1191 від 27.11.2014 ОСОБА_1 повідомлено, що документи, які подані Товариством з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" (акт передавання права власності на куплене нерухоме майна; протокол №111143 від 24.10.2014 та текст договору) не відповідають вимогам законодавства тому повернуто заявнику без вчинення нотаріальної дії.
Згідно протоколу торгів на аукціоні придбане наступне майно: Майновий комплекс цукрового заводу, що складається з комплексу будівель та споруд та виробничого обладнання; Майно №1 (комплекс) Тип нерухомості: будівлі та споруди Статус земельної ділянки: Право власності (оренди) не зареєстровано Кадастровий номер земельної ділянки: не присвоєний Право на земельну ділянку, до покупця не переходить. Земельна ділянка належить селищній раді смт. Великі Коровинці. Стан: не придатний для використання. Світло: ні. Газ: ні. Вода: ні. Асфальт: ні. Телефон/Інтернет: ні. Нерухоме майно - комплекс, розташований за адресою: Житомирська область, Чуднівський район, смт.Великі Коровинці, пров. Піонерський,2.
Статтею 41 Конституції України, серед іншого, встановлено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Відповідно до ст.55 Конституції України, права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Набуття права власності регламентується главою 24 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України).
Згідно з ч.1 ст.15 Цивільного кодексу України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Частинами 1, 2 ст.16 ЦК України встановлено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способом захисту цивільних прав та інтересів може бути, зокрема, визнання права.
Відповідно до ст. 316 ЦК України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Власникові належить права володіння, користування та розпорядження своїм правом.
На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна (ст. 317 ЦК України).
Згідно ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Статтею 321 ЦК України закріплено, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Згідно ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Статтею 328 ЦК України визначено презумпцію правомірності набуття права власності. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Таким чином, власник не зобов`язаний у кожному випадку доводити іншим особам правомірність набуття права власності на належне йому майно.
Частина 1 статті 334 ЦК України передбачає, що право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до статті 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Тобто, позов про визнання права власності, за наявності зазначених у ст. 392 ЦК України обставин, може подавати лише власник майна, який таке право вже набув.
Традиційно підстави набуття права власності поділяють на первісні (набуття права власності вперше, незалежно від волі попередніх власників) і похідні (зміна власника).
Відповідно до норм ЦК України до первісних підстав набуття права власності належать набуття права на новостворене майно.
За загальним правилом судове рішення не породжує права власності, а лише підтверджує наявне право власності, набуте раніше на законних підставах, у випадках, коли це право не визнається, заперечується або оспорюється.
Розглядаючи спори про захист права власності, набутого у похідний спосіб, необхідно враховувати імовірність наявності прав на відповідне майно в інших осіб.
Позовом у процесуальному сенсі є звернення до суду з вимогою про захист своїх прав та інтересів, який складається із двох елементів: предмета і підстави позову.
Предметом позову є певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, а підставою позову - факти, які обґрунтовують вимогу про захист права чи законного інтересу. При цьому особа, яка звертається до суду з позовом, самостійно визначає у позовній заяві, яке її право чи охоронюваний законом інтерес порушено особою, до якої пред`явлено позов та зазначає, які саме дії необхідно вчинити суду для відновлення порушеного права. В свою чергу, суд має перевірити доводи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, у тому числі щодо матеріально-правового інтересу у спірних відносинах, і у разі встановлення порушеного права з`ясувати чи буде воно відновлено у заявлений спосіб.
З наведеного вбачається, що суд визнає право власності тільки у випадках, які прямо передбачені законом.
Заявник, як підставу для визнання права власності, посилається на повну сплату вартості придбаного на аукціоні 24.10.2014 майна.
Договір купівлі-продажу придбаного на аукціоні майна та акт передання права власності на куплене нерухоме майно описаного в лоті № 111143 сторонами не підписано.
Відсутність підписаного договору купівлі-продажу та акту приймання-передачі майна замовником аукціону і прийняття його покупцем, згідно вищенаведених положень Закону про банкрутство унеможливлює перехід права власності покупцю в даних правовідносинах.
Отже, заявник не надав доказів, які беззаперечно свідчили би про те, що майно є його власністю внаслідок чого під час розгляду заяви суд не встановив підстави набуття заявником права власності на майно.
Тому, суд приходить до висновку, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" не набуло право власності на майно, а отже не має права для визнання за ним права власності у відповідності до ст.392 ЦК України.
Також, заявником не надано суду доказів наявності обставин, визначених в ст. 392 ЦК України, щодо оспорювання, не визнання іншою особою права власності, або втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Питання щодо зміни предмету заяви заявником не порушувалось.
Статтею 86 ГПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Суд не приймає доводи викладені у відзиві ліквідатора банкрута Горука В.А. на заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" про визнання права власності, оскільки вони спростовуються вищевикладеним.
Враховуючи викладене, Господарський суд Житомирської області дійшов до висновку в задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" до Відкритого акціонерного товариства "Коровинецький цукровий завод" від 03.10.2018 про визнання права власності - відмовити.
Відповідно до ст. 129 ГПК України, в разі відмови у позові повністю, витрати, що пов`язані зі сплатою судового збору, покладаються на заявника.
Керуючись статтями 12, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, статтями 2, 10, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", Господарський суд Житомирської області, -
УХВАЛИВ:
1. В задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Ільма Вельдіж" до Відкритого акціонерного товариства "Коровинецький цукровий завод" від 03.10.2018 про визнання права власності - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та підлягає оскарженню.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені статтями 254-257 та підпунктом 17.5 підпункту 17 пункту 1 перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/.
Дата складання повного тексту ухвали: 21.05.2019.
Суддя Гнисюк С.Д.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2019 |
Оприлюднено | 21.05.2019 |
Номер документу | 81845537 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні