Рішення
від 06.05.2019 по справі 911/594/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"06" травня 2019 р. Справа № 911/594/19

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерджі Трейд Груп", 01001, місто Київ, Шевченківський район, Рильський провулок, будинок 4

до Відділу культури, молоді та спорту Таращанської районної державної адміністрації, 09500, Київська область, Таращанський район, місто Тараща, вулиця Революції, будинок 2

про стягнення 8743,14 грн. за договором постачання природного газу №178 від 21.12.2018

суддя Н.Г. Шевчук

без виклику сторін

суть спору:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерджі Трейд Груп" звернулось до господарського суду з позовом до Відділу культури, молоді та спорту Таращанської районної державної адміністрації про стягнення заборгованості в розмірі 8743,14 грн. за договором постачання природного газу №178 від 21.12.2018.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що не зважаючи на встановлений Договором ліміт споживання природного газу, відповідач перевищив витрату газу в грудні 2018 року, в результаті чого утворилась заборгованість.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 06.03.2019 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Відповідач відзиву на позов не подав, про наявність заперечень щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін не заявив.

Розглянувши подані документи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

встановив:

21 грудня 2018 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Енерджі Трейд Груп" (Постачальник) та Відділом культури, молоді та спорту Таращанської районної державної адміністрації (Споживач) було укладено Договір на постачання природного газу № 178, відповідно до умов якого Постачальник зобов`язується передати у власність Споживачу, що є бюджетною установою та є кінцевим споживачем, у грудні 2018 року ДК 021:2015 код 09120000-6 Газове паливо (Природний газ) в обсязі 5,44 тис. куб. м в порядку, передбаченому договором, а Споживач зобов`язується прийняти та оплатити вартість газу у розмірах, строки та порядку передбачених договором.

Умови постачання природного газу сторонами встановлені у Розділі 2 Договору, відповідно до якого за підсумками розрахункового періоду Споживач до 05 числа місяця, наступного за розрахунковим, зобов`язаний надати Постачальнику копію відповідного акта про фактичний обсяг розподіленого (транспортованого) газу Споживачу за розрахунковий період, що складений між Оператором ГРМ та Споживачем, відповідно до вимог Кодексу ГРМ. На підставі отриманих від Споживача даних та/або даних Оператора ГРМ Постачальник протягом трьох робочих днів готує два примірники акта приймання-передачі газу за розрахунковий період, підписаних уповноваженим представником Постачальника. Споживач протягом двох днів з дати одержання акта приймання-передачі газу зобов`язується повернути Постачальнику один примірник оригіналу акта приймання-передачі газу, підписаний уповноваженим представником Споживача та скріплений печаткою Споживача, або надати в письмовій формі мотивовану та обґрунтовану відмову від підписання акта приймання-передачі газу (підпункти 2.9.1., 2.9.2., 2.9.3. Договору).

Пунктом 3.1. Договору передбачено, що розрахунки за поставлений Споживачеві газ здійснюються за цінами, що вільно встановлюються між Постачальником та Споживачем.

В пунктах 3.2. та 3.3. Договору вказано, що ціна газу становить 11 415,50 грн за 1 тис. куб. м, крім того, ПДВ 2 283,10 грн, всього з ПДВ 13 698,60 грн. Загальна вартість цього Договору становить 62 188,77 грн, крім того ПДВ - 12 437,77 грн, разом 74 626,54 грн. Ціна включає тариф на транспортування природного газу магістральними трубопроводами.

Відповідно до пункту 4.2. Договору оплата газу здійснюється Споживачем шляхом перерахування грошових коштів на банківський рахунок Постачальника в порядку визначеному підпунктом 4.2.1. Договору, а саме: не пізніше 31 грудня 2018 року на підставі актів приймання-передачі природного газу, які надаються Постачальником.

Відповідно до пункту 11.1 Договору він набуває чинності з дати підписання уповноваженими представниками Сторін та скріплення їх підписів печатками і діє до 31 грудня 2018 року.

Позивач зазначає, що не зважаючи на встановлений Договором ліміт споживання природного газу, відповідач перевищив витрату газу за грудень 2018 року, відповідно до підписаного та скріпленого печатками акту приймання-передачі природного газу №00000010190 від 31.12.2018 фактичний обсяг поставленого природного газу у грудні 2018 року становить 6,086 тис. куб. м, що складає 83369,68 грн.

Як стверджує позивач, відповідачем було перераховано на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерджі Трейд Груп" суму в розмірі 74 626,54 грн, що не відповідає оплаті за фактично витрачений природній газ, а тому за відповідачем утворилась заборгованість в розмірі 8 743,14 грн., яка останнім так і не сплачена.

Відповідно до частини першої статті 509 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Частиною першою статті 173 Господарського кодексу України визначено, що господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Приписами пункту 1 частини першої статті 193 Господарського кодексу України передбачено, що до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом.

Частиною першою статті 193 Господарського кодексу України та статтею 526 Цивільного кодексу України встановлено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Згідно з частиною першою статті 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Судом встановлено, що між сторонами у справі був укладений договір постачання природного газу, який за своєю правовою природою є договором поставки. Відповідно до статті 265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов`язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму. Стаття 712 Цивільного кодексу України також регулює відносини, що виникають із договору поставки. Так, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Стаття 629 Цивільного кодексу України передбачає, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

З матеріалів справи вбачається, що на час звернення позивача з цим позовом до суду заборгованість відповідача за отриманий, протягом грудня 2018 року, природний газ складає 8 743,14 грн, який залишився не сплаченим відповідачем у визначений Договором строк. Отже, з огляду на зазначені правові норми та умови Договору, вимога позивача про стягнення з відповідача 8 743,14 грн заборгованості за поставлений газ у грудні 2018 року, є обґрунтованою та підлягає до задоволення.

Доводи позивача відповідачем не спростовані.

На час прийняття судом цього рішення докази оплати отриманого відповідачем природного газу відсутні.

Витрати по сплаті судового збору відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України покладаються судом на відповідача.

Керуючись статтями 129, 236 - 240 Господарського процесуального кодексу України суд

вирішив:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Стягнути з Відділу культури, молоді та спорту Таращанської районної державної адміністрації (09500, Київська область, Таращанський район, місто Тараща, вулиця Революції, будинок 2, код 02228718) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерджі Трейд Груп" (01001, місто Київ, Шевченківський район, Рильський провулок, будинок 4, код 36716332) 8 743 (вісім тисяч сімсот сорок три) грн. 14 коп. заборгованості на природній газ та 1921 (одну тисячу дев`ятсот двадцять одну) грн. 00 коп. судового збору.

3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судові рішення у справі набирають законної сили відповідно до статей 241, 284 Господарського процесуального кодексу України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Н.Г. Шевчук

Повне рішення складено та підписано:06.05.2019

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення06.05.2019
Оприлюднено22.05.2019
Номер документу81846331
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/594/19

Рішення від 06.05.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Шевчук Н.Г.

Ухвала від 06.03.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Шевчук Н.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні