єдиний унікальний номер справи 546/198/18
номер провадження 2/546/123/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2019 року місто Решетилівка
Решетилівський районний суд Полтавської області у складі:
головуючої судді Лизенко І.В.,
за участі секретаря судового засідання Коваленка А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 1 в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до М`якеньківської сільської ради Решетилівського району Полтавської області про визнання права власності в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
06.03.2018 до Решетилівського районного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , у якій вона просить визнати за нею право власності на будинок, який позначений в технічному паспорті А-І з господарськими будівлями, а саме верандою - а, літньою кухнею - Б, навісом - б, сараєм - В, сараєм - Г, сараєм - Д, погребом - в, воротами - №1, огорожею - №2, колодязем - №3, які розташовані по АДРЕСА_1 , в порядку спадкування після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
Вимоги позовної заяви обґрунтовані тим, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 є рідним батьком позивачки і вона є спадкоємицею першої черги за законом та прийняла спадщину, шляхом подачі заяви; спадкоємицею також є дружина померлого, яка від прийняття спадщини відмовилась. 22.11.2017 позивачка звернулася до нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину на будинок по АДРЕСА_1 , проте у видачі свідоцтва їй відмовлено, оскільки відсутній правовстановлюючий документ, який підтверджує належність майна померлому. За даними М`якеньківської сільської ради, на території якої розташований будинок, власником такого є спадкодавець. Реалізувати своє право на спадкове майно в позасудовому порядку позивачка не має можливості.
Провадження у справі відкрито 07.03.2018 суддею ОСОБА_3
27.04.2018 справу прийнято до провадження суддею ОСОБА_4, у зв`язку зі звільненням головуючого судді ОСОБА_3 . у відставку.
05.03.2019 справу прийнято до провадження суддею Лизенко І.В., у зв`язку зі звільненням головуючого судді ОСОБА_4 у відставку.
Ухвалою від 05.03.2019 призначено судовий розгляд.
В судове засідання позивачка не з`явилася, належним чином була повідомлена про час, дату та місце його проведення. Позивачка подала до суду письмову заяву, у якій просила розглядати справу за її відсутності, зазначила, що вимоги позовної заяви підтримує у повному обсязі, проти винесення заочного рішення не заперечує.
Відповідач не з`явився в судове засідання, належним чином був повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, при цьому від відповідача надійшла письмова заява, у якій він просив розглядати справу без його участі, вказав, що позовні вимоги визнає і не заперечує проти задоволення позову у повному обсязі.
Судовий розгляд здійснюється в порядку визначеному ч. 3 ст. 211 ЦПК України.
Відповідно до ч. 4 ст.206 ЦПК України - у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для цього законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Вивчивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно зі статтею 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Статтею 1218 ЦК України визначено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 (а.с. 9).
ОСОБА_2 є рідним батьком позивачки про що свідчать записи у свідоцтві про народження ОСОБА_5 (а.с. 10), про зміну прізвища у свідоцтві про одруження із ОСОБА_6 (а.с. 11) та про зміну прізвища у свідоцтві про одруження із ОСОБА_7 (а.с. 13).
Позивачка прийняла спадщину після померлого батька і є спадкоємицею за законом (а.с. 14). Інші заяви про прийняття спадщини подані не були; спадкоємиця за заповітом - ОСОБА_8 , від прийняття спадщини відмовилася; особи, які мають право на обов`язкову частку у спадщині відсутні (а.с. 14). Зазначені обставини встановлені із постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії, яка винесена 22.11.2017 на підставі заяви ОСОБА_1 (а.с. 14) та листа нотаріуса до Решетилівського районного суду від 07.03.2019 із інформацією щодо кола спадкоємців та заведених спадкових справ (а.с. 50).
Постановою державного нотаріуса від 22.11.2017 відмовлено ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину на будинок з господарськими будівлями, розташований по АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , по причині відсутності документів, які підтверджують право власності померлого на таке майно (а.с. 14).
Із довідки М`якеньківської сільської ради Решетилівського району, яка видана 22.02.2018 за №131 встановлено, що домогосподарство по АДРЕСА_1 рахується у сільській раді за померлим ОСОБА_9 (а.с. 15). На день смерті ОСОБА_9 був зареєстрований по АДРЕСА_1 , про що свідчить довідка сільської ради від 18.04.2019.
Згідно з даними облікової картки об`єкта погосподарського обліку, ОСОБА_9 був єдиним членом особистого селянського господарства по АДРЕСА_1 .
На замовлення ОСОБА_1 виготовлено технічний паспорт станом на 11.12.2017 на вказаний вище будинок (а.с. 16-20). Садибний (індивідуальний) житловий будинок складається з: будинку житлового - позначений в технічному паспорті А-І, веранди - а, літньої кухні - Б, навісу - б, сараю - В, сараю - Г, сараю - Д, погреба - в, воріти - №1, огорожі - №2, колодязя - №3; самочинно побудовані будівлі на території житлового будинку відсутні; самочинно побудовані будівлі відсутні (а.с. 16-20).
Досліджені вище докази свідчать, що позивачка є єдиною спадкоємицею майна померлого ОСОБА_9 і до складу спадкового майна входить будинок, з господарськими будівлями, які розташовані по АДРЕСА_1 . Позивачка не може успадкувати зазначене майно, через відсутність правовстановлюючого документу, який підтверджує належність майна померлому. За зазначених обставин суд вважає можливим визнати за позивачкою право власності на будинок, який позначений в технічному паспорті А-І з господарськими будівлями, а саме верандою - а, літньою кухнею - Б, навісом - б, сараєм - В, сараєм - Г, сараєм - Д, погребом - в, воротами - №1, огорожею - №2, колодязем - №3, які розташовані по АДРЕСА_1 , в порядку спадкування після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
На підставі викладеного вище, керуючись ст. ст. 122, 133, 138 СК України, ст. ст. 259, 263-265, 277-279 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Прийняти визнання позову М`якеньківською сільською радою Решетилівського району Полтавської області.
Задовольнити вимоги позовної заяви ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , яка зареєстрована в АДРЕСА_2 , до М`якеньківської сільської ради Решетилівського району Полтавської області, код ЄДРПОУ 21044094, яка розташована в с. М`якеньківка Решетилівського району Полтавської області, про визнання права власності в порядку спадкування.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , право власності на будинок, який позначений в технічному паспорті А-І, з господарськими будівлями, а саме верандою - а, літньою кухнею - Б, навісом - б, сараєм - В, сараєм - Г, сараєм - Д, погребом - в, воротами - №1, огорожею - №2, колодязем - №3, які розташовані по АДРЕСА_1 , в порядку спадкування після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду через Решетилівський районний суд Полтавської області .
Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Суддя І.В.Лизенко
Суд | Решетилівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2019 |
Оприлюднено | 22.05.2019 |
Номер документу | 81855046 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Решетилівський районний суд Полтавської області
Лизенко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні