КОВПАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

УХВАЛА

Справа № 592/7654/19

Провадження № 1-кс/592/4182/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 травня 2019 року м.Суми

Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Катрич О.М., за участю секретаря судового засідання Хуторянської В.В., без фіксації процесуальної дії технічними засобами, розглянувши клопотання слідчого СВ Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області Ралка А.Ю. про тимчасовий доступ до речей і документів,-

в с т а н о в и в :

Слідчий своє клопотання, погоджене з прокурором, обґрунтовує тим, що досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні встановлено, що працівниками управління Служби безпеки України в Сумській області, у ході виконання завдань покладених на СБ України, отримано дані щодо зловживання посадовими особами ПАТ Сумигаз службовим становищем у процесі організації та здійснення фінансово-господарської діяльності в особистих інтересах, чим нанесено шкоду державі в особливо великому розмірі.

Зокрема, ПАТ Сумигаз , як оператор газотранспортної системи, здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою в межах території, визначеної постановою НКРЕКП від 19.06.2017 №814 Про видачу ліцензії на розподіл природного газу .

Відповідно до Методики визначення та розрахунку тарифу на послуги з розподілу природного газу затвердженою постановою НКРЕКП №236 від 25.02.2016 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 03.11.2016 за №1434/29564, оператор ГРС до складу планових адміністративних витрат тарифу включає оплату професійних послуг (юридичні, аудиторські, з оцінки майна тощо), необхідних для ефективного провадження господарської діяльності з надання послуг з розподілу природного газу відповідно до укладених договорів (абзац 4, п.9, розділу З Методики).

Згідно штатного розпису ПАТ Сумигаз , на підприємстві створений та функціонує юридичний відділ. Відповідно до положення про юридичний відділ, затвердженого головою правління, співробітники вказаного підрозділу організовують претензійну та ведуть позовну роботу, представляють інтереси ПАТ у судах, підприємствах, установах та організаціях під час розгляду правових питань і спорів; дають правову оцінку претензіям, що пред`явлені підприємству.

За період 2018 року співробітникам даного відділу виплачено заробітну плату в розмірі понад 440 тис. грн., яка врахована під час розрахунку тарифу на транспортування та розподіл природного газу.

Разом з цим, на підставі договору про надання юридичних послуг, підписаного з адвокатським об`єднанням Правовий Альянс (код ЄДРПОУ 41558229, м. Київ, вул. Мечникова, 2А, 29 поверх, кабінет №6, засноване 01.09.2017, керівник Костенко О.В. , власники Лебеденко А.О. свідоцтво адвоката №000098 видане радою адвокатів Хмельницької області 09.08.2017, стаж роботи менше 1 року та Костенко О.В. свідоцтво адвоката №000663 видане радою адвокатів Львівської області 14.07.2017, стаж роботи менше 1 року) та додаткової угоди №1 від 22.05.2018 ПАТ Сумигаз перерахувало в 2018 році вказаній приватній структурі 4,845 млн. грн.

При цьому, за наявними даними, до вказаних виплат увійшли послуги, які фактично не надавались адвокатським об`єднанням Правовий Альянс . Як приклад: 06 листопада 2018 року у Верховному суді інтереси ПАТ Сумигаз за справою №920/1202/17 представляв Цуцол О.П. (в реєстрі адвокатів не значиться); 24 жовтня 2018 року у Господарському суді Сумської області інтереси ПАТ за справою №920/200/16 представляла Сіденко Л.В. (член адвокатського об`єднання Гарант Груп , м. Київ, вул. Мечникова, буд. 2А) та інші.

Водночас, за наявними даними, фактично у всіх судових спорах, в яких інтереси ПАТ представляло адвокатське об`єднання Правовий Альянс , рішення приймались не на користь оператора ГРС.

Отже, є підстави вважати, що вказані фінансові операції здійснюються службовими особами ПАТ, з метою виведення коштів компанії (25% акцій належать НАК Нафтогаз України ) на підконтрольну приватну структуру за рахунок додаткових фінансових обтяжень споживачів газу.

12.04.2019 за вих. №99-4456 вих-19 прокурором у кримінальному провадженні - Вольченком О.В . надано запит до Пат Сумигаз з метою отримання відомостей та документів, що підтверджують виконання послуг адвокатським об`єднанням Правовий Альянс , однак, 22.04.2019 за вих. №400007-Ск-3612-0419 від підприємства отримано відповідь на запит із відмовою в наданні запитуваних документів.

Враховуючи вищевикладене, з метою встановлення всіх обставин кримінального правопорушення та здобуття доказів вчиненого злочину, у слідства виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до документів, які знаходяться в ПАТ Сумигаз розташованого за адресою: м. Суми, вул. О. Береста, 21, а саме:

- копія штатного розпису підприємства;

- копія положення про юридичний відділ (управління) підприємства;

- копії наказів про призначення, звільнення працівників юридичного відділу (управління) підприємства;

- копії посадових обов`язків працівників юридичного відділу (управління) підприємства;

- оригінали актів виконаних робіт із додатками, складених за результатами виконаних робіт за період із 01.01.2018 по теперішній час;

- копії документів підтверджуючих оплату наданих послуг адвокатським об`єднанням Правовий Альянс за період із 01.01.2018 по теперішній час;

- копії документів на підтвердження виконаних робіт згідно актів виконаних робіт за період із 01.01.2018 по теперішній час;

- копії документів, що підтверджують затвердження НКРЕКП даних послуг в складі тарифу.

Необхідність вилучення саме оригіналів документів, зумовлена тим, що в них можуть міститись неправдиві відомості, подальшим проведенням почеркознавчої експертизи вилучених документів, з метою встановлення всіх обставин скоєного та винної особи, оскільки вказана документація може містити інформацію, яка самостійно або в сукупності з іншими доказами матиме суттєве значення для з`ясування обставин злочину, а в інший спосіб отримати вказані відомості не є можливим.

У судове засідання слідчий не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, просить розгляд клопотання здійснювати без його участі, клопотання підтримує у повному обсязі.

Представник ПАТ Сумигаз у судове засідання не викликався на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з тих підстав, що документи до яких заявлено клопотання про надання доступу можуть містити інформацію, необхідну для встановлення обставин скоєння протиправних дій та бути визнані доказами по справі.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 159, 160, 162, 163, 164 КПК України, слідчий суддя,-

п о с т а н о в и в :

Надати тимчасовий доступ до документів, що перебувають у ПАТ Сумигаз розташованого за адресою: м. Суми, вул. О. Береста, 21, а саме:

- копія штатного розпису підприємства;

- копія положення про юридичний відділ (управління) підприємства;

- копії наказів про призначення, звільнення працівників юридичного відділу (управління) підприємства;

- копії посадових обов`язків працівників юридичного відділу (управління) підприємства;

- оригінали актів виконаних робіт із додатками, складених за результатами виконаних робіт за період із 01.01.2018 по теперішній час;

- копії документів підтверджуючих оплату наданих послуг адвокатським об`єднанням Правовий Альянс за період із 01.01.2018 по теперішній час;

- копії документів на підтвердження виконаних робіт згідно актів виконаних робіт за період із 01.01.2018 по теперішній час;

- копії документів, що підтверджують затвердження НКРЕКП даних послуг в складі тарифу.

Тимчасовий доступ до документів мають надати відповідальні посадові особи: ПАТ Сумигаз , розташованого за адресою: м. Суми, вул. О. Береста, 21.

Право тимчасового доступу надається прокурорам Сумської місцевої прокуратури Вольченку О.В., Моісеєнку О.В. та старшому слідчому СВ Сумського ВП ГУНП в Сумській області Ралці А.Ю.

Строк дії ухвали - 30 днів.

Ухвала слідчого судді не може бути оскаржена.

Відповідно до вимог ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Суддя О.М. Катрич

Дата ухвалення рішення 20.05.2019
Оприлюднено 22.05.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 592/7654/19

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону