ЗІНЬКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Зіньківський районний суд в Полтавській області

_________________________________________________________________________________

38100, м. Зіньків, вул. Соборності, 2. Тел.3-24-41/факс 3-11-95

Справа № 530/370/19

Номер провадження 1-кс/530/95/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18.03.2019 р. м. Зіньків

Слідчий суддя Зіньківського районного суду Полтавської області Дем`янченко С.М., секретарі Тараненко Т.І., за участю прокурора Маюри С.В., слідчого Зіньківського відділення поліції Гадяцького відділення поліції ГУ Національної поліції в Полтавській області Фоменка О.В. розглянувши клопотання слідчого Зіньківського відділення поліції Гадяцького відділення поліції ГУ Національної поліції в Полтавській області Фоменка О.В. про тимчасовий доступ до оригіналів документів та їх вилучення,-

в с т а н о в и в:

Слідчий Зіньківського відділення поліції Гадяцького відділення поліції ГУ Національної поліції в Полтавській області Фоменко О.В. за погодженням з прокурором Зіньківського відділу Миргородської місцевої прокуратури Полтавської області Маюрою С.В. звернувся до слідчого судді Зіньківського районного суду Полтавської області з клопотанням про тимчасовий доступ до оригіналів документів та їх вилучення.

Матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018171260000106 від 02.11.2018 року за ч.1 ст.191 КК України. Клопотання уповноважений слідчий Зіньківського ВП Гадяцького ВП ГУНП в Полтавській області Фоменко О.В. обґрунтовує тим, що службові особи Зіньківської центральної районної лікарні (код за ЄДРПОУ 01999276, м. Зіньків Полтавської області, вул. І. Петровського, 21), діючи за попередньою домовленістю із службовими особами ТОВ Добробуд-Інвест (код 41267243, АДРЕСА_2) та ФОП ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом внесення недостовірних відомостей до актів виконаних робіт (форми КБ 2В) щодо обсягів робіт, які завищені та частково не виконані по об`єктах: реконструкція суміщеної покрівлі на шатрову будівлю моргу Зіньківської ЦРЛ по вул. І. Петровського, 21 у м. Зінькові Полтавської області , капітальний ремонт будівлі харчоблоку Зіньківської ЦРЛ по вул. І. Петровського, 21 у м. Зінькові Полтавської області , реконструкція суміщеної покрівлі на шатрову приміщення дизельної електростанції Зіньківської ЦРЛ по вул. І. Петровського, 21 у м. Зінькові Полтавської області , заволоділи коштами Зіньківської ЦРЛ. Так, у ході проведення управлінням північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Зіньківської ЦРЛ за період з 01.01.2015 по 31.08.2018, яка була проведена у період з 18.09.2018 по 12.10.2018, встановлено, що для здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва та зміни об`єкта, Зіньківською ЦРЛ укладено із ФОП ОСОБА_1 наступні договори: по об`єкту реконструкція суміщеної покрівлі на шатрову приміщення дизельної електростанції Зіньківської ЦРЛ по вул. І. Петровського, 21 у м. Зінькові Полтавської області - договір №9-ТН/227 від 21.05.2018;по об`єкту реконструкція суміщеної покрівлі на шатрову будівлі моргу Зіньківської ЦРЛ по вул. І. Петровського, 21 у м. Зінькові Полтавської області - договір №10ТН/176 від 18.04.2018; по об`єкту капітальний ремонт будівлі харчоблоку Зіньківської ЦРЛ по вул. І. Петровського, 21 у м. Зінькові Полтавської області - договір №69-ТН/255 від 07.06.2018. Окрім того, ревізією встановлено факт невідповідності даних, відображених в актах виконаних робіт (форми КБ 2В) фактично виконаним обсягам робіт, відповідно до зазначених договорів будівельного підряду, що призвело до нанесення матеріальної шкоди Зіньківській ЦРЛ на загальну суму 118 380 грн. 19 коп.

На даний час у кримінальному провадженні проводиться комплексна будівельно-технічна та економічна експертиза для встановлення фактичного обсягу робіт, вартості їх виконання та встановлення збитку, завданого Зіньківській ЦРЛ, тому для повного, всебічного та неупередженого дослідження всіх обставин у кримінальному провадженні, з метою унеможливлення внесення відомостей до документації та фальсифікації її зацікавленими службовими особами, проведення судової комплексної будівельно-технічної та економічної експертизи, встановлення відомостей, що мають значення для установлення фактів та обставин вчинення кримінального правопорушення, обставин проведення торгів (відкритих торгів) за державні кошти, які самостійно або в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для більш повного всебічного та об`єктивного з`ясування обставин кримінального провадження, необхідно здійснити вилучення оригіналів документів по здійсненню контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва та зміни об`єкта:по об`єкту реконструкція суміщеної покрівлі на шатрову приміщення дизельної електростанції Зіньківської ЦРЛ по вул. І. Петровського, 21 у м. Зінькові Полтавської області - договір №9-ТН/227 від 21.05.2018;по об`єкту реконструкція суміщеної покрівлі на шатрову будівлі моргу Зіньківської ЦРЛ по вул. І. Петровського, 21 у м. Зінькові Полтавської області - договір №10ТН/176 від 18.04.2018;по об`єкту капітальний ремонт будівлі харчоблоку Зіньківської ЦРЛ по вул. І. Петровського, 21 у м. Зінькові Полтавської області - договір №69-ТН/255 від 07.06.2018. перебувають у підрядника, а саме ТОВ Добробуд-Інвест (код 41267243), розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , які зберігаються на ФОП ОСОБА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 . З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення відповідних документів, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику представникаФОП ОСОБА_1 , у володінні якого знаходиться інформація, на підставі ст.163 ч.2 КПК України, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація може слугувати як речовий доказ у кримінальному провадженні і має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Заслухавши слідчого Зіньківського відділення поліції Гадяцького відділення поліції ГУ Національної поліції в Полтавській області Фоменка О.В., та прокурора, які підтримали заявлене клопотання, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення .

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).

Згідно ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах та документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

В судовому засіданні встановлено, що документи, які підлягають тимчасовому вилученню знаходяться в ФОП ОСОБА_1 , слідчий обґрунтував наявність достатніх підстав вважати, що вказані в клопотанні документи в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, довів можливість використання як доказів відомостей, що містяться у вказаних документах, неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цього документу, а тому клопотання підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.131-132, 159, 163-166, 369-372 КПК України, суд,-

У Х В А Л И В :

Заявлене клопотання слідчого Зіньківського відділення поліції Гадяцького відділення поліції ГУ Національної поліції в Полтавській області Фоменка О.В. про тимчасовий доступ до оригіналів документів та їх вилучення - задовольнити.

Надати тимчасовий доступ слідчому СВ Зіньківського ВП Гадяцького ВП ГУ НП в Полтавській області капітану поліції Фоменку О.В. до оригіналів документів по здійсненню контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва та зміни об`єкта:

-по об`єкту реконструкція суміщеної покрівлі на шатрову приміщення дизельної електростанції Зіньківської ЦРЛ по вул. І. Петровського, 21 у м. Зінькові Полтавської області - договір №9-ТН/227 від 21.05.2018;

-по об`єкту реконструкція суміщеної покрівлі на шатрову будівлі моргу Зіньківської ЦРЛ по вул. І. Петровського, 21 у м. Зінькові Полтавської області - договір №10ТН/176 від 18.04.2018;

-по об`єкту капітальний ремонт будівлі харчоблоку Зіньківської ЦРЛ по вул. І. Петровського, 21 у м. Зінькові Полтавської області - договір №69-ТН/255 від 07.06.2018 р., які перебувають у підрядника, а саме ТОВ Добробуд-Інвест (код 41267243), розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , які зберігаються на ФОП ОСОБА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю їх вилучення.

Надати розпорядження про надання можливості слідчому Зіньківського відділення поліції Гадяцького відділу поліції ГУ Національної поліції в Полтавській області Фоменку О.В., зробити виїмку документів і речей (в тому числі електронних) чи зняти їх копії, які містять зазначену вище інформацію, оскільки таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Виконання даної ухвали покласти на слідчого Зіньківського відділення поліції Гадяцького відділу поліції ГУ Національної поліції в Полтавській області Фоменку О.В.

В разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів у відповідності до ст. 166 КПК України, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення з 18.03.2019 року по 18.04.2019 року.

Копію ухвали направити слідчому Зіньківського відділення поліції Гадяцького відділу поліції ГУ Національної поліції в Полтавській області Фоменку О.В., прокурору, та вручити ФОП ОСОБА_1 .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Зіньківського районного суду

Полтавської області С.М.Дем`янченко

Дата ухвалення рішення 18.03.2019
Зареєстровано 23.05.2019
Оприлюднено 23.05.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону