Ухвала
від 21.05.2019 по справі 8/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд Рівненської області

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013


УХВАЛА

"21" травня 2019 р. м.Рівне Справа №8/19

Господарський суд Рівненської області у складі судді Бережнюк В.В. при секретарі судового засідання Лиманському А.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали клопотання арбітражного керуючого Михайловського С.В. про продовження строку санації та строку повноважень керуючого санацією

по справі за заявою боржника Відкритого акціонерного товариства "Рівненська авіакомпанія "Універсал-Авіа"

про визнання банкрутом

Представники сторін:

Від ГТУЮ у Рівненській області: Хомуйло В.М.

Арбітражний керуючий: Михайловський С.В.

Від органу прокуратури: Безпалов А.В.

Представник кредитора: Кацика І.Ю.

ВСТАНОВИВ:

Справа перебуває в процедурі санації боржника.

Ухвалою господарського суду Рівненської області від 13.11.2008 р. у справі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Рівненська авіакомпанія "Універсал-Авіа" затверджено схвалений комітетом кредиторів та погоджений з Фондом державного майна, Державним департаментом з питань банкрутства план санації боржника, призначено керуючим санацією арбітражного керуючого Дуплику П.Г.

Ухвалою суду від 28.03.2013 р., зокрема, припинено повноваження керуючого санацією ВАТ "Рівненська авіакомпанія "Універсал-Авіа" арбітражного керуючого Дуплики П.Г., призначено керуючим санацією боржника арбітражного керуючого Сторонського А. П.

Ухвалою суду від 03.08.2016 р., серед іншого, звільнено арбітражного керуючого Сторонського А.П. від виконання повноважень керуючого санацією ВАТ "Рівненська авіакомпанія "Універсал-Авіа" за його заявою, призначено керуючим санацією ВАТ "Рівненська авіакомпанія "Універсал-Авіа" арбітражного керуючого Михайловського С.В., зобов`язано комітет кредиторів в строк до 01.09.2016 р. подати суду рішення про застосування наступної судової процедури щодо ВАТ "Рівненська авіакомпанія "Універсал-Авіа".

Постановою Господарського суду Рівненської області від 21.11.2017 року припинено процедуру санації Відкритого акціонерна товариства "Рівненська авіакомпанія "Універсал-Авіа". Визнано банкрутом Відкрите акціонерне товариство "Рівненська авіакомпанія "Універсал-Авіа" та відкрито ліквідаційну процедуру.

Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 12 лютого 2018 року у справі №8/19 апеляційні скарги Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області, Приватного акціонерного товариства "Авіакомпанія "Аеросвіт" в особі ліквідатора - арбітражного керуючого Лецкана В.М. та Товариства з обмеженою відповідальністю "Балтика" задоволено. Постанову Господарського суду Рівненської області від 21.11.2017 року у справі №8/19 скасовано. Справу №8/19 про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Рівненська авіакомпанія "Універсал-Авіа" направлено до Господарського суду Рівненської області для розгляду на стадію процедури санації боржника в іншому складі суду.

Постановою Верховного суду України від 29.05.2018 року касаційну скаргу арбітражного керуючого Михайловського Сергія Володимировича залишено без задоволення. Постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 12.02.2018 у справі № 8/19 залишено без змін.

Ухвалою суду від 01.11.2018 року заяви Рівненського ОУПФ України Рівненської області, Рівненського районного центру, Головного управління ДФС у Рівненській області та Приватного акціонерного товариства "Авіакомпанія "Аеросвіт" про визнання поточних грошових вимог - залишено без розгляду. В задоволенні заяви Фізичної особи - підприємця Бугайчука Романа Володимировича про заміну кредитора у справі №8/19 про банкрутство ВАТ "Рівненська авіакомпанія "Уеніверсал - Авіа" відмовлено. Клопотання Приватного акціонерного товариства "Авіакомпанія "Аеросвіт" від 14.03.2018 р. №1-1-03/313 про закриття провадження у справі №8/19 в частині конкурсних кредиторських вимог ПрАТ "Авіакомпанія "Аеросвіт" в сумі 480 097,00 грн. у справі №8/19 задоволено та закрито провадження у справі №8/19 в частині конкурсних кредиторських вимог ПрАТ "Авіакомпанія "Аеросвіт" в сумі 480 097,00 грн., що внесені до реєстру вимог кредиторів згідно ухвали Господарського суду Рівненської області від 25 жовтня 2007 р. по справі №8/19.

Ухвалою суду від 27.11.2018 року клопотання керуючого санацією Відкритого акціонерного товариства "Рівненська авіакомпанія "Універсал-Авіа" про припинення, шляхом скасування всіх обмежень щодо розпорядження майном банкрута Відкритого акціонерного товариства "Рівненська авіакомпанія "Універсал-Авіа" задоволено. Припинено, шляхом скасування всіх обмежень щодо розпорядження майном банкрута Відкритого акціонерного товариства "Рівненська авіакомпанія "Універсал-Авіа".

Ухвалою від 16 квітня 2019 року затверджено зміни до плану санації боржника - Відкритого акціонерна товариства "Рівненська авіакомпанія "Універсал-Авіа", продовжено строк санації та строк повноважень керуючого санацією Михайловського Сергія Володимировича до 01.05.2019 року, затверджено звіт про нарахування та виплату основної грошової винагороди та відшкодування витрат керуючого санацією.

06.05.2019 р. до відділу канцелярії та документального забезпечення господарського суду Рівненської області від арбітражного керуючого Михайловського С.В. надійшло клопотання про продовження строку процедури санації та строку повноважень керуючого санацією, яке ухвалою суду призначене до розгляду на 21.05.2019 р.

В судовому засіданні 21.05.2019 р. керуючий санацією боржника просив суд продовжити строк процедури санації та строк його повноважень на один місяць від дати розгляду цього клопотання.

Представники інших учасників у справі не висловили заперчень щодо поданого клопотання Михайловського С.В .

Суд, дослідивши матеріали справи та врахувавши обставини по справі, встановив наступне.

На розгляді суду перебуває клопотання керуючого санацією боржника про продовження строку процедури санації та строку його повноважень.

03 травня 2019 року відбулося засідання комітету кредиторів ВАТ "Рівненська авіакомпанія "Універсал-Авіа" на якому було прийнято без зауважень та затверджено звіт керуючого санацією, також вирішено продовжити строк процедури санації та термін повноважень керуючого санацією на один місяць з моменту прийняття судом відповідної ухвали, для чого керуючому санацією слід подати відповідне клопотання до господарського суду Рівненської області. Вказане підтверджено протоколом засідання комітету кредиторів ВАТ "Рівненська авіакомпанія "Універсал-Авіа" № 44 від 03.05.2019 року.

Вказане засідання комітету кредиторів відбулося за участю представників всіх членів комітету кредиторів.

Відповідно до ч.8 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: вибори голови комітету; скликання зборів кредиторів; підготовку та укладення мирової угоди; внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника.

За умовами ч.ч.1-2 ст.17 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд за клопотанням комітету кредиторів у строк, що не перевищує строку дії процедури розпорядження майном, установленого відповідно до цього Закону, має право винести ухвалу про проведення санації боржника та призначення керуючого санацією. Санація вводиться на строк не більше дванадцяти місяців. За клопотанням комітету кредиторів чи керуючого санацією або інвесторів цей строк може бути продовжено ще до шести місяців або скорочено. Комітет кредиторів приймає рішення про погодження кандидатури керуючого санацією, вибір інвестора (інвесторів).

Відповідно до Рекомендацій президії Вищого господарського суду України від 04.06.2004 № 04-5/1193 "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції до набрання чинності Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI) відновлення встановлених Законом строків конкретних процедур не допускається, але ці строки можуть бути продовжені судом у випадках, передбачених самим Законом. Наприклад, за правилами частини 1 статті 17 та частини 2 статті 22 Закону можуть бути продовжені судом строки санації боржника та ліквідації банкрута. Планом санації може бути передбачено терміни здійснення розрахунків з кредиторами, включеними до реєстру, що перевищують визначений у частині 1 статті 17 Закону строк, на який вводиться процедура санації.

За таких обставин, враховуючи рішення комітету кредиторів від 03.05.2019 р., а також ту обставину, що головною метою Закону є відновлення платоспроможності суб`єкта господарювання - боржника, господарський суд дійшов висновку про доцільність та необхідність задоволення клопотання керуючого санацією, відповідно - продовжити строк процедури санації боржника та строк повноважень керуючого санацією до 21.06.2019 року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3-1, п. 1 ст. 5, 16, 17, 18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Продовжити строк процедури санації по справі № 8/19 про банкрутство - Відкритого акціонерного товариства "Рівненська авіакомпанія "Універсал-Авіа": (Рівненська область, Рівненський район, с. Велика Омеляна, вул. Авіаторів. 1, код ЄДРПОУ13987597) та строк повноважень керуючого санацією Михайловського Сергія Володимировича до 21 червня 2019 року.

2. Керуючому санацією Відкритого акціонерного товариства "Рівненська авіакомпанія "Універсал-Авіа" в установлені законодавством строки надати звіт по виконанню плану санації -комітету кредиторів, та на затвердження господарському суду.

3. Ухвалу направити всім учасникам провадження у справі.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.

Дана ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення - 21 травня 2019 року та підлягає оскарженню до Північно-західного апеляційного господарського суду відповідно до статей 254-259 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Суддя Бережнюк В.В.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення21.05.2019
Оприлюднено23.05.2019
Номер документу81910396
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —8/19

Ухвала від 15.01.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

Ухвала від 15.01.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

Ухвала від 27.12.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

Ухвала від 09.10.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

Ухвала від 23.09.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

Ухвала від 28.08.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

Ухвала від 12.08.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

Ухвала від 21.05.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

Ухвала від 08.05.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

Ухвала від 16.04.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні