Ухвала
від 22.05.2019 по справі 2а/0570/15061/2011
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про видачу дубліката виконавчого листа та поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання

22 травня 2019 р. Справа №2а/0570/15061/2011

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Голубової Л.Б., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду заяву управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про видачу дубліката виконавчого листа та поновлення строку для пред`явлення виконавчого документу до виконання

за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Червоногвардійському районі м. Макіївки Донецької області

до державного підприємства Макіїввугілля в особі відокремленого підрозділу Макіївспецремонт

про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 9757,10 гривень

ВСТАНОВИВ:

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Червоногвардійському районі м. Макіївки Донецької області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до державного підприємства Макіїввугілля в особі відокремленого підрозділу Макіївспецремонт про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 9757,10 гривень.

22 вересня 2011 року Донецьким окружним адміністративним судом була прийнята постанова, якою позовні вимоги відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Червоногвардійському районі м. Макіївки Донецької області до державного підприємства Макіїввугілля в особі відокремленого підрозділу Макіївспецремонт про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 9757,10 гривень - задоволено.

Стягнуто з державного підприємства Макіїввугілля (86157, Донецька область, місто Макіївка, пл. Радянська, буд. 2, код ЄДРПОУ 32442295) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Червоногвардійському районі міста Макіївки Донецької області заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 9757,10 гривень.

28 жовтня 2011 року на виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 22 вересня 2011 року видано виконавчий лист.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 16 травня 2016 року відновлено втрачене судове провадження по адміністративній справі № 2а/0570/15061/2011 за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Червоногвардійському районі м. Макіївки Донецької області до державного підприємства Макіїввугілля в особі відокремленого підрозділу Макіївспецремонт про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 9757,10 гривень в частині постанови Донецького окружного адміністративного суду по справі № 2а/0570/15061/2011 від 22 вересня 2011 року.

13 травня 2019 року на адресу суду надійшла заява управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про видачу дубліката виконавчого листа та поновлення строку для пред`явлення виконавчого документу до виконання. Заява обґрунтовується тим, що ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 17 листопада 2017 року замінено стягувача у виконавчому провадженні по справі № 2а/0570/15061/2011 з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Червоногвардійському районі м. Макіївки Донецької області на Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 41325231).

З метою виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 22 вересня 2011 року та ухвали від 17 листопада 2017 року про заміну сторони виконавчого провадження, Фондом направлено до Червоногвардійського ВДВС м. Макіївка заяву з проханням замінити сторону у виконавчому провадженні та отримано витяг з Лиманського МВ ДВС ГТУЮ відповідно до якого, виконавче провадження закінчено та направлено до Дарницького РВ ДВС м. Київ.

Фонд звернувся до Дарницького РВ ДВС м. Київ з заявою про заміну сторони виконавчого провадження та повідомлення про хід виконавчого провадження. Листом від 13 червня 2018 року Дарницький РВ ДВС м. Київ повідомив, що виконавче провадження передано до Києво-Святошинського РВ ДВС м. Київ.

Фонд також звернувся до Києво-Святошинського РВ ДВС м. Київ з заявою про заміну сторони виконавчого провадження та повідомлення про хід виконавчого провадження, однак не отримав відповідь.

У зв`язку з чим, Фонд звернувся до Департаменту ДВС України Міністерства юстиції України, щодо стану виконавчого провадження та отримав лист від ДВС ГТУЮ у Київській області, в якому зазначено, що винесено постанову про повернення виконавчого документу стягувачу.

Фонд зазначає, що виконавчий лист по справі № 2а/0570/15061/2011 на адресу Фонду не надходив після винесення постанови ДВС про повернення виконавчого документу стягувачу.

Представник позивача в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином. Фондом направлено на адресу суду заяву про розгляд заяви без участі представника заявника.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином.

Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про можливість розгляду заяви у письмовому провадженні.

При вирішенні питання про можливість поновлення позивачу (стягувачу) строк для пред`явлення виконавчого листа до виконання суд виходить з наступного.

15 грудня 2017 року набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України в новій редакції (далі по тексту - КАС України), визначеній Законом України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року.

Згідно п. 10 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Відповідно до ч. 6 ст. 12 Закону України Про виконавче провадження від 02 червня 2016 року №1404-VIII стягувач, який пропустив строк пред`явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції. Вказані положення кореспондуються з ч. 1 ст. 24 Закону України Про виконавче провадження 21 квітня 1999 року № 606-ХІV та ч. 1 ст. 261 КАС України (в редакції на час видачі виконавчого листа).

Також, згідно ч. 1 ст. 376 КАС України стягувачам, які пропустили строк для пред`явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

З огляду на обставини, що зумовили пропуск строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання, суд визнає поважними такі причини пропуску строку на пред`явлення виконавчого документу до виконання та вважає за можливе постановити ухвалу про поновлення цього строку та його продовження на 3 (три) місяці, з дня набрання ухвалою законної сили.

Щодо питання про видачі дубліката виконавчого листа, то суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 260 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції на час видачі виконавчого листа) замість втраченого оригіналу виконавчого листа адміністративний суд, який видав виконавчий лист, за заявою стягувача або поданням державного виконавця може видати його дублікат.

Відповідно до п.п. 18.4 п. 18 Перехідних положень Розділу VII КАС України до дня початку функціонування Єдиного державного реєстру виконавчих документів: у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання. За видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Дослідивши матеріали справи, які стосуються вирішення питання про видачу дубліката виконавчого листа, а також врахувавши, що в даній ухвалі суд зазначив про можливість поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання, суд дійшов висновку про обґрунтованість та наявність підстав для задоволення заяви в частині видачі дубліката виконавчого листа.

Абзацом другим частини 3 статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що складання повного тексту ухвали, залежно від складності справи, може бути відкладено на строк не більш як п`ять днів з дня оголошення вступної та резолютивної частин ухвали.

Керуючись ч. 9 ст. 205, статтями 243, 248, 256, 295, 297, 376, пп. 18.4 п. 1 Розділу VІІ Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

УХВАЛИВ:

Заяву управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області про видачу дубліката виконавчого листа та поновлення строку для пред`явлення виконавчого документу до виконання в адміністративній справі № 2а/0570/15061/2011 за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Червоногвардійському районі м. Макіївки Донецької області до державного підприємства Макіїввугілля в особі відокремленого підрозділу Макіївспецремонт про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 9757,10 гривень - задовольнити.

Видати управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області дублікат виконавчого листа по адміністративній справі № 2а/0570/15061/2011 за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Червоногвардійському районі м. Макіївки Донецької області до державного підприємства Макіїввугілля в особі відокремленого підрозділу Макіївспецремонт про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 9757,10 гривень.

Поновити управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області строк для пред`явлення виконавчого листа (дубліката) до виконання по адміністративній справі № 2а/0570/15061/2011 за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Червоногвардійському районі м. Макіївки Донецької області до державного підприємства Макіїввугілля в особі відокремленого підрозділу Макіївспецремонт про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 9757,10 гривень та продовжити до 3 (трьох) місяців, з дня набрання даною ухвалою законної сили.

Повний текст ухвали складено та підписано 22 травня 2019 року.

Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтями 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя Голубова Л.Б.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення22.05.2019
Оприлюднено27.05.2019
Номер документу81915413
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0570/15061/2011

Ухвала від 28.10.2024

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Голубова Л.Б.

Ухвала від 22.05.2019

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Голубова Л.Б.

Ухвала від 17.11.2017

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Голубова Л.Б.

Постанова від 22.09.2011

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Голубова Л.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні