КОПІЯ
УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 670/715/18
Провадження № 22-ц/4820/1203/19
УХВАЛА
23 травня 2019 року м. Хмельницький
Хмельницький апеляційний суд в складі судді-доповідача Корніюк А.П., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Віньковецького районного суду від 15 квітня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства Спецбудресурс , третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю Летичів Агро про визнання припиненими договорів оренди земельних ділянок, визнання протиправним та скасування рішення про їх державну реєстрацію,
в с т а н о в и в:
Не погоджуючись із рішенням Віньковецького районного суду від 15 квітня 2019 року апелянт подав апеляційну скаргу.
Разом з цим апелянт просив звільнити його від сплати судового збору та поновити строк на апеляційне оскарження рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Як вбачається із матеріалів справи повне судове рішення було складено 19 квітня 2019 року, тоді як апеляційна скарга подана 17 травня 2019 року, тобто у строк, що встановлений ч.1 ст. 354 ЦПК України.
А тому, вважаю, що клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження є зайвим.
Разом з тим, вважаю, що в клопотанні ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору слід відмовити, виходячи із наступного.
Згідно п. 29 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ №10 від 17.10.2014 відповідно до ст. 8 ЗУ Про судовий збір та ст. 82 ЦПК України (2004 р.) єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи. Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі ст. 10 ЦПК (2004 р.) повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Відповідно до ст. 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Доказів, які б підтверджували, що майновий стан ОСОБА_1 перешкоджає сплаті ним судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі до суду не надано.
Згідно з п. 1.6 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду судовий збір сплачується у розмірі 150% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до абз.2 ч.3 ст.6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Отже, за подання апеляційної скарги на рішення суду сплаті підлягає судовий збір у сумі 2114 грн. 40 коп. , який повинен бути перерахований або внесений за такими реквізитами:
Отримувач коштів: УК у м. Хмельниц./м.Хмельниц./22030101
Код отримувача (ЄДРПОУ): 38045529
Номер рахунку отримувача: 34318206080005
Банк отримувача (ГУДКСУ): Казначейство України (ЕАП)
Код банку (МФО ГУДКСУ): 899998
Код класифікації доходів: 22030101
Призначення платежу: *;101; 1489724227 Судовий збір за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , Хмельницький апеляційний суд, пункт таблиці ставок судового збору 1.6.
Відповідно до ч. 3 ст. 356 ЦПК України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
Згідно з ч. 1 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
На підставі ч. 4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність .
Адвокатом Заїкою В.В. до апеляційної скарги не додано довіреність або ордер на представництво інтересів ОСОБА_1 в Хмельницькому апеляційному суді.
На підставі ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 356 цього Кодексу та у разі несплати судового збору, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу (залишення без руху).
З огляду на викладене, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст.ст. 185, 352, 354, 357 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
В клопотанні ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Віньковецького районного суду від 15 квітня 2019 року залишити без руху, про що повідомити апелянта та надати йому строк 10 днів з дня отримання копії ухвали для сплати судового збору у розмірі 2114 грн. 40 коп. та подання довіреності або ордера на підтвердження повноважень представника.
Документи надати до Хмельницького апеляційного суду у цей же строк.
У разі невиконання вимоги суду до вказаного строку апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя (підпис) А.П. Корніюк
Згідно з оригіналом
Суддя А.П. Корніюк
Суд | Хмельницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2019 |
Оприлюднено | 24.05.2019 |
Номер документу | 81925084 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хмельницький апеляційний суд
Корніюк А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні