Рішення
від 23.05.2019 по справі 912/1162/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 травня 2019 рокуСправа № 912/1162/19 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Кабакової В.Г. за участю секретаря судового засідання Лупенко А.І. розглянув у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження справу №912/1162/19

за позовом Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області, вул. Шевченка, 3, м. Кропивницький, 25006

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Інка", вул. Глібко, буд. 28, кв. 64, м. Знам`янка, Кіровоградська область, 27400

про стягнення 11 055,60 грн

Представники сторін:

від позивача - Дорошенко К.А., довіреність № 2019-4 від 20.05.19 ;

від відповідача - участі не брали.

До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інка" про стягнення 11 055,60 грн, з покладенням на відповідача судових витрат.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає про неналежне виконання відповідачем зобов`язань по договору на постійне та обов`язкове обслуговування державними аварійно-рятувальними службами об`єктів та окремих територій № 48 від 01.07.2013 в частині оплати послуг за період з вересня 2017 року по квітень 2019 року.

Ухвалою від 02.05.2019 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі №912/1162/19 за правилами спрощеного позовного провадження, судовий розгляд призначено на 23.05.2019 о 10:30 год., встановлено сторонам строк для подання заяв по суті справи.

Відповідач участь повноважного представника в судовому засіданні 23.05.2019 не забезпечив.

Поштовий конверт з ухвалою суду від 02.05.2019, направлений на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Інка", повернуто до канцелярії суду з відміткою відділення поштового зв`язку "за закінченням терміну зберігання".

Господарським судом ухвала суду від 02.05.2019 про відкриття провадження у справі направлено на адресу відповідача, повідомлену позивачем та підтверджену витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: вул АДРЕСА_1 буд. 28, кв. АДРЕСА_2 , м. Знам`янка, АДРЕСА_3 , АДРЕСА_4 .

Частиною 3 статті 120 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.

Згідно з частиною 7 статті 120 Господарського процесуального кодексу України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Згідно з частиною 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є:

1) день вручення судового рішення під розписку;

2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи;

3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення;

4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду;

5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Крім того, господарським судом також направлено ухвалу суду від 02.05.2019 про відкриття провадження у справі на адресу директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Інка" ОСОБА_1 , яка була ним отримана 04.05.2019, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Враховуючи вищезазначене, господарський суд вчинив всі необхідні дії для повідомлення відповідача про дату, час та місце проведення засідання суду.

Стаття 202 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що суд може розглядати справу за відсутності учасника справи, якщо його було належно повідомлено, проте, він не повідомив про причин неявки або така неявка є повторною.

Відповідач не скористався наданим йому правом надати суду відзив на позов. Враховуючи, що про час та місце розгляду справи в порядку спрощеного провадження відповідач був повідомлений своєчасно та належним чином, суд дійшов висновку, що він мав час та можливість надати всі витребувані та додаткові документи, в т. ч. заперечення проти позову, які мають значення для розгляду справи по суті.

За приписами статті 251 Господарського процесуального кодексу України, відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Відповідно до частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Враховуючи викладене, а також те, що матеріали справи містять достатньо документів для його вирішення по суті, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю представника відповідача, відносно якого судом вжито достатніх заходів про сповіщення щодо судового засідання.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

01.07.2013 між Державною аварійно-рятувальною службою - Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області (далі - "Аварійно-рятувальна служба") та Товариством з обмеженою відповідальністю "Інка" укладено Договір №48 на постійне та обов`язкове обслуговування державними аварійно-рятувальними службами об`єктів та окремих територій (далі - Договір, а.с. 18-19).

За умовами розділу 1 Договору сторони погодили, що предметом договору є організація та здійснення Аварійно-рятувальною службою аварійно-рятувального обслуговування "Об`єкта" з метою своєчасного реагування та виконання аварійно-рятувальних робіт при виникненні на "Об`єкті" надзвичайної ситуації.

Пунктом 1.2. Договору передбачено, що організація та здійснення Аварійно-рятувальною службою аварійно-рятувального обслуговування відбувається на об`єкті за адресою, зазначеною у додатку № 1, який є невід`ємною частиною даного договору.

Відповідно до додатку №1 до Договору місцезнаходженням об`єкта ТОВ АЗС "Інка" зазначено - Знам`янський район, с. Цибульово, вул. Київська (а.с. 20).

Розділами 2, 3 Договору сторони визначили свої обов`язки при виконанні даного договору.

Пунктом 4.1 Договору сторони визначили, що вартість функціонування структурних підрозділів Аварійно-рятувальної служби у режимі постійної готовності до виконання необхідного комплексу аварійно-рятувальних робіт в умовах надзвичайної ситуації або загрози її виникнення у кількості однієї оперативної одиниці складає 6,66 % від загальної вартості постійного та обов`язкового обслуговування об`єкта (8300,00 грн), а саме 552,78 грн на місяць, в тому числі ПДВ, за об`єкти згідно додатку 1.

Ця вартість встановлена сторонами на основі розрахунку (калькуляції), який додається, і виконаний згідно з вимогами Порядку визначення розмірів оплати за обслуговування об`єктів та окремих територій державними аварійно-рятувальними службами, та шляхом встановлення небезпечності об`єкта, виходячи з його функціональної діяльності.

Оплата за виконання аварійно-рятувальних робіт виконується за фактичними витратами на їх виконання.

За додатковою угодою сторін можливі інші види розрахунків, що не порушують чинне законодавство України.

За взаємною згодою сторін вартість обслуговування згідно з договором може змінюватись шляхом унесення змін і доповнень до Договору.

Відповідно до пункту 4.2 Договору плата за обслуговування "Об`єкта" "Аварійно-рятувальною службою" здійснюється в безготівковому порядку щомісячним перерахуванням коштів на її розрахунковий рахунок, у період з 20 по 25 число поточного місяця.

За змістом пункту 6.1 Договору останній вступає у силу з 01.07.2013 р. і діє постійно.

Дія Договору може бути припинена у разі виключення "Об`єкта" з переліку об`єктів, які підлягають постійному та обов`язковому обслуговуванню державними аварійно-рятувальними службами, а також зникнення причин, які зумовлюють небезпеку виникнення надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру (пункт 6.2. Договору).

Договір підписаний повноважними представниками сторін та скріплений печатками.

За твердженням позивача, з моменту укладення Договору відповідач неналежно ставився до виконання договірних зобов`язань, що стало причиною неодноразового звернення до суду позивачем з приводу стягнення заборгованості за договором в судовому порядку.

Так, згідно рішення Господарського суду Кіровоградської області від 03.10.2017 по справі №912/2230/17 було стягнуто 9 950,04 грн за період з березня 2016 року по серпень 2017 року включно.

Як вбачається зі змісту Договору, його умовами не передбачено обв`язку позивача з метою проведення взаєморозрахунків щомісячно виставляти рахунки для оплати послуг та надавати для підписання акти виконаних робіт.

З матеріалів справи та умов Договору вбачається, що позивачем в період з вересня 2017 року по квітень 2019 року надавались відповідачу послуги з організації та здійснення аварійно - рятувального обслуговування об`єкта з метою своєчасного реагування та виконання аварійно - рятувальних робіт при виникненні на об`єкті надзвичайної ситуації.

Враховуючи умови Договору, вартість наданих позивачем послуг у період з вересня 2017 року по квітень 2019 року становить 11 055,60 грн.

Згідно наданої позивачем до господарського суду довідки № 01-366/01-17 від 25.04.2019, станом на 25.04.2019 заборгованість ТОВ "Інка" за період з вересня 2017 року по квітень 2019 року становить 11 055,60 грн (арк. 15).

Зазначена сума розрахована виходячи із місячної оплати за надані послуги Аварійно - рятувальною службою за обслуговування "Об`єкта" у розмірі 552, 78 грн.

Враховуючи, що заборгованість за Договором в розмірі 11 055,60 грн відповідачем не сплачена, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Вирішуючи даний спір, господарський суд враховує наступні положення законодавства.

Згідно з пунктом 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема є договори та інші правочини.

Відповідно до положень ст. 67 Господарського кодексу України відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів. Підприємства вільні у виборі предмета договору, визначенні зобов`язань, інших умов господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству України.

Нормами ст. 179 Господарського кодексу України передбачено, що господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом, іншими нормативно - правовими актами щодо окремих видів договорів.

Укладений між сторонами Договір за своєю правовою природою є договором про надання послуг, правовідносини за яким регулюються главою 63 Цивільного кодексу України.

Відповідно до ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Стаття 525 Цивільного кодексу України передбачає, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

У відповідності до ст.ст. 599 та 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання, яке припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Згідно частини 1 ст. 903 Цивільного кодексу України якщо договором про надання послуг передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Нормами ст. 530 Цивільного кодексу України передбачено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Як зазначено вище, пунктом 4.2. Договору передбачено, що плата за обслуговування здійснюється в безготівковому порядку щомісячним перерахуванням коштів на її розрахунковий рахунок у період з 20 по 25 число поточного місяця.

Тобто, згідно з умовами вищезгаданого Договору відповідач зобов`язався проводити оплату вартості наданих позивачем послуг в чітко визначений термін.

При цьому, господарський суд враховує, що оплата послуг, наданих відповідно до укладеного сторонами Договору не обумовлюється підписанням актів виконання умов Договору та виставленням рахунків на оплату.

Відповідач не надав господарському суду доказів, які спростовують позовні вимоги позивача, докази сплати заборгованості в сумі 11 055,60 грн в матеріалах справи відсутні.

Враховуючи вищевикладене, господарський суд дійшов висновку щодо обґрунтованості пред`явлених позовних вимог про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 11 055,60 грн.

Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.

Керуючись ст. ст. 74, 76, 77, 129, 233, 236-241, 326, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Інка" (27400, Кіровоградська область, м. Знам`янка, вул. Глібко, буд. 28, кв. 64, ідентифікаційний код 20644780) на користь Державної аварійно-рятувальної служби - Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області (25006, м. Кропивницький, вул. Шевченка, 3, ідентифікаційний код 08588791, р/р НОМЕР_1 в Державній казначейській службі України, м. Київ, МФО 820172, ІПН 085887911233, свідоцтво № НОМЕР_2 ) - 11 055,60 грн заборгованості за договором обслуговування від 01.07.2013 №48 та 1921,00 грн судового збору.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Центрального апеляційного господарського суду через Господарський суд Кіровоградської області.

Повне рішення складено 23.05.2019.

Суддя В.Г. Кабакова

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення23.05.2019
Оприлюднено24.05.2019
Номер документу81939810
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —912/1162/19

Рішення від 23.05.2019

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Кабакова В.Г.

Ухвала від 02.05.2019

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Кабакова В.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні