Постанова
від 15.08.2006 по справі 8/257-ап-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

8/257-АП-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

"15" серпня 2006 р.                                                Справа № 8/257-АП-06

Господарський суд Херсонської області у складі судді  Хом"якової В.В. при секретарі Зибцевій А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу  

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Бериславському районі

до Відкритого акціонерного товариства "Херсонагрообладнання"  

про стягнення 419 грн. 34 коп.

за участю представників сторін:  

від  позивача - не прибув

від відповідача - представник Ріпка О.В., дов. від 10.08.06.

          Згідно п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України спори за зверненнями управління Пенсійного фонду України про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків підвідомчі адміністративним судам. До початку діяльності адміністративних судів, адміністративні справи вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства.                    Управління Пенсійного фонду України в Бериславському районі Херсонської області (позивач)  просить стягнути з відкритого акціонерного товариства “Херсоноблагрообладнання” (відповідач) 419 грн. 34 коп. заборгованості  по страховим внескам на обов'язкове державне пенсійне страхування. В позовній заяві допущена помилка у визначенні ціни позову –вказано 1573 грн. 18 коп. Позивач надіслав клопотання про слухання справи без присутності представника управління ПФУ у зв'язку з відсутністю коштів на відрядження.

          Відповідач проти позову заперечує. Підприємство обрало спрощену систему обліку,  оподаткування, звітності, яка передбачає заміну сплати встановлених законодавством податків і зборів сплатою єдиного податку, тому вважає, що повинно сплачувати податки, збори та обов”язкові платежі відповідно до Указу  Президента України від 03.07.98  № 727/98  “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва ”. Пунктом 6 даного Указу встановлено, що суб”єкти малого підприємництва, які сплачують єдиний податок, не є платниками  збору на обов”язкове державне пенсійне страхування. Закон України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” № 1058-1У від 09.07.03 визначає розмір страхових внесків лише для платників збору на  обов'язкове державне пенсійне страхування.          

          Розглянувши матеріали справи, суд

Встановив:

ВАТ “Херсоноблагрообладнання” є юридичною особою, перебуває на обліку в управлінні ПФУ в Бериславському  районі Херсонської області як платник збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Згідно з п. 6 ст. 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхувальник зобов'язаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Відповідачем надано до ПФУ розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за квітень 2006 року, в якому задекларовані зобов'язання підприємства по страховим внескам до Пенсійного фонду в сумі  419 грн. 34 коп., в тому числі 394 грн. 53 коп. збору з фактичних витрат на оплату праці  та 24 грн. 81 коп. збору із доходів застрахованих осіб. У розрахунку вказано, що відповідач знаходиться на загальній системі оподаткування, доказів того, що  він є платником єдиного податку суду не надано. Доказів сплати самостійно задекларованого зобов”язання зі страхових внесків за вказаний період суду також не надано. Вимога управління ПФУ про сплату боргу відповідачу надіслана.

Суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Закон України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.03  № 1058-IV (далі Закон № 1058) набрав чинності з 1 січня 2004 року. Згідно ст. 1 Закону “Про  загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”  страхові внески включають  також збір на обов”язкове державне пенсійне страхування, який сплачувався за раніш діючим законодавством. Законом “Про  загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страхові внески не включаються до  складу податків, інших обов”язкових платежів, що складають систему оподаткування, а також, що закони України та інші нормативні правові акти застосовуються в частині, що не суперечить  цьому закону. Позивач є страхувальником відповідно до ст.ст. 1, 14 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” № 1058-1У від 09.07.03 1058 і зобов”язаний сплачувати внески у розмірі 32 % суми фактичних виплат на оплату праці. Дія інших нормативних актів може поширюватись на відносини зі збору на державне пенсійне страхування в частині, що не суперечить Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”.

Позов підтверджений належними доказами, задовольняється в повному обсязі. Судовий збір не стягується відповідно до ст. 94 КАС України.

              Керуючись ст. ст.  159 –163, 167  Кодексу адміністративного судочинства  України, суд

П О С Т А Н О В И В :

1. Позов задовольнити. Стягнути з відкритого акціонерного товариства “Херсонагрообладнання”  (Херсонська обл., Бериславський район, смт.Козацьке, вул.Першотравнева, б.107, ХФ "Промінвестбанк" р/р 26002301820758, МФО 352264, код ЄДРПОУ 00914183) 419 грн. 34 коп. заборгованості по  страховим внескам на обов'язкове державне пенсійне страхування  на користь управління Пенсійного фонду України в Бериславському районі Херсонської області (Херсонська обл., м.Берислав, вул.1 Травня, 111, Н.Каховське відділення ощадбанку №7789, р/р 2560031354812, МФО 342241, код ЄДРПОУ 21306648),  виконавчий лист наказ надіслати позивачеві.

2. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.  

3. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                               В.В. Хом"якова

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення15.08.2006
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу81942
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —8/257-ап-06

Постанова від 15.08.2006

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Хом'якова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні