КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/8260/19

Провадження № 1-кс/234/3684/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення експертизи

17 травня 2019 року м. Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області в складі:

слідчого судді Бакуменко А.В.

за участі секретаря судового засідання Кісточка І.В.

розглянувши клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури об`єднаних сил капітан юстиції Альоша А.В.про призначення судово - товарознавчої експертизи в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019051110000018 від 15.03.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199, ч. 3 ст. 369 КК України, -

ВСТАНОВИВ

До Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури об`єднаних сил капітан юстиції Альоша А.В.про призначення судово - товарознавчої експертизи в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019051110000018 від 15.03.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199, ч. 3 ст. 369 КК України .

Клопотання обґрунтовано тим, що військовою прокуратурою об`єднаних сил здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019051110000018 від 15.03.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199, ч. 3 ст. 369 КК України, досудове розслідування у якому здійснюється слідчим відділом Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області.

В ході досудового розслідування встановлено, що громадяни України ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 спільно з невстановленими слідством особами налагодили злочинну схему незаконного виготовлення, зберігання, транспортування та збуту підакцизних товарів (контрафактних тютюнових виробів) з підробленими марками акцизного податку.

Так, невстановлені слідством особи організували на тимчасово окупованій території України незаконне виготовлення контрафактних тютюнових виробів з підробленими марками акцизного податку, які в подальшому розповсюджуються та збуваються, як на тимчасово окупованій території України, так і на решту території України.

При цьому, переміщення контрафактних тютюнових виробів з підробленими марками акцизного податку через лінію розмежування, а також морським шляхом та подальше транспортування по території України та збут здійснюють громадяни України ОСОБА_1 та ОСОБА_3 використовуючи автотранспорт і човни, надаючи при цьому неправомірну вигоду невстановленим слідством військовослужбовцям та службовим особам Державної прикордонної служби України.

В подальшому контрафактні тютюнові вироби з підробленими марками акцизного податку зберігаються у відведених для цього житлових та нежитлових приміщеннях спеціально підшуканих для цього

ОСОБА_4

З метою належного документування вказаної протиправної діяльності 06.04.2019 проведено обшук у автомобілі Mercedes-Benz Vario 816 D д.н.з. НОМЕР_1 , який належить на праві власності ОСОБА_3 , а також проведено огляд місця події, а саме ділянки місцевості на відстані приблизно 1 кілометра від с. Куликівське Бердянського району Запорізької області.

В ході вказаних слідчих дій виявлено та вилучено 11 коробок з сигаретами марки Мальборо Голд (в кожній коробці по 50 блоків в яких по 10 пачок сигарет); 27 коробок з сигаретами марки ЛД (в 25 коробках по 84 блоки сигарет в яких по 10 пачок сигарет; в 1 коробці 82 блоки сигарет в яких по 10 пачок сигарет; в 1 коробці 80 блоків сигарет в яких по 10 пачок сигарет), 63 коробки сигарет марки ЛД загальною кількістю 52 920 пачок сигарет; 2 поліетиленових пакета 30 блоків сигарет марки ЛД загальною кількістю 600 пачок; 1 поліетиленовий пакет чорного кольору з 24 блоками сигарет марки ЛД загальною кількістю 240 пачок сигарет; 14 коробок сигарет марки Мальборо голд загальною кількістю 7000 пачок сигарет.

Зазначені речі у кримінальному провадженні визнано речовими доказами.

03.05.2019 з вилучених сигарет для проведення експертизи відібрано 20 пачок сигарет марки LD Superslims та 20 пачок сигарет Marlboro gold .

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведенні судово-товарознавчої експертизи.

В судове засідання слідчий не з?явився, про час та місце розгляду справи повідомлена у встановленому законом порядку. Відповідно до ч.3 ст. 244 КПК України - особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.

Судом встановлено, що військовою прокуратурою об`єднаних сил здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019051110000018 від 15.03.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199, ч. 3 ст. 369 КК України, досудове розслідування у якому здійснюється слідчим відділом Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області.

В ході досудового розслідування встановлено, що громадяни України ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 спільно з невстановленими слідством особами налагодили злочинну схему незаконного виготовлення, зберігання, транспортування та збуту підакцизних товарів (контрафактних тютюнових виробів) з підробленими марками акцизного податку.

У відповідності до ст.242 КПК України - слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо: визначення розміру матеріальних збитків;

Згідно до ст. 244 КПК України - у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п`яти днів із дня його надходження до суду.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

У відповідності до ст. 107 КПК України - у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Керуючись ст. 242,243,244 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні управління процесуального керівництва військової прокуратури об`єднаних сил капітан юстиції Альоша А.В.про призначення судово - товарознавчої експертизи в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019051110000018 від 15.03.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199, ч. 3 ст. 369 КК України - задовольнити.

Призначити судово-товарознавчу експертизу тютюнових виробів, на вирішення котрої поставити наступні питання:

-Чи є надані для дослідження тютюнові вироби контрафактними? Якщо так, то які та за якими ознаками?

-Чи відповідають дані тютюнові вироби вимогам ДСТУ?

Проведення експертизи доручити експертам Харківського науково - дослідного інституту судових експертиз ім. Заслуженого професора М.С.Бокаріуса.

Для проведення експертизи направити експертам Харківського науково - дослідного інституту судових експертиз ім. Заслуженого професора М.С.Бокаріуса відібрані під час проведення огляду зразки тютюнових виробів, вилучених під час проведення обшуків.

При здійсненні експертного дослідження, у разі необхідності дозволити експертам знищення об`єкту експертизи у кількості необхідній для проведення експертизи.

При необхідності надати експертам для ознайомлення всі матеріали кримінального провадження №42019051110000018 від 15.03.2019 (за вимогою).

Висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяА. В. Бакуменко

Зареєстровано 26.05.2019
Оприлюднено 26.05.2019
Дата набрання законної сили 17.05.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону