ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником
24 травня 2019 року СєвєродонецькСправа № 812/3710/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про заміну стягувача у виконавчому листі у справі № 812/3710/13-а за адміністративним позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю «ТАНАІС» про стягнення заборгованості в сумі 1417,98 грн,-
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про заміну стягувача у виконавчому листі у справі № 812/3710/13-а за адміністративним позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю «ТАНАІС» про стягнення заборгованості в сумі 1417,98 грн.
В обґрунтування заяви зазначено, що наказом від 22.05.2017 №252-ос припинено Луганське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності шляхом приєднання до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області.
Відповідно до п. 4 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105 Фонд соціального страхування України, утворюється шляхом злиття фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками у тому числі Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції.
На підставі вищевикладеного заявник просив замінити стягувача у судовому провадженні по справі № 812/3710/13-а з Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області.
Представник заявника в судове засідання не прибув, про дату час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, розгляд заяви просив проводити без його участі.
Представник боржника у судове засідання не прибув, про дату час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суду невідомі.
Інформацію про дату розгляду даної справи розміщено на офіційному веб-сайті Луганського окружного адміністративного суду adm.lg.court.gov.ua.
Таким чином, судом вжито всіх заходів щодо належного повідомлення сторін про дату, час та місце розгляду заяви.
Відповідно до частини дев`ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи положення статті 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Постановою суду від 15.05.2013 адміністративний позов Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю «ТАНАІС» про стягнення заборгованості в сумі 1417,98 грн. задоволено повністю. Стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю «ТАНАІС» (91000, Луганська область, м. Луганськ, вул. Черняховського, 41, і.к. 24051367) на користь Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (91055, Луганська область, м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 13, р\р НОМЕР_1 в ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код ЄДРПОУ 21785643) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності у розмірі 1417,98 грн. (одна тисяча чотириста сімнадцять гривень дев`яносто вісім копійок) (а.с.4-5).
Листом Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області від 29.09.2018 №20000/14/2.4 повідомлено, що згідно даних Автоматизованої системи виконавчого провадження встановлено, що відкритих виконавчих проваджень по виконавчому документу №812/3710/13-а від 15.05.2013 на виконанні в територіальних відділах державної виконавчої служби Луганської області не перебуває (а.с. 9).
Відповідно до ч.1 ст. 370 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Частиною другою статті 372 КАС України визначено, що судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.
Таким чином, з моменту набрання судовим рішенням законної сили, сторони набувають відповідний статус стягувача та боржника.
Згідно ч. 2 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.
Згідно наявних даних у комп`ютерній програмі Діловодство спеціалізованого суду 21.06.2013 судом було видано виконавчий лист стягувачу.
Оскільки виконавчий лист у справі видано, в силу приписів ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» Фонд соціального страхування України у Луганській області набув статусу стягувача.
З 01.08.2017 згідно з п. 4 Постанови Правління Фонду соціального страхування України від 24.05.2017 № 34 забезпечується виконання Фондом соціального страхування України функцій та завдань, визначених Законом України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, у зв`язку з чим, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та його робочі органи припиняють свою діяльність. Відповідно до п. 4 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105 Фонд соціального страхування України, утворюється шляхом злиття фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Відповідно до наказу Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.05.2017 № 252-ос припинено юридичну особу - Луганське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (а.с. 37-38).
Згідно із передавальним актом від 11.08.2017 до правонаступника Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області передаються усі права та обов`язки, а також все майно (а.с. 39-42).
Згідно з частиною першою статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074, який визначає механізм здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - органи виконавчої влади) та їх територіальних органів, орган виконавчої влади утворюється шляхом утворення нового органу виконавчої влади або в результаті реорганізації (злиття, поділу, перетворення) одного чи кількох органів виконавчої влади. Орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Згідно з пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074, права та обов`язки органів виконавчої влади переходять:
у разі злиття органів виконавчої влади - до органу виконавчої влади, утвореного внаслідок такого злиття;
у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади;
у разі поділу органу виконавчої влади - до органів виконавчої влади, утворених внаслідок такого поділу;
у разі перетворення органу виконавчої влади - до утвореного органу виконавчої влади;
у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади - до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.
Відповідно до п. 4 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105 Фонд соціального страхування України, утворюється шляхом злиття фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Отже, судом встановлено, що Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками у тому числі Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції.
Відповідно до частини першої статті 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Згідно із частиною четвертою статті 379 КАС України, положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Оскільки Луганське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності реорганізовано в управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області, обов`язки Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності передані останньому, усі права, обов`язки та все майно передані саме Управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області, а тому в даному випадку Управління набуло статусу стягувача, суд вважає за необхідне здійснити заміну стягувача у виконавчому листі №812/3710/13-а, виданого 21.06.2013 Луганським окружним адміністративним судом, з Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області.
Керуючись статтями 241, 243, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про заміну стягувача у виконавчому листі у справі № 812/3710/13-а за адміністративним позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю «ТАНАІС» про стягнення заборгованості в сумі 1417,98 грн - задовольнити.
Замінити стягувача у виконавчому листі №812/3710/13-а, виданого Луганським окружним адміністративним судом 21.06.2013 у справі № 812/3710/13-а - Луганське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (ідентифікаційний код 41313100, місцезнаходження: 93411, Луганська обл., місто Сєвєродонецьк, проспект Гвардійський, будинок 30).
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
СуддяО.В. Ірметова
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2019 |
Оприлюднено | 26.05.2019 |
Номер документу | 81946921 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
О.В. Ірметова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні