Справа № 540/128/19
Провадження № 1-в/540/45/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.05.2019 Машівський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
з участю: секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
засудженого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Машівка заяву засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт Покровське Дніпропетровської області, зареєстрованого АДРЕСА_1 , жителя АДРЕСА_2 , громадянина України, освіта середня, неодруженого, військовозобов`язаного, засудженого вироком Першотравенського міського суду Дніпропетровської області від 11.04.2018 року за ч. 2 ст. 286 КК України до 4 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 3 роки, про застосування Закону України Про амністію у 2016 році, ?
в с т а н о в и в :
у лютому 2019 року до суду надійшла вказана заява, у якій засуджений ОСОБА_4 просить застосувати до нього Закон України Про амністію у 2016 році, як такому, що має трьох неповнолітніх дітей.
У судовому засіданні засуджений просив звільнити його від відбування покарання по амністії, оскільки він має трьох неповнолітніх дітей, прокурор заперечує проти застосування до засудженого акта амністії з тих підстав, що на час набрання акту амністії законної сили ОСОБА_4 не був засуджений.
Заслухавши засудженого, думку прокурора, дослідивши матеріали провадження та особову справу засудженого, суд вважає, що заява не підлягає до задоволення, а засуджений звільненню від відбування покарання по амністії, виходячи з такого.
Судом встановлено, що вироком Першотравенського міського суду Дніпропетровської області від 11.04.2018 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Дніпропетровської області від 22.08.2018 року, ОСОБА_4 засуджений за ч. 2 ст. 286 КК України до 4 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 3 роки (а.о.с. 8-21).
Як убачається з повідомлення про затримання та анкети арештованого (а.о.с. 2-5), ОСОБА_4 відбуває покарання з 08.10.2018 року.
Відповідно до копій свідоцтв про народження ОСОБА_4 являється батьком неповнолітніх синів: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.23-25) та за повідомленнямслужби усправах дітейПершотравенської міськоїради Дніпропетровськоїобласті інформація щодо позбавлення батьківських прав ОСОБА_4 щодо неповнолітніх дітей, відсутня (а.с. 26).
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про застосування амністії в Україні», амністія є повне або часткове звільнення від відбування покарання осіб, визнаних винними у вчиненні злочину, або кримінальні справи стосовно яких розглянуті судами, але вироки стосовно цих осіб не набрали законної сили. Амністія оголошується законом про амністію, який приймається відповідно до положень Конституції України, Кримінального кодексуУкраїни та цього Закону.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування амністії в Україні», рішення про застосування чи не застосування амністії приймається судом стосовно кожної особи індивідуально після ретельної перевірки матеріалів особової справи та відомостей про поведінку засудженого за час відбування покарання.
Відповідно до ст.85КК Українина підставі закону про амністію або акта про помилування засуджений може бути повністю або частково звільнений від основного і додаткового покарань.
Закон України«Про амністіюу 2016році» набрав чинності 07.09.2017 р.
Суд встановив, що ОСОБА_4 засуджений вироком Першотравенського міського суду Дніпропетровської області від 11.04.2018 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Дніпропетровської області від 22.08.2018 року, ОСОБА_4 засуджений за ч. 2 ст. 286 КК України до 4 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 3 роки. Вирок суду набрав законної сили 22.08.2018 року за злочин вчинений 10.04.2017 року.
Статтею 3Закону України«Про амністіюу 2016році» передбачено звільнити від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов`язаних з позбавленням волі, осіб, крім тих, які підлягають звільненню від відбування покарання на підставі статті 1 цього Закону, засуджених за злочини, що не є тяжкими та особливо тяжкими та не поєднані з насильством, небезпечним для життя і здоров`я, якщо вони на день набрання чинності цим Законом відбули не менше однієї чверті призначеного строку основного покарання.
Перелік категорій осіб, до яких застосовується амністія встановлено ст.ст.1-8 Закону України «Про амністію у 2016 році».
Таким чином, з урахуванням того, що ОСОБА_4 засуджено після набрання чинності Законом України «Про амністію у 2016 році», вказаний Закон в даному випадку не застосовується.
На підставі викладеного, керуючись Законами України «Про застосування амністії в Україні», «Про амністію у 2016 році», суд, -
у х в а л и в :
у задоволенні заяви засудженого ОСОБА_4 про застосування Закону України Про амністію у 2016 році - відмовити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а у випадку її оскарження, після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом 7 діб з дня її оголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Машівський районний суд, а засудженим у той же строк з моменту вручення копії судового рішення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Машівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 81959716 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Машівський районний суд Полтавської області
Косик С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні