ЛЕТИЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

копія

ЄУН справи 678/677/19

Провадження №1-кс-678-237/19

УХВАЛА

про надання дозволу на проведення експертизи

24 травня 2019 року смт. Летичів

Летичівський районний суд Хмельницької області в складі:

слідчого судді Лазаренка А.В.,

за участю секретаря Непийводи Л.Д.,

розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого відділення Летичівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області капітана поліції Бучинського Руслана Миколайовича про проведення експертизи по кримінальному провадженню, внесеному 08 грудня 2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017240180000533 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 307 КК України,

ВСТАНОВИВ:

24 травня 2019 року до суду надійшло клопотання слідчого згідно якого 08 грудня 2017 року близько 15 год. на території Летичівського району працівниками СКР Летичівського ВП ГУНП в Хмельницькій області зафіксовано факт незаконного збуту за грошову винагороду громадянкою А громадянину ОСОБА_1 0,2852 мл. порошкоподібної речовини білого кольору, яка, як було встановлено в подальшому, згідно висновку експерта №1667 від 22 грудня 2017 року містить у своєму складі психотропну речовину, обіг якої обмежено - амфетамін, маса якого становить 0,2852 г.

08 грудня 2017 року відомості про зазначене кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017240180000533, за попередньою кваліфікацією вчиненого злочину - ч. 1 ст. 307 КК України.

08 грудня 2017 року оперативні працівники провели санкціоновану оперативну закупку наркотичної речовини в громадянки А , за співпраці з ОСОБА_1 , в якого після закупки вилучено поліетиленовий пакет з застібкою Zip lock , в середині якого знаходилась порошкоподібна речовина білого кольору, яка, як було встановлено в подальшому згідно висновку експерта №1667 від 22 грудня 2017 року, містить у своєму складі психотропну речовину, обіг якої обмежено - амфетамін, маса якого становить 0,2852 г.

Проведеними оперативно-розшуковими заходами встановлено, що наркотичну речовину 08 грудня 2017 року ОСОБА_1 збула ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителька АДРЕСА_1 .

За отриманою інформацією з оперативних джерел ОСОБА_2 збуває наркотичні засоби жителям Летичівського району на протязі тривалого часу і зберігає їх за місцем фактичного проживання в АДРЕСА_1 , де проживає спільно з матір`ю ОСОБА_3 , або за місцем проживання її співмешканця ОСОБА_4

Будинок за адресою: АДРЕСА_1 , згідно інформаційної довідки № 1162415753 від 05 квітня 2019 року належить матері ОСОБА_2 - ОСОБА_3 на підставі свідоцтва про право власності НОМЕР_1 .

Будинок за адресою АДРЕСА_2 та земельні ділянки з кадастровими номерами НОМЕР_2 : НОМЕР_3 , НОМЕР_2 , № НОМЕР_2 на яких знаходяться господарські приміщення, які розташовані за вищевказаною адресою, згідно інформаційної довідки № 162390010 від 05 квітня 2019 року належать співмешканцю ОСОБА_2 ОСОБА_4 на підставі договору купівлі продажу ВВО №757440 від 26 грудня 2004 року, договору купівлі продажу ВВТ №759107 від 26 грудня 2004 року, свідоцтва про право власності НОМЕР_4 від 14 листопада 2011 року.

Таким чином в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 307 КК України.

Згідно ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення.

23 травня 2019 року за ухвалою слідчого судді Летичівського районного суду Хмельницької області в господарстві за місцем проживання ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_2 та на земельних ділянках з кадастровими номерами НОМЕР_2 : НОМЕР_3 , НОМЕР_2 , НОМЕР_2 проведено обшук в ході якого серед інших речей вилучено: поліетиленовий кульок з сухою подрібненою речовиною рослинного походження зеленого кольору, поліетиленовий кульок з чорною сипучою кристалізованою речовиною, скляний флакон заповнений приблизно на 1/5 білою сипучою речовиною, лист паперу з нашаруванням білої сипучої речовини, електронні ваги Р138 з нашаруванням білої сипучої речовини.

З метою повноти проведення досудового розслідування, а також вирішення питань, які мають істотне значення для кримінального провадження, зокрема встановлення чи є вилучена речовина наркотичним засобом, психотропною речовиною або її аналогом, необхідне залучення експерта в галузі досліджень наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, тому слідчий просить провести відповідну експертизу.

Ініціатор клопотання подав суду заяву про розгляд справи у його відсутність.

Фіксування судового розгляду за допомогою технічних засобів не здійснювалось на підставі ч. 4 ст. 107 КПК України.

Ознайомившись з клопотанням та доданими матеріалами слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

У ч. 1 ст. 243 КПК України визначено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Слідчим суддею встановлено, що згідно витягу відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вказану у клопотанні слідчого подію внесені 08 грудня 2017 року за №12017240180000533 із правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 307 КК України. У зв`язку з проведенням 23 травня 2019 року санкціонованих обшуків місць проживання ОСОБА_2 і виявленням речовини рослинного походження, яка схожа на наркотичні засоби, а також предметів, які схожі на набої, до ЄРДР також внесено відомості за ч. 1 ст. 309 КК України та ч. 1 ст. 263 КК України.

До клопотання слідчим додано копії: протоколу обшуку від 23 травня 2019 року відповідно до якого в домоволодінні за адресою: АДРЕСА_2 під час обшуку вилучено, крім іншого, речовину рослинного походження, яка схожа на наркотичні засоби; постанови про визнання речовим доказом від 23 травня 2019 року згідно якої вилучені під час обшуку речі визнано речовими доказами.

Відповідно до ч. 6 ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Враховуючи те, що для вирішення порушених слідчим у клопотанні питань необхідні спеціальні знання, відповідь експерта на поставлені питання матиме істотне значення для кримінального провадження, тому для повного та всебічного розслідування кримінального провадження є необхідним клопотання задовольнити.

Під час розгляду клопотання слідчим суддею не встановлено підстав для того, щоб не включати до ухвали поставлене (і) ініціатором клопотання питання на вирішення експерта, адже відповіді на це (і) питання стосуються кримінального провадження та мають значення для судового розгляду (ч. 7 ст. 244 КПК України).

Керуючись ст.ст. 242-244 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого про призначення експертизи задовольнити.

Провести у кримінальному провадженні внесеному 08 грудня 2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017240180000533 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 307 КК України, експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Виконання експертизи доручити експерту (експертам) Хмельницького НДЕКЦ МВС України (29019, м. Хмельницький, вул. Молодіжна, 12), визначеному (визначених) начальником цього центру.

На вирішення експерту (експертам) поставити питання:

a) Чи являється вилучена суха подрібнена речовина рослинного походження зеленого кольору (упакована в прозорий поліетиленовий пакет) наркотичним засобом, психотропною речовиною або їх аналогом, якщо так, то яка її маса?

b) Чи являється вилучена суха кристалічна речовина чорного кольору (упакована в прозорий поліетиленовий пакет) наркотичним засобом, психотропною речовиною або їх аналогом, або прекурсором якщо так, то яка її маса?

c) Чи являється вилучена речовина в скляному флаконі (упакованому в прозорий поліетиленовий пакет) наркотичним засобом, психотропною речовиною або їх аналогом, якщо так, то яка її маса?

d) Чи є на предметах-носіях електронні ваги з кришкою, (упаковані в прозорий поліетиленовий пакет) сліди наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів? Якщо є, то яких саме?

e) Чи є на предметі-носії листку паперу (упакована в прозорий поліетиленовий пакет) сліди наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів? Якщо є, то яких саме?

3. Для проведення експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів направити експерту (експертам):

1) прозорий поліетиленовий пакет, у якому міститься суха подрібнена речовина рослинного походження зеленого кольору

2) прозорий поліетиленовий пакет, у якому міститься чорна сипуча кристалічна речовина

3) прозорий поліетиленовий пакет у якому міститься скляний флакон частково заповнений сипучою речовиною білого кольору;

4) прозорий поліетиленовий пакет у якому міститься лист паперу з нашаруванням сипучої речовини білого кольору;

5) прозорий поліетиленовий пакет у якому міститься електронні ваги з нашаруванням сипучої речовини білого кольору;

Дозволити під час проведення експертизи повне або часткове використання речових доказів.

На вимогу експерта (експертів) направити матеріали кримінального провадження №12017240180000533 від 08 грудня 2017 року.

Попередити експерта (експертів) про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

Висновок експерта (експертів) надати старшому слідчому СВ Летичівського ВП ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції Бучинському Р.М.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: підпис А.В. Лазаренко

Слідчий суддя Летичівського

районного суду А.В.Лазаренко

Зареєстровано 26.05.2019
Оприлюднено 26.05.2019
Дата набрання законної сили 24.05.2019

Судовий реєстр по справі 678/677/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 24.05.2019 Летичівський районний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 24.05.2019 Летичівський районний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 24.05.2019 Летичівський районний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 24.05.2019 Летичівський районний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 24.05.2019 Летичівський районний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 23.05.2019 Летичівський районний суд Хмельницької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону