Постанова
від 01.03.2019 по справі 755/2290/19
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 755/2290/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"01" березня 2019 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Федосєєв С.В., за участі секретаря судових засідань Неділько Л.Л., особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , захисника Бацуци О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Департаменту з питань запобігання корупції Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП,

встановив:

відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 50-25/172 від 01 лютого 2019 року, ОСОБА_1 вчинив порушення встановленого порядку надання внеску на підтримку політичної партії.

ОСОБА_1 у судовому засіданні вину свою не визнав та просив закрити провадження у справі за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення. Зазначивши, що під час складання протоколу про адміністративне правопорушення, він надав належні докази відсутності події інкримінованого йому правопорушення, а саме лист ГУ ДФС у Київській області від 25.01.2019 року за №1642/Г/10-36-13-01 з копією податкового повідомлення-рішення, в яких зазначено, що відповідні відомості в інформаційній системі Податковий блок про наявність податкового боргу відображались в наслідок технічної помилки. В подальшому помилка в ІТС Податковий блок була приведена у відповідність із вилученням інформації про наявність податкового боргу.

Суд, дослідивши адміністративний матеріал, вислухавши думку учасників, письмові пояснення ОСОБА_1 , приходить до наступного висновку.

Згідно ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

За статтею 251 КУпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Стаття 7 КУпАП України передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.

В силу принципу презумпції невинуватості, діючого в адміністративному праві, всі сумніви у винності особи, що притягується до адміністративної відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості.

Відповідно до ст. 245 КУпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно зі ст. 252 КпАП України орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що за результатами аналізу Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, поданого політичною партією За конкретні справи (код ЄДРПОУ 39933113) за ІІІ квартал 2018 року встановлено, що 21.09.2018 року за розрахунковим документом № ps27617312 на користь партії ОСОБА_1 надано внесок у розмірі 40 000, 00 грн. На підтвердження інформації, зазначеної у Звіті Партії, надана банківська виписка ПАТ УКРСОЦБАНК № НОМЕР_1 від 01.07.2018 до 30.09.2018 року згідно з якою 21.09.2018 року від ОСОБА_1 надано внесок на підтримку Партії за розрахунковим документом № ps27617312 з призначенням платежу грошовий внесок на підтримку політичної партії . Згідно листа ДФС України від 20.12.2018 №24092/5/9/99-99-17-02-16 зазначено, що за даними інформаційних систем ДФС станом на 21.09.2018 року рахувався податковий борг у сумі 70,45 грн.

Пунктом 8 частини першої статті 15 закону України Про політичні партії в України передбачено, що не допускається здійснення внесків на підтримку політичної партії фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст. 212-15 КУпАП.

Відповідно до ст. 212-15 КУпАП адміністративним правопорушенням є порушення порядку надання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення виборчої кампанії, якщо у зазначених діях відсутній склад злочину, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від п`ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Об`єктивною стороною правопорушення виражається в порушенні порядку надання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення виборчої кампанії.

Диспозицією п. 8 ч. 1ст. 15 Закону України Про політичні партії заборонено здійснювати внески особами, які мають непогашений саме податковий борг.

Відповідно до пп. 14.1.175 п.14.1. ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно з листа ГУ ДФС у Київській області громадянин ОСОБА_1 перебуває на обліку, як платник земельного податку з фізичних осіб та має у власності земельну ділянку загальною площею 0,06 га. За період з 01.01.2018 по 32.12.2018 року в інтегрованій картці платника податку ОСОБА_1 обліковувався податковий борг по земельному податку з фізичних осіб у сумі 70,45 грн.

Проте жодних податкових вимог (повідомлень-рішень) останньому не надсилалося, що підтверджується листом ГУ ДФС у Київській області в якому зазначено, що Києво-Святошинським управлінням ГУ ДФС у Київській області сформовано податкове повідомлення рішення форми Ф по земельному податку з фізичних осіб №365374-5402-1013 від 26.04.2018 року на суму 78,58 грн за 2018 рік та в ІТС Податковий блок з технічних причин внесена помилково дата вручення 30.06.2018. Фактично платник не отримував ППР, інтегрована картка платника ОСОБА_1 по земельному податку з фізичних осіб приведена у відповідність, борг відсутній.

Слід окремо наголосити, що Податковий Кодекс Українине ототожнює, а навпаки розрізняє поняття податковий борг і податкове зобов`язання .

Так, згідно пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України Податковий борг це сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлені цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої в порядку, визначеному цим Кодексом.

Податковим обов`язком визначається обов`язок платника податку обчислити задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені ПК, законами з питань митної справи (п.36.1. ст.36 ПК України).

Зважаючи на це, відсутні будь-які юридичні підстави стверджувати про наявність у ОСОБА_1 податкового боргу на момент здійснення внесків на користь політичної партії, адже мова може йти виключно про наявність неузгодженого податкового зобов`язання із нарахування земельного податку.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 КУпАП відносно ОСОБА_1 необхідно закрити, оскільки суду не надано жодного доказу на підтвердження того, що на момент надходження коштів поточний рахунок політичної партії За конкретні справи (код ЄДРПОУ 39933113) а саме 21.09.2018 року, ОСОБА_1 мав податковий борг, тобто порушив порядок надання внеску на підтримку політичної партії.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 212-15, 247, 251, 284, 289, 294 КУпАП, -

п о с т а н о в и в:

провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КпАП України, закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КпАП України, у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського Апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Києва.

Суддя

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.03.2019
Оприлюднено28.05.2019
Номер документу81986818
СудочинствоАдмінправопорушення