ВЕСЕЛИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 472/691/19

Провадження № 1-кс/472/178/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про відмову в наданні дозволу на поведення судової експертизи матеріалів речовин і виробів за експертною спеціальністю 8.6 "Дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів"

24 травня 2019 року смт. Веселинове

Миколаївської області

Веселинівський районний суд Миколаївської області в складі:

слідчого судді - Орленко Л.О.,

за участю секретаря

судового засідання - Крамарчук Л.Б.,

розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого відділення Веселинівського ВП Вознесенського ВП ГУ НП в Миколаївській області майора поліції Теленка Ю.А. про проведення судової експертизи матеріалів речовин і виробів за експертною спеціальністю 8.6 "Дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів",

ВСТАНОВИВ:

20 травня 2019 року до Веселинівського районного суду Миколаївської області надійшло клопотання старшого слідчого слідчого відділення Веселинівського ВП Вознесенського ВП ГУ НП в Миколаївській області майора поліції Теленка Ю.А. про проведення судової експертизи матеріалів речовин і виробів за експертною спеціальністю 8.6 "Дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів".

Клопотання обґрунтоване тим, що 18.05.2019 року під час огляду домоволодіння Молдованових, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , з дозволу господарки домоволодіння, працівниками поліції виявлено та вилучено 10 кущів зовні схожих на рослини роду коноплі, з ознаками обробки.

В судове засідання слідчий Теленко Ю.А. не з`явився, про дату, час та місце розгляду клопотання був повідомлений належним чином.

Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.

Суд, вивчивши матеріали клопотання, дійшов наступного висновку.

Згідно з ч. 6 ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Згідно з ч.3 ст. 233 ЦПК України слідчий має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, та зобов`язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді. Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогами статті 234 цього Кодексу, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді.

Ухвалою слідчого судді Орленко Л.О. від 21.05.2019 року було відмовлено у задоволенні клопотання старшого слідчого слідчого відділення Веселинівського ВП Вознесенського ВП ГУ НП в Миколаївській області майора поліції Теленка Ю.А., погодженого з прокурором Веселинівського відділу Вознесенської місцевої прокуратури молодшим радником юстиції Ложкарем М.Л., про надання дозволу на проведення обшуку в житлі та інших будівлях і приміщеннях будь-якого призначення, які знаходяться у фактичному володінні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проведено 18.05.2019 року старшим слідчим слідчого відділення Веселинівського ВП Вознесенського ВП ГУ НП в Миколаївській області майором поліції Теленком Ю.А. на підставі ч. 3 ст. 233 КПК України.

За таких обставин, враховуючи вищевикладене, вважаю, що вилучені при огляді місця події 10 кущів зовні схожих на рослини роду коноплі, з ознаками обробки, відповідно до вимог ст. 233 ЦПК України не можна вважати такими, що вилучені з дотриманням вимог Кримінально-процесуального кодексу України, а тому їх неможливо використати, як докази у кримінальному провадженні, в зв`язку з чим підстави для їх експертного дослідження відсутні.

Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242 , 243 , 244 КПК України , слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні клопотання старшого слідчого слідчого відділення Веселинівського ВП Вознесенського ВП ГУ НП в Миколаївській області майора поліції Теленка Ю.А. про проведення судової експертизи матеріалів речовин і виробів за експертною спеціальністю 8.6 "Дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів", - відмовити.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Веселинівського районного суду

Миколаївської області Л.О. Орленко

Зареєстровано 28.05.2019
Оприлюднено 28.05.2019
Дата набрання законної сили 24.05.2019

Судовий реєстр по справі 472/691/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 07.06.2019 Веселинівський районний суд Миколаївської області Кримінальне
Ухвала від 24.05.2019 Веселинівський районний суд Миколаївської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону