Рішення
від 23.05.2019 по справі 509/1336/19
ОВІДІОПОЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 509/1336/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 травня 2019 року Овідіопольський районний суд Одеської області, у складі :

головуючого - судді Козирського Є.С.,

при секретарі - Алізаде А.Е.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 до Новоградківської сільської ради Овідіопольського району, код ЄДРПОУ 04380293, місцезнаходження: 67830, Одеська область, Овідіопольський район, с.Новоградківка, пров Дністровський, буд 1, третя особа, що не заявляє самостійних вимог: Овідіопольська районна державна нотаріальна контора, код ЄДРПОУ 02899743, місцезнаходження: 67801, Одеська область, Овідіопольський район, смт Овідіополь, вул Суворова 2а, про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,-

ВСТАНОВИВ:

19 березня 2019 року позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом в якому просив суд, визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 додатковий строк протягом трьох місяців, достатніх для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 ..

В обґрунтування позову позивач зазначив, що він та ОСОБА_2 , яка померала ІНФОРМАЦІЯ_2 перебували у родинни відносинах, а саме як племінник та тітка, яка є рідною сестрою матері позивача. Тітка позивач померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_6 , видане Лиманським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ в Одеській області. Відповідно до свідоцтва про народження від 21.11.1964 року серія НОМЕР_3 народився ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Одеса, батьки: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 . У матері позивача від спільних батьків народилася сестра ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 у місті Котовськ Одеської області, яка є тіткою позивача. У подальшому за життя тітка позивача уклала шлюб, після реєстрації якого змінила прізвище з ОСОБА_2 на ОСОБА_2. За життя дітей у тітки не було. Відповідно до лікарського свідоцтва про смерть №440 від 07 липня 2018 року зазначено: ОСОБА_2 , дата народження ІНФОРМАЦІЯ_4 , дата смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 та місце смерті зазначено: АДРЕСА_1 , тобто за місцем мешкання позивача.

У встановленому законом порядку позивач звернувся до нотаріуса для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку, але заяву не було прийнято, оскільки не були надані необхідні документи, що підтверджують факт родинних відносин з померлою. Знайшовши всі необхідні документи та звернувшись до нотаріуса, остання відмовилась приймати документи через те, що позивач є племінником та пропустив строк подання.

Також позивач зазначив, що у встановлений законом строк не встиг подати до нотаріуса заяву про прийняття спадщини після смерті тітки, так як перебував за кордоном.

У судове засідання позивач не з`явився, надав заяву в якій зазначив, що позов підтримує в повному обсязі, просить задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з`явився, надав суду заяву, в якій просив розглядати справу без участі представника відповідача, вирішення справи залишив на розсуд суду.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 за життя на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку належали наступні об`єкти нерухомого майна: земельна ділянка, площею 0,2470 га, надану для будівництва та обслуговування житлового будинку ділянку АДРЕСА_2 , кадастровий номер: НОМЕР_4 . (а.с. 22)

ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 померла в АДРЕСА_1 .

Після її смерті залишилося спадкове майно у вигляді вищезазначеної земельної ділянки.

Позивач ОСОБА_1 є племінником померлої ОСОБА_2 та є її спадкоємцем.

Судом також встановлено, що позивач у встановлений статтею 1270 Цивільного кодексу України строк у шість місяців звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини після померлої ОСОБА_2 , але заяву не було прийнято, у зв`язку із тим, що не були надані необхідні документи, що підтверджують факт родинних відносин з померлою. Оскільки позивач не був обізнаний у порядку прийняття спадщини, то йому пояснили, що він повинен зібрати відповідні документи які підтверджують наявність у спадкодавця у власності нерухомого майна, та документи, що підтверджують факт родинних відносин, і тільки тоді подати їх до нотаріуса за останнім місцем проживання спадкодавця, про строки на той час позивачу не було відомо. Знайшовши всі необхідні документи та звернувшись до нотаріуса, остання відмовилась приймати документи через те, що позивач є племінником та пропустив строк подання.

Судом було витребувано у державного нотаріуса Овідіопольської районної державної нотаріальної контори завірену належним чином, копію спадкової справи, що була відкрита після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 .

На ухвалу суду, державний нотаріус Овідіопольської районної державної нотаріальної контори повідомив, що спадкова справа після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 не заводилася.

Відповідно до ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його невизнання або оспорювання.

Відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 Про судову практику у справах про спадкування від 30.05.2008 року особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України. Зазначене положення застосовується до спадкоємців, в яких право на спадкування виникло з набранням чинності зазначеним Кодексом.

Статтею 1270 ЦК України передбачено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

З наведених підстав, суд погоджується із доводами позивача про те, що останній, не зміг з поважних причин вчасно подати заяву про прийняття спадщини, оскільки державний нотаріус про строки позивачу нічого не зазначила та вважає, що позивачу може бути визначений додатковий строк для прийняття спадщини протягом 3 місяців з дня набрання судовим рішенням законної сили.

У зв`язку із тим, що позивач не наполягав на стягненні судових витрат з відповідача, суд не вирішує питання щодо стягнення понесених позивачем судових витрат у вигляді сплати судового збору.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 19, 23, 206, 258-259, 264, 265, 273 ЦПК України, ст.ст. 15,1270,1272 ЦК України,-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Новоградківської сільської ради Овідіопольського району, третя особа, що не заявляє самостійних вимог: Овідіопольська районна державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.

Встановити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_5 , що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , додатковий строк протягом трьох місяців з дня набрання судовим рішенням законної сили для подання заяви про прийняття спадщини після ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги на протязі 30 днів з дня його проголошення.

У випадку, якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя: Є. С. Козирський

СудОвідіопольський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення23.05.2019
Оприлюднено28.05.2019
Номер документу81992928
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —509/1336/19

Рішення від 23.05.2019

Цивільне

Овідіопольський районний суд Одеської області

Козирський Є. С.

Ухвала від 25.03.2019

Цивільне

Овідіопольський районний суд Одеської області

Козирський Є. С.

Ухвала від 21.03.2019

Цивільне

Овідіопольський районний суд Одеської області

Козирський Є. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні