Ухвала
від 27.05.2019 по справі 345/2219/19
КАЛУСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №345/2219/19

Провадження № 1-кс/345/873/2019

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27.05.2019 року м. Калуш

Слідчий суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянув клопотання старшого слідчого СВ Калуського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12019090170000570 від 18.05.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України про дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що містять банківську таємницю,-

в с т а н о в и в:

Старший слідчий СВ Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, що містять банківську таємницю.

Клопотання обґрунтовує тим, що що в чергову частину Калуського ВП ГУНП надійшло повідомлення про те, що 18.05.2019 р. в Калуський ВП ГУНП поступила заява ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жит. АДРЕСА_1 , про те, що 17.05.2019 близько 16 год. під час телефонної розмови із невідомою особою, яка представилась працівником « ІНФОРМАЦІЯ_2 », шляхом обману, заволоділа його грошовими коштами. В ході проведення досудового розслідування проведено ряд оперативно-пошукових, оперативно-розшукових заходів та слідчих дій, зокрема було допитано в процесуальному статусі потерпілогоСавчин ОСОБА_5 , який у своїх показаннях підтвердив раніше ним викладене у заяві про вчинене кримінальне правопорушення, також, виникла необхідність звернутись до слідчого судді із клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять банківську таємницю з метою встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, зокрема доказування факту нарахування чи зняття грошових коштів потерпілого іншою особою, на даний час виникла необхідністьв отриманні доступу до руху коштів по картковому рахунку емітованого АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на ім`я потерпілого, № НОМЕР_1 , який находиться у володінняАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », який зареєстрований за адресою АДРЕСА_2 в період часу з 01.05.2019 по 21.05.2019.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відома банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

Згідно із п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України відомості, які можуть становити банківську таємницю, належить до охоронюваної законом таємниці.

Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Іншим способом здобути необхідні відомості, ніж розкрити банківську таємницю та отримати тимчасовий доступ до документів шляхом їх вилучення, що мають доказове значення у кримінальному провадженні, неможливо.

Старший слідчий ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, в поданому клопотанні вказує, що клопотання підтримує, просить розгляд клопотання проводити у його відсутності.

Перевіривши додані до клопотання матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, вважаю, що клопотання підлягає до часткового задоволення, виходячи із наступних підстав:

Клопотання про тимчасовий доступ до речі відповідає вимогам ст. 160 КПК України.

Відповідно дост.159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно дост. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

Відповідно до п.5 ч.1ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать, зокрема, відомості, які можуть становити банківську таємницю.

У відповідності до ч.5ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч.6ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Враховуючи те, що сторона кримінального провадження, що подала клопотання старший слідчий СВ Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 довів, що дана інформація знаходиться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, може сприяти розкриттю вчиненого кримінального правопорушення та можуть бути використані як докази і є банківською таємницею, а іншим способом отримати вказану інформацію неможливо, слідчий суддя прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів (інформації) .

В той же час, клопотання в частині надання старшому слідчому СВ Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 та оперативним працівникам вказаного відділу можливість вилучення інформації є безпідставним, оскільки слідчим, в порушення вимог п.7 ч.2 ст. 160 КПК України у клопотанні не обґрунтувано необхідність вилучення вказаної інформації.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 132, 159-160, 162, 163-164 КПК України , -

у х в а л и в :

Клопотання задоволити частково.

Надати тимчасовий доступ до руху коштів по картковому рахунку емітованого АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на ім`я потерпілого, № НОМЕР_1 із зазначенням: рахунків з яких та на які було перераховано грошові кошти; ip-адрес, з яких здійснювалось з`єднання із терміналами чи інтернет-ресурсами, за допомогою яких здійснювався переказ грошових коштів; адресів терміналів, якщо такі використовувались для переведення коштів в період часу з 01.05.2019 по 21.05.2019; копій документів, що ідентифікують власника встановленого рахунку та записів з камер відео спостереження банкоматів, через які з встановленого рахунку було знято кошти, що знаходяться в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю ознайомитись із вказаними документами та зробити їх копії на паперовому та/або цифровому носії.

В частині клопотання щодо надання можливості працівникам Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області вилучення інформації - відмовити.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала підлягає до виконання старшим слідчим СВ Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 та оперативними працівниками Калуського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 .

Строк дії ухвали 1 (один) місяць з дня її винесення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудКалуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення27.05.2019
Оприлюднено17.02.2023
Номер документу81996251
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —345/2219/19

Ухвала від 07.08.2019

Кримінальне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Мигович О. М.

Ухвала від 19.07.2019

Кримінальне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Мигович О. М.

Ухвала від 27.05.2019

Кримінальне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Мигович О. М.

Ухвала від 27.05.2019

Кримінальне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Мигович О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні