Справа №409/2626/18
Пров.№2/409/363/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 травня 2019 року смт.Білокуракине
Білокуракинський районний суд Луганської області у складі:
головуючого судді: О.Ю.Максименко
за участю секретаря судових засідань: А.М.Малик
за участю представника позивача: О.М.Баранніка
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Білокуракине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Павлівської сільської ради Білокуракинського району Луганської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Павлівської сільської ради Білокуракинського району Луганської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 . помер її дід - ОСОБА_2 , який за часів свого життя склав заповіт, яким заповів ОСОБА_1 земельну ділянку та земельну частку (пай). Після його смерті відкрилася спадщина, яка складається з: земельної ділянки площею 5,3800 га, розташованої на території Павлівської сільської ради Білокуракинського району Луганської області, та земельної частки (пай), яка перебуває у колективній власності КСП ім.ХХІ з`їзду КПРС, розміром 8,54 умовних кадастрових гектар. На час смерті діда позивачка перебувала на території Російської Федерації, та про вищевказаний заповіт їй не було відомо. В кінці 2017 року вона переїхала на постійне мешкання до с.Павлівка, та при огляді старих речей та документів в будинку діда знайшла заповіт на своє ім`я. З метою оформлення своїх спадкових прав вона звернулася до нотаріуса, однак їй було відмовлено у видачі відповідного свідоцтва у зв`язку з пропущенням встановленого законом шестимісячного строку та запропоновано звернутися до суду. Це і спонукало позивача звернутися до суду з позовом, в якому вона просить визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини строком на 3 місяці з моменту набрання законної сили рішення суду.
В судове засідання позивач не з`явилася про дату час та місце розгляду справи була належним чином повідомлена.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги свого довірителя та просив позов задовольнити.
Представник відповідача - Павлівської сільської ради Білокуракинського району Луганської області в судове засідання не з`явився, попередньо подавши до суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги визнав та не заперечував проти їх задоволення.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, дослідивши докази по справі кожен окремо та в їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с.10).
За часів свого життя ОСОБА_2 склав заповіт, яким заповів ОСОБА_1 земельну ділянку площею 5,3800 га, розташовану на території Павлівської сільської ради Білокуракинського району Луганської області, право власності на яку посвідчено державним актом на право приватної власності на землю серії НОМЕР_2 , та земельну частку (пай), яка перебуває у колективній власності КСП ім.ХХІ з`їзду КПРС, розміром 8,54 умовних кадастрових гектар, право власності на яку посвідчено сертифікатом на право на земельну частку (пай)сері НОМЕР_3 (а.с.4).
Як вбачається з постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 21.02.2018 року, ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на майно, яке належить ОСОБА_2 , в зв`язку з пропуском встановленого законом шестимісячного строку для подачі заяви про прийняття спадщини (а.с.3).
Згідно зі ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно зі ст. 1218 ЦК України До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини, що передбачене ст. 1222 ЦК України.
Відповідно до ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
На підставі ч.1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 року „Про судову практику у справах про спадкування" особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України.
Суд, враховуючи, що ОСОБА_1 не знала, що померлий ОСОБА_2 заповів їй вказане майно, оскільки заповіту вона не бачила, а тому своєчасно не подала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, що залишилася після смерті ОСОБА_2 , вважає, що позивач з поважних причин пропустила строк для прийняття спадщини і тому знаходить можливим визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини тривалістю 3 місяці з моменту набрання рішенням суду законної сили, що буде достатнім для подання нею заяви.
На підставі викладеного та керуючись Постановою Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 року „Про судову практику у справах про спадкування", ст.ст. 15, 1216, 1217, 1218, 1220, 1221, 1222, 1258, 1261, 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 9, 10, 12, 13, 77-81, 89, 259, 263-265, 268, 272-273, 354-355 ЦПК України, суд, -
УХ В А Л И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , терміном три місяці з моменту набрання рішенням суду законної сили.
Рішення може бути оскаржене до Луганського апеляційного суду через Білокуракинський районний суд Луганської області на підставі п.15.5 ч.1 Розділу XIII "Перехідні положення" ЦПК України шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_4 , паспорт серії НОМЕР_5 , виданий Білокуракинським РВ УМВС України в Луганській області 16.12.2000р., зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Представник позивача: ОСОБА_3 , РНОКПП НОМЕР_6 , паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм НОМЕР_7 , виданий 28.03.2018р. орган видачі - 4445, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідач: Павлівська сільська рада Білокуракинського району Луганської області, код ЄДРПОУ 04335996 місцезнаходження за адресою: пл.Центральна, 1 с.Павлівка Білокуракинський район Луганська область.
Суддя Білокуракинського
районного суду Луганської області О.Ю. Максименко
Повне рішення складено 20 травня 2019 року.
Суд | Білокуракинський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2019 |
Оприлюднено | 28.05.2019 |
Номер документу | 81997305 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білокуракинський районний суд Луганської області
Максименко О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні