КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/5125/19

Провадження № 1-кс/234/4168/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення експертизи

27 травня 2019 року Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області-Лутай А.М.

за участю секретаря судового засідання - Пагуліч Д.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Краматорську клопотання старшого слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області майора поліції Доценко М.І. про проведення експертизи у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.03.2019 року за №12019050390001206, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

27 травня 2019 року слідчий Доценко М.І. звернулася до слідчого судді із клопотанням про проведення експертизи, в обґрунтування якого зазначила, що у провадженні слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019050390001206 від 25.03.2019 за ч.1 ст. 115 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що 24.03.2019 приблизно о 20 годині 00 хвилин ОСОБА_1 , у дворі будинку АДРЕСА_1 , зустрів ОСОБА_2 , з якою разом став вживати спиртні напої. В цей же день, приблизно о 21 годині 00 хвилин, ОСОБА_1 , разом із ОСОБА_2 прийшли за місцем мешкання останньої, а саме в квартиру АДРЕСА_2 .

Перебуваючи за вищевказаною адресою, в цей же день, приблизно о 21 годині 15 хвилин, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 стався конфлікт, через те, що останній відмовився вступати із нею в інтимний зв`язок.

В ході даного конфлікту, у ОСОБА_1 , який перебував в стані алкогольного сп`яніння, виник злочинний умисел, спрямований на спричинення смерті іншій людині, а саме ОСОБА_2

Реалізуючи свій злочинний умисел, цього ж дня в зазначений час ОСОБА_1 , діючи умисно, усвідомлюючи суспільну небезпечність свого діяння, спрямованого на позбавлення життя іншої людини, суспільно небезпечні наслідки у вигляді заподіяння смерті та бажаючи їх настання, без будь-яких вагань з метою умисного протиправного спричинення смерті іншій людині , умисно наніс ОСОБА_2 лезом ножа, який тримав у правій руці, не менше 10 ударів в область життєво важливих органів, а саме в область шиї.

Від отримання тілесних ушкоджень ОСОБА_2 померла на місці.

Смерть ОСОБА_2 настала в результаті множинних колото-різаних ран шиї з пошкодженням зовнішньої сонної артерії та внутрішньої яремної вени, глотки, ускладненою гострою крововтратою.

Смерть ОСОБА_2 . знаходиться в прямому причинному зв`язку з отриманими тілесними ушкодженнями.

Таким чином, ОСОБА_1 , своїми умисними діями вчинив умисне вбивство, тобто противоправне заподіяння смерті іншій людині, тобто скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.115 КК України.

26.03.2019 за участю підозрюваного ОСОБА_1 було проведено слідчий експеримент із застосуванням відео зйомки.

Слідчий зазначає, що в ході досудового розслідування виникла необхідність в проведені додаткової судово-медичної експертизи для підтвердження механізму спричинення тілесних ушкоджень, заподіяних ОСОБА_2 , на вирішення якої потрібно поставити наступні запитання:

-чи могли дані пошкодження, виявлені у ОСОБА_2 утворитися при обставинах зазначених підозрюваним ОСОБА_1 в ході проведення слідчого експерименту?

У зв`язку з чим слідчий просить слідчого суддю постановити ухвалу про задоволення клопотання про проведення експертизи.

Слідчий, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з`явився, що у відповідності до ч.3 ст.244 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, долучені до клопотання, слідчий суддя вважає клопотання про проведення експертизи обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.2 ст.84 КПК України процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Відповідно до ст.91 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню, зокрема, подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення).

Згідно ст.93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Згідно ч.1 ст.242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Згідно ч.2 ст.242 КПК України слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи, зокрема, щодо встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.

Відповідно до ч.6 ст.244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

З урахуванням викладеного, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання слідчого про проведення експертизи тому, що слідчим доведено те, що для вирішення питань, які мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, оскільки для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження (встановлення тяжкості та характеру отриманих потерпілою тілесних ушкоджень) необхідні спеціальні знання в галузі медицини.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242 - 244 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області майора поліції Доценко М.І. про проведення експертизи - задовольнити.

Призначити додаткову судово-медичну експертизу у кримінальному провадженні №12019050390001206 від 25.03.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України, на вирішення якої поставити наступні запитання:

-чи могли дані пошкодження, виявлені у ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , утворитися при обставинах зазначених підозрюваним ОСОБА_1 в ході проведення слідчого експерименту?

Проведення експертизи доручити експертам Краматорського відділення судово-медичної експертиз КЗОЗ Донецьке обласне бюро судово-медичних експертиз , розташованого за адресою: м. Краматорськ, вул. Героїв України, 17.

Для дослідження експертам направити копії протоколів слідчого експерименту, відеозапис слідчих експериментів, при необхідності надати матеріали даного кримінального провадження.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України, за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.

Роз`яснити, що на підставі ч.9 ст.244 КПК України, висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: А.М.Лутай

Зареєстровано 28.05.2019
Оприлюднено 28.05.2019
Дата набрання законної сили 27.05.2019

Судовий реєстр по справі 234/5125/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 27.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 21.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 06.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 06.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 09.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 09.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 09.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 09.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 27.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 27.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону