Рішення
від 28.05.2019 по справі 748/964/19
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження №2/748/469/19 Єдиний унікальний № 748/964/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"28" травня 2019 р.м. Чернігів

Чернігівський районний суд Чернігівської області

в складі :

головуючого - судді Меженнікової С.П.

при секретарі Сидор А.В.,

розглянувши у підготовчому засіданні в приміщенні суду в місті Чернігові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Роїщенської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини за законом,-

В С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 звернулася до суду із вищезазначеним позовом, в якому просить визначити їй додатковий строк терміном три місяці для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини за законом, яка відкрилася після смерті матері - ОСОБА_2 ,яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Свої вимоги мотивує тим, що встановлений законом строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері вона пропустила, оскільки вважала, що фактично прийняла спадщину, та була юридично необізнаною щодо строків, умов та порядку прийняття спадщини, а також, в зв`язку із тяжким матеріальним становищем.

Ухвалою Чернігівського районного суду Чернігівської області від 22 квітня 2019 року було прийнято позовну заяву до розгляду,відкрито загальне позовне провадження та призначено її в підготовче засідання.

Ухвалою Чернігівського районного суду Чернігівської області від 15 травня 2019 року замінено первісного відповідача - Роїщенську сільську раду Чернігівського району Чернігівської області належним відповідачем - територіальною громадою в особі Роїщенської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, в зв`язку із чим підготовче засідання було відкладено на 28 травня 2019 року.

Учасники справи в підготовче засідання не з`явилися, про день та час розгляду справи повідомлені належним чином. Позивачем та Відповідачем надані клопотання про розгляд справи у їх відсутності, в яких також зазначили: позивач - про підтримання позову, відповідач - про визнання позову.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Як слідує з положень ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи і інтереси інших осіб.

Враховуючи те, що відповідачем позов визнається, про що надані письмові заяви, суд вважає можливим розглянути справу у підготовчому засіданні.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно записів у копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с. 8).

Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на земельну ділянку площею 2,65 га у межах згідно з планом, з цільовим призначенням - для ведення особистого селянського господарства, що розташована на території Роїщенської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області та належала їй на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_2 , виданого на підставі розпорядження Чернігівської районної державної адміністрації № 355 від 17 червня 2004 та зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 57 від 12.08.2004 (а.с. 7).

Спадкоємцем першої черги за законом, відповідно до ст.1261 ЦК України, є ОСОБА_1 , позивачка по справі. Родинні відносини позивачки ОСОБА_1 зі спадкодавцем, як доньки і матері, підтверджуються копією свідоцтва про народження позивача Серії НОМЕР_3 ( а.с. 10), а зміна дошлюбного прізвища з ОСОБА_1 на ОСОБА_1 підтверджується копією свідоцтва про укладення шлюбу Серії НОМЕР_4 ( а.с. 11).

Як вбачається із копії довідки Роїщенської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області № 612 від 30.11.2018, ОСОБА_2 на день смерті була зареєстрована та постійно проживала одна за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 9).

Відповідно до листа Чернігівської районної державної нотаріальної контори № 1724/01-16 від 07.05.2019 та інформаційної довідки зі Спадкового реєстру, спадкова справа після ОСОБА_2 ,яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , не відкривалась (а.с. 27, 28 ).

Строк звернення за прийняттям спадщини за законом, передбачений ст. 1270 ЦК України, позивачкою пропущено.

Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, що пропустив строк для прийняття спадщини із поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Виходячи з рішення ЄСПЛ у справі Маркс проти Бельгії від 13.06.1979 року, ст.1 Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, по своїй суті є гарантом права власності, оскільки визнає право будь-якої особи на безперешкодне користування своїм майном.

Виходячи із положень книги 6 ЦК України, спадкове право захищає власність фізичних осіб, ОСОБА_1 пов`язана зі спадкодавцем кровним походженням, усі права та обов`язки, що належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини в розумінні ст.1 Першого протоколу до Конвенції, становитиме майно позивача, виходячи із законодавчого визначення спадкових правовідносин, суб`єктом яких є позивач.

Враховуючи вищевикладене, що відповідач не заперечує проти визначення позивачу додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини і таке визнання позову, на думку суду, не порушує його права, інтереси і не суперечить закону, що в силу положень ч.1 ст.82, ч.4 ст.206 ЦПК України є підставою для задоволення позову про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 13, 76, 81, 200, 141, 247, 258, 263-265,354-355 ЦПК України, п.п. 15.5, п. 15 Перехідних положень ЦПК України ст.ст. 1261, 1270, 1272 ЦК України, -

ВИРІШИЛА:

Позовні вимоги ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_5 , адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_2 ) до територіальної громади в особі Роїщенської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області (код ЄДРПОУ 04411958, місцезнаходження: с. РоїщеЧернігівського району Чернігівської області вул. Молодіжна, буд. 7) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини- задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий тримісячний строк з моменту набрання законної сили рішенням суду для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Чернігівського апеляційного суду через Чернігівський районний суд Чернігівської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С. П. Меженнікова

СудЧернігівський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення28.05.2019
Оприлюднено29.05.2019
Номер документу82025794
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —748/964/19

Рішення від 28.05.2019

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Меженнікова С. П.

Ухвала від 15.05.2019

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Меженнікова С. П.

Ухвала від 22.04.2019

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Меженнікова С. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні