КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/8816/19

Провадження № 1-кс/234/3986/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення експертизи

24 травня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Бакуменко А.В., за участю секретаря судового засідання Кісточки І.В., розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Бражнік О.В., погодженого із прокурором Краматорської місцевої прокуратури Донецької області Резніченко О.В., в рамках кримінального провадження № 12019050390001735 від 06.05.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України , про проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, -

ВСТАНОВИВ:

В провадження Краматорського міського суду надійшло клопотання старшого слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Бражнік О.В., погодженого із прокурором Краматорської місцевої прокуратури Донецької області Резніченко О.В., в рамках кримінального провадження № 12019050390001735 від 06.05.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України , про проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів .

В клопотанні зазначено, що 20.05.2019 під час обшуку за місцем мешкання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , було виявлено та вилучено паперовий згорток з подрібленою рослинною речовиною із специфічним запахом коноплі. А також в приміщенні гаражу №35, яким користується ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , було виявлено та вилучено насіння, схоже на насіння рослини коноплі.

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Слідчий повідомлявся про місце та час розгляду клопотання, проте в судове засідання не з`явився, що відповідно до ч.3 ст.244 КПК не перешкоджає розгляду клопотання.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється. За таких обставин фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.

Суд, дослідивши матеріали клопотання, вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що у провадженні слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019050390001735 від 06.05.2019 за ст. 309 ч.1 КК України.

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин.

Відповідно до ч. 2 ст 242 КПК України слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи.

Відповідно до ч. 1 ст 244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Таким чином, для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, у зв`язку із чим клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 242, 244 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Бражнік О.В., погодженого із прокурором Краматорської місцевої прокуратури Донецької області Резніченко О.В., в рамках кримінального провадження № 12019050390001735 від 06.05.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України , про проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів - задовольнити.

Доручити експертам Донецького науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру МВС України, провести судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин.

На вирішення експерта поставити таке питання:

-чи є рослинна речовина, надана на дослідження, наркотичним засобом? Якщо так, то до якого виду вона належить? Яка вага речовини?

Попередити експертів про кримінальну відповідальність по ст.ст. 384, 385 КК України.

Для дослідження експертам надати:

-п/пакет за № 1, в якому знаходяться: паперовий згорток з подрібненою рослинною речовиною, опечатаний належним чином.

-п/пакет за № 2, в якому знаходяться: поліетиленовий пакет з насінням і пластиковий контейнер з насінням, опечатаний належним чином.

Відповідно до ч. 3 ст. 69 КПК України, у разі необхідності, надати дозвіл експертам експертної установи - Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України заявляти клопотання про надання додаткових матеріалів і зразків та вчинення дій, пов`язаних з проведенням даної судової експертизи безпосередньо ст. слідчому Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Бражнік О.В., яка винесла клопотання про проведення судової експертизи, а також особам за її дорученням.

Відповідно до ч. 3 ст. 69 КПК України надати дозвіл ст. слідчому Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Бражнік О.В., яка винесла клопотання про проведення судової експертизи, а також особам за її дорученням, на виконання судового експерта дозвіл експертам експертної установи - Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України про надання додаткових матеріалів і зразків та вчинення інших дій, пов`язаних з проведенням даної експертизи.

Відповідно до п. 3 ч. 5 ст. 69 КПК України, дозволити експертам Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України застосування необхідних при дослідженні методів під час яких може бути повністю, або частково знищено об`єкти дослідження.

Експертам Донецького науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру МВС України висновок щодо проведеної експертизи надати слідчому СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Бражнік О.В.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддяА. В. Бакуменко

Зареєстровано 30.05.2019
Оприлюднено 30.05.2019
Дата набрання законної сили 24.05.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону