Провадження №2/748/458/19 Єдиний унікальний № 748/892/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"28" травня 2019 р.м. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючої - судді: Кухти В.О.,
при секретарі: Сидор А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кувечицької сільської ради Чернігівського району Чернігівської області про визнання права власності не нерухоме майно, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача в якому просить визнати за нею право власності на житловий будинок з господарськими спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , що вона не може оформити спадщину після смерті матері, оскільки спірний будинок відносився до господарства колгоспний двір .
Позивач та її представник в судове засідання не з`явились, надали заяви з проханням розглянути справу без їх участі, позовні вимоги підтримали, просили їх задовольнити.
Відповідач - Кувечицька сільська рада Чернігівського району Чернігівської області, не забезпечив явку свого представника в судове засідання, надав суду заяву про розгляд справи без участі його представника, позов визнає.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Наявних у справі матеріалів про права та обов`язки сторін, достатньо для її розгляду у відсутності сторін.
Дослідивши докази у справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла /а.с.14/. Після її смерті відкрилась спадщина.
З інформаційної довідки зі Спадкового реєстру за № 56173688 від 16.05.2019 року, слідує, що спадкова справа після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 не відкривалась.
Відповідно до довідок виконкому Кувечицька сільської ради Чернігівського району Чернігівської області /а.с.16-18/, згідно по господарської книги сільської ради за 1990-1195 роки, житловий будинок з господарськими спорудами за адресою: АДРЕСА_2 ), належить ОСОБА_3 , як голові домогосподарства. На день смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 була зареєстрована та проживала за зазначеною адресою разом з чоловіком ОСОБА_4 . Разом з ОСОБА_2 на день її смерті і по даний час проживала без реєстрації її дочка ОСОБА_1 , яка доглядала за нею та її чоловіком ОСОБА_4 . Вела спільне з ними господарство, обробляла присадибну ділянку, постійно проводила поточний ремонт будинку та по господарських будівель.
За нормами ст.ст. 120, 123 ЦК УРСР, які діяли до ведення в дію Закону України «Про власність» , кожен з членів колгоспного двору мали рівне право на майно колгоспного двору. Тобто, після введення в дію Закону України «Про власність» 15.04.1991 року у всіх членів колгоспного двору виникло право власності на все його майно в рівних частинах, в тому числі і на будинок з господарськими спорудами, які відносилися до цього колгоспного двору.
Відповідно до вимог ст. 548 ЦК УРСР, для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Згідно зі ст. 549 ЦК УРСР визнається, що спадкоємець прийняв спадщину: "1" якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; "2" якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.
Отже, до спадкового майна померлої ОСОБА_2 належить житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , який успадкувала в рівних частинах, як спадкоємці першої черги її донька ОСОБА_1 /а.с.10-13/ та її чоловік ОСОБА_4 /а.с.13а/.
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_4 . Після його смерті відкрилася спадщина. До спадкового майна померлого належить Ѕ частка житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
З інформаційної довідки зі Спадкового реєстру за № 56173711 від 16.05.2019 року, слідує, що спадкова справа після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 не відкривалась.
Відповідно до довідок виконкому Кувечицька сільської ради Чернігівського району Чернігівської області /а.с.16-18/, ОСОБА_4 знявся з реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 з 04 червня 2003 року. ОСОБА_1 постійно проживала в житловому будинку за зазначеною адресою, більше 10 років і весь час безперервно за свої кошти поліпшувала стан житлового будинку, проводила поточний ремонт будинку, по господарських будівель та споруд.
Відповідно до ч.1,4 ст.344 ЦК України, особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п`яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. Право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.
За ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Таким чином позивач набула право власності на 1/2 частину спірного житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, як спадкоємець за законом першої черги після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , та на 1/2 частину цього будинку за набувальною давністю
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 13, 76, 258, 263-265, 354-355 ЦПК України, ст.ст. 328, 1216-1218, 1220, 1222, 1261,1268 ЦК України, ст. 120, 123 ЦК УРСР, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , НОМЕР_1 НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Кувечицької сільської ради Чернігівського району Чернігівської області (код ЄДРПОУ 03083475, місцезнаходження: Чернігівська область, Чернігівський район, с. Кувечичі, вул. Першотравнева, 1), про визнання права власності не нерухоме майно задовольнити в повному обсязі .
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими спорудами за адресою: АДРЕСА_1 .
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Чернігівського апеляційного суду через Чернігівський районний суд Чернігівської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.О.Кухта
Суд | Чернігівський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2019 |
Оприлюднено | 30.05.2019 |
Номер документу | 82055985 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Кухта В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні