Справа № 201/5544/19
Провадження № 1-кс/201/3082/2019
УХВАЛА
15 травня 2019 року Жовтневий районний суд
м. Дніпропетровська
у складі: головуючого
судді ОСОБА_1
з секретарем: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Дніпрі клопотання старшого слідчого з ОВС 4-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про арешт майна,
ВСТАНОВИВ:
В провадження слідчого судді передано клопотання старшого слідчого з ОВС 4-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про арешт майна за матеріалами досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018040040000039 від 20.06.2018 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 205, ч. 1 ст. 212, ч. 3 ст. 212 КК України, згідного якого слідчий просить накласти арешт на майно, яке було вилучене в ході обшуку.
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий посилається на те, що службові особи ТОВ «Концерн Єврометал» (ЄДРПОУ 30602385) податкова адреса: м. Дніпро, вул. Будьонного, буд. 7, у період 2015-2016 років при веденні фінансово-господарської діяльності, у порушення вимог податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755VІ (із змінами та доповненнями) шляхом необґрунтованого завищення податкового кредиту по результатам взаємовідносин з ТОВ «Траф Альянс», ТОВ «Метінвестпроект», ТОВ «Страйд Трейд», ТОВ «Еріда Трейд», ТОВ «Геліада ЛТД», ТОВ «Грейд Компані», ТОВ «Бізнескепітал Альянс» та ТОВ «Імперіал Актив», умисно ухились від сплати податку на додану вартість на загальну суму 3 527 001,64 грн., що призвело до фактичного ненадходження в бюджет держави, грошових коштів у особливо великих розмірах.
Також встановлено, що група невстановлених осіб перебуваючи на території м. Дніпра та інших областей України, діючи за попередньою змовою, протягом 2015-2016 років створили та придбали, шляхом реєстрації на підставних осіб, ряд суб`єктів підприємницької діяльності в тому числіТОВ «Траф Альянс», ТОВ «Метінвестпроект», ТОВ «Страйд Трейд», ТОВ «Еріда Трейд», ТОВ «Геліада ЛТД», ТОВ «Грейд Компані», ТОВ «Бізнескепітал Альянс» та ТОВ «Імперіал Актив» реквізити та банківські рахунки яких використовувались для прикриття незаконної діяльності, яка полягала в безпідставному переведенні безготівкових коштів у готівку та наданні послуг по незаконному формуванні податкового кредиту СГД реального сектору економіки, шляхом документального оформлення безтоварних господарських операцій, чим скоїли фіктивне підприємництво.
Крім того досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ «Концерн Єврометал» (ЄДРПОУ 30602385) у період 2016 року по 2018 рік безпідставно сформували податковий кредит з податку на додану вартість з метою ухилення від сплати податків, навмисно здійснили укладання угод, щодо отримання товарів та послуг від підприємств з ознаками «фіктивності», а саме: ТОВ «Квінт Сістем», ТОВ «Преміум Стайлінг», ТОВ «Комплект Стандарт Сервіс», ТОВ «Альтіус Прайм», що призвело до ненадходження до бюджету України коштів з податку на додану вартість на суму понад 900 тис. грн.
У ході досудового розслідування, на виконання доручення слідчого, співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області було проведено оперативні заходи, якими встановлено, що починаючи з 2015 року по теперішній час посадові особи ТОВ «Концерн Єврометал» (ЄДРПОУ 30602385) використовували та продовжують використовувати злочину схему неправомірного формування податкового кредиту з податку на додану вартість по безтоварним операціям з підприємствами, які мають ознаки фіктивності, що призводить до ненадходження коштів у особливо великих розмірах до бюджету країни.
Зокрема посадовими особами ТОВ «Концерн Єврометал» (ЄДРПОУ 30602385) було включено до складу податкового кредиту операції по купівлі товарів, робіт, послуг з підприємствами ТОВ «Квінт Сістем», ТОВ «Преміум Стайлінг», ТОВ «Комплект Стандарт Сервіс», ТОВ «Альтіус Прайм» та іншими ризиковими підприємствами, які створені та підконтрольні групі осіб, що діє на території м. Дніпра та має чіткі ознаки «конвертаційного центру».
У ході досудового розслідування було проведено ряд негласних слідчих(розшукових) дій, легалізованими та долученими до кримінального провадження матеріалами проведених негласних слідчих(розшукових) дій, які проводилися з 2017 року по 2019 рік, встановлено, що в м. Дніпро організованою злочинною групою, здійснювалась та по теперішній час продовжує здійснюватися незаконна діяльність по конвертації коштів, документальному прикриттю безтоварних операцій, завищенню податкового кредиту та валових витрат для підприємств реального сектору економіки, серед яких і ТОВ «Концерн Єврометал» (код 30602385).
З цією метою, учасниками злочинної групи створено та продовжують створюватися по теперішній час підконтрольні підприємства, у тому числі ті, які мають явні ознаки фіктивності, або зареєстровані на осіб, які не мають наміру здійснювати підприємницьку діяльність.
Використовуючи підконтрольні підприємства з ознаками фіктивності, які створені та продовжують створюватися по теперішній час для забезпечення злочинної діяльності та в подальшому використовуючи їхні банківські рахунки, члени злочинної групи щоденно отримують готівкові кошти, які передаються представникам реального сектору економіки.
Для прикриття незаконної діяльності формуються та реєструються видаткові та податкові накладні, по відображенню фіктивних оборудок, тобто до офіційних документів вносяться завідомо неправдиві данні про нібито проведенні фінансово-господарські операції. Тим самим створюються документи «прикриття», що в подальшому призводять до штучного завищення податкового кредиту та валових витрат, з метою умисного ухилення від сплати податків.
У ході проведених негласних слідчих(розшукових) дій та слідчо оперативних заходів встановлено особу, яка є організатором злочинного угрупування, а саме: ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Нікополя, Дніпропетровської області, зареєстрованого за адресом АДРЕСА_1 , а фактично мешкає за адресою АДРЕСА_2 , використовує автотранспорт марки «Mitsubishi Outlander» державний номерний знак НОМЕР_2 та «Acura» державний номерний знак НОМЕР_3 . Вказана особа займається керівництвом «конвертаційного центру» та здійснює загальну координацію його роботи, перевезення та зберігання готівкових коштів, установчих документів, печаток фіктивних підприємств, підроблених документів фінансово-господарської діяльності та проводить переговори з крупними клієнтами-замовниками «послуг».
Так 07.05.2019 з метою документування злочинної діяльності зазначених осіб, співробітниками податкової міліції проведено обшук автомобіля «Mitsubishi Outlander» державний номерний знак НОМЕР_2 , який на підставі права власності належить ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_1 ) та обшук за місцем фактичного проживання організатора «конвертаційного центру», а саме за адресом: АДРЕСА_2 , які на підставі права власності належать ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_1 ).
Під час проведення обшуку виявлено та вилучено:
1. Мобільний телефон Айфон 4 imei: НОМЕР_4 (номер телефону
НОМЕР_5 )
2. Мобільний телефон Айфон 6 imei: НОМЕР_6 (номер телефону
НОМЕР_7 )
3. Видаткова накладна № 14 від 19.03.2019 постачальник ТОВ «Інтертул-Захід» (код 37030287)-покупець ПП «Будівелик-ЮГ» на 2 арк;
4. Ноутбук марки Apple моделі MacBook Pro серійний номер НОМЕР_8 .
Враховуючи, що під час досудового розслідування зібрано досить даних які свідчать про те, що ОСОБА_5 є організатором злочинного угрупування з надання послуг з мінімізації податкових зобов`язань, у слідства є досить підстав вважати, що всі підприємства первинні документи яких було вилучено під час проведення вказаного обшуку створені зазначеними особами з метою прикриття незаконної діяльності та входять до складу центру мінімізації податків, а мобільні телефони та ноутбук використовувалися у якості предмету злочину, а саме для координації роботи злочинного угрупування та зв`язку з представниками реального сектору економіки, які користувалися послугами конвертаціного центру, а також для зберігання інформації, яка має суттєве значення для досудового розслідування.
08.05.2019 постановою слідчого зазначені речі та документи визнано речовими доказами у кримінальному провадженні № 32018040040000039.
Слідчий на задоволенні клопотання наполягав, з підстав зазначених в останньому.
Вивчивши клопотання та докази, якими воно обґрунтовується, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що 20.06.2018 року внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018040040000039 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 205, ч. 1 ст. 212, ч. 3 ст. 212 КК України.
Відповідно до абзацу другого частини 1 статті 170 КПК України завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до пункту 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
З огляду на викладене у вилучених в ході проведеного огляду за вищевказаною адресою документах та речах збереглися сліди та відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі документи, які підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.
Як убачається із п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження для досягнення його дієвості є арешт майна.
Відповідно до абзацу другого ч. 5 ст. 171 КПК України у разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Дослідивши матеріали клопотання та надані суду матеріали кримінального провадження, суд вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, оскільки дані викладені у матеріалах кримінального провадження дають підстави для висновку, що також з метою належної фіксації доказів у провадженні, виявлені та вилучені речі, відповідно до ст. 98 КПК України, є предметами, використаними як засоби та знаряддя вчинення кримінального правопорушення та зберігають його сліди, а також необхідні для забезпечення належної фіксації таких доказів у кримінальному провадженні та забезпечення збереження таких речових доказів, у зв`язку із чим арешт на тимчасово вилучене майно є необхідним.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 110, 168-169, 170-173 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на наступні речі та документи:
1. Мобільний телефон Айфон 4 imei: НОМЕР_4 (номер телефону
НОМЕР_5 )
2. Мобільний телефон Айфон 6 imei: НОМЕР_6 (номер телефону
НОМЕР_7 )
3. Видаткова накладна № 14 від 19.03.2019 постачальник ТОВ «Інтертул-Захід» (код 37030287)-покупець ПП «Будівелик-ЮГ» на 2 арк;
4. Ноутбук марки Apple моделі MacBook Pro серійний номер НОМЕР_8 .
вилучені під час обшуку автомобіля Mitsubishi Outlander» державний номерний знак НОМЕР_2 ,за його фактичним місцем знаходження, який на підставі права власності належить ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_1 ), а також обшук за місцем фактичного проживання організатора «конвертаційного центру», а саме за адресом: АДРЕСА_2 , яке на підставі права власності належать ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_1 ) та заборонити користування та розпорядження ними власнику та будь-яким іншим особам.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом 5 днів з моменту її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 82058533 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Федоріщев С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні