Справа № 175/3903/18
Провадження № 2/175/1241/18
РІШЕННЯ
Іменем України
27 лютого 2019 року смт. Слобожанське
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Бойка О.М.
за участю секретарі Сотник Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , в інтересах якої діє її мати - ОСОБА_4 , треті особи: приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округу Кучер Яна Вікторівна, перша Дніпровська державна нотаріальна контора про визначення часток у спільній сумісній власності та визнання права власності в порядку спадкування за зустрічним позовом ОСОБА_3 , в інтересах якої діє її мати - ОСОБА_4 до ОСОБА_1 , третя особа: перша Дніпровська державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування, за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 в інтересах якої діє ОСОБА_4 , третя особа: Дніпровська районна державна нотаріальна контра Дніпропетровської області про визначення часток у спільній сумісній власності та визнання права власності в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , в інтересах якої діє її мати - ОСОБА_4 , треті особи: приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округу Кучер Яна Вікторівна, перша Дніпровська державна нотаріальна контора про визначення часток у спільній сумісній власності та визнання права власності в порядку спадкування.
ОСОБА_3 , в інтересах якої діє її мати - ОСОБА_4 звернулася до суду з зустрічним позовом до ОСОБА_1 , третя особа: перша Дніпровська державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування.
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 в інтересах якої діє ОСОБА_4 , третя особа: Дніпровська районна державна нотаріальна контра Дніпропетровської області про визначення часток у спільній сумісній власності та визнання права власності в порядку спадкування.
Представник ОСОБА_1 надала заяву про слухання справи за її відсутності, просить ухвалити рішення яким визначити , що померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 2016 року ОСОБА_5 на праві спільної сумісної власності належить 1/2 частина земельної ділянки площею 0.320 га кадастровий номер: НОМЕР_1 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ; визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_5 , що померла ІНФОРМАЦІЯ_2 на 3/8 частки земельної ділянки площею 0.320 га кадастровий номер: НОМЕР_1 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства; визначити, що померлій 20 березня 2016 року ОСОБА_5 на праві спільної сумісної власності належить 1/2 частина земельної ділянки площею 0.250 га кадастровий номер: НОМЕР_2 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ; визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_5 , що померла ІНФОРМАЦІЯ_2 на 3/8 частки земельної ділянки площею 0.250 га кадастровий номер: НОМЕР_2 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення - для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд. Проти задоволення позовів ОСОБА_3 та ОСОБА_2 не заперечувала.
ОСОБА_2 надав суду заяву про слухання справи за його відсутності, просить суд ухвалити рішення та визначити, що померлому 31 липня 2017 року ОСОБА_6 на праві спільної сумісної власності належить 1/2 частина земельної ділянки площею 0.320 га кадастровий номер: НОМЕР_1 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ; визнати за ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_6 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_3 на 1/2 частку земельної ділянки площею 0.320 га кадастровий номер: НОМЕР_1 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства; визначити, що померлому 31 липня 2017 року ОСОБА_6 на праві спільної сумісної власності належить 1/2 частина земельної ділянки площею 0.250 га кадастровий номер: НОМЕР_2 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ; визнати за ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_6 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_3 на 1/2 частку земельної ділянки земельної ділянки площею 0.250 га кадастровий номер: НОМЕР_2 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення - для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд. Проти задоволення позовів ОСОБА_3 та ОСОБА_1 не заперечував.
ОСОБА_3 , в інтересах якої діє її мати - ОСОБА_4 надала суду заяву про слухання справи за її відсутності, просила ухвалити рішення про визнання за ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , реєстраційний номер облікової картки платника НОМЕР_3 НОМЕР_4 НОМЕР_5 ) право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_7 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_5 на 1/8 частки земельної ділянки площею 0.320 га кадастровий номер: НОМЕР_1 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства; визнання за ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 НОМЕР_5 ) право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_7 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_5 на 1/8 частки земельної ділянки площею 0.250 га кадастровий номер: НОМЕР_2 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення - для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд. Проти задоволення позовів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не заперечувала.
Приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округу Кучер Яна Вікторівна та представник Першої Дніпровської державної нотаріальної контори у судове засідання не з`явилися, повідомлені належним чином, причину неявки суду не повідомили.
Суд дослідивши матеріали справи, матеріали наданої нотаріусом спадкової справи після смерті ОСОБА_5 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 липня ІНФОРМАЦІЯ_3 року оцінивши надані сторонами докази та наведені ними доводи, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 263 ЦПК України, рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Обґрунтованим є рішення ухвалене на основі повно і всебічно з`ясованих обставин на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають рівні права щодо надання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості.
Так, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених ст. 82 ЦПК. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях (ст. 81 ЦПК України).
Відповідно до ст. 82 ЦПК України, обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників. Обставини, визнані судом загальновідомими, не потребують доказування. Обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Причиною спору між сторонами стала відмова нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом та заповітом після смерті спадкодавців. Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються чинними Цивільним кодексом України.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 помер ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_6 від 03.08.2017 року.
На підставі державного акту па право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_7 . виданого Новоолександрівською сільською радою Дніпропетровського району Дніпропетровської області 09.07.2008 р. на підставі рішення 9 сесії 5 скликання Новоолександрівської сільської ради від 15.02.2007 р. та зареєстрованого у Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №010812004057, ОСОБА_6 належала на праві спільної сумісної власності без визначення частки земельна ділянка площею 0.320 га. кадастровий номер: НОМЕР_1 розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Іншим співвласником вказаної земельної ділянки на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_8 , виданого Новоолександрівською сільською радою Дніпропетровського район) Дніпропетровської області 09.07.2008 р, на підставі рішення 9 сесії 5 скликання Новоолександрівської сільської ради від 15.02.2007 р. та зареєстрованого у Кпизі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та па право постійного користування землею, договорів оренди землі за №010812004055 була ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_7 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
На підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_9 . виданого Новоолександрівською сільською радою Дніпропетровського район) Дніпропетровської області 09.07.2008 р. на підставі рішення 9 сесії 5 скликання Новоолександрівської сільської ради від 15.02.2007 р. та зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та па право постійного користування землею, договорів оренди землі за №010812004056. ОСОБА_6 належала на праві спільної сумісної власності без визначення частки земельна ділянка площею 0.250 га. кадастровий номер: НОМЕР_2 , розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Іншим співвласником вказаної земельної ділянки па підставі державного акту па право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_10 , виданого Новоолександрівською сільською радою Дніпропетровського району Дніпропетровської області 09.07.2008 р. па підставі рішення 9 сесії 5 скликання Новоолександрівської сільської ради від 15.02.2007 р, та зареєстрованого в Кинзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та па право постійного користування землею, договорів оренди землі за №010812004054. була ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_7 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Після смерті ОСОБА_6 відкрилась спадщина, яка складається, у тому числі, з вищевказаного нерухомого майна - земельних ділянок.
08.11.2017 року державним нотаріусом Дніпровської районної державної
нотаріальної контори Кобрусєвою Любов`ю Віталіївною заведена спадкова справа
№61519686 після смерті ОСОБА_6 .
Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою (ст. 1220 ЦК України).
Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово (ст. 1258 ЦК України).
У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст. 1261 ЦК України).
Спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) (ст. 1216 ЦК України).
Спадкування здійснюється за заповітом або за законом (ст. 1217 ЦК України).
До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (ст. 1218 ЦК України).
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ст. 1270 ЦК України).
Спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно (ст.1297 ЦК України).
ОСОБА_2 у встановлений строк прийняв спадщину після смерті ОСОБА_6 як спадкоємець першої черги за законом. Інших спадкоємців у ОСОБА_6 не було.
Відповідно до ч. 1 ст. 1296 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщин може отримати свідоцтво про право на спадщину, проте, 22.02.2018 року державним нотаріусом Дніпровської районної державноїнотаріальної контори Кобрусєвою Любов`ю Віталіївною була винесена постанова про відмову ОСОБА_2 у вчиненні нотаріальної дії у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смері ОСОБА_6 на земельну ділянку площею 0.320 га, кадастровий номер: НОМЕР_1 , розташована за адресою: АДРЕСА_1 . Дніпропетровська АДРЕСА_2 та земельну ділянку площею 0.250 га. кадастровий номер: НОМЕР_2 . розташована за адресою: АДРЕСА_1 сільська АДРЕСА_3 . Дніпровський район, АДРЕСА_1 у зв`язку з неможливістю визначення частки у спадковому майні.
Сторонами у справі є спадкоємець за заповітом померлого співвласника земельних ділянок ОСОБА_5 - ОСОБА_1 та спадкоємець за законом ОСОБА_3 . ІНФОРМАЦІЯ_4 , після смерті ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 .. померлою ІНФОРМАЦІЯ_9 , який проживав та був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 та який прийняв спадщину, але не оформив своїх спадкових прав після смерті його дружини ОСОБА_5 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 .
За своє житія ОСОБА_5 склала заповіт, посвідчений приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Барабаш Ю, В. та зареєстрований в реєстрі за № 304. за яким все своє майно , де б воно не знаходилось та з чого б воно не складалось, усі майнові права та обов`язки , які належатимуть їй па день смерті заповідала ОСОБА_1 .
Після смерті ОСОБА_5 відкрилась спадщина, яка складалась, в тому числі й вище вкачаного нерухомого майна - земельних ділянок.
ОСОБА_1 у встановлений строк прийняла спадщину після смерті ОСОБА_5 на підставі заповіту, посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Барабаш Ю. В. та зареєстрованого в реєстрі за №304.
12 лютого 2018 року приватним нотаріусом Дніпровського міського нотаріального округу Кучер Яною Вікторівною винесена постанова про відмову ОСОБА_1 у вчиненні нотаріальної дії - у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_5 на земельну ділянку площею 0.320 га кадастровий номер: НОМЕР_1 . розташована за адресою: АДРЕСА_1 сільська рада. Дніпровський район , Дніпропетровська область та земельну ділянку площею 0.250 га. кадастровий номер: НОМЕР_2 , розташована за адресою: АДРЕСА_1 у зв`язку з неможливістю визначення складу спадкового майна , оскільки право власності на вищевказане майно належить ОСОБА_5 у невизначеній частці.
Незважаючи на наявність заповіту, посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Барабаш Ю.В. та зареєстрованого в реєстрі за №304, за яким ОСОБА_5 все своє майно, де б воно не знаходилось та з чого б воно не складалось, усі майнові права та обов`язки, які належатимуть їй па день смерті заповідала ОСОБА_1 , чоловік ОСОБА_5 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_10 мав право на обов`язкову частку у спадщині відповідно до ч.1 ст.1241 Цивільного кодексу України, оскільки був непрацездатним за віком (78 років) на момент смерті ОСОБА_5 .
Оскільки ОСОБА_7 постійно проживав разом із дружиною ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_4 та був там зареєстрований , відповідно до ч.3 ст . 1268 ЦК України він вважається таким , що прийняв спадщину.
Спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_7 був його син ОСОБА_8 . ІНФОРМАЦІЯ_11 .. однак він спадщину після смерті свою батька не прийняв у встановлений строк (шість місяців) і не проживав постійно разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.
Згідно листа Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради від 21.11.2017 р. № 14/5-3885 ОСОБА_8 був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_5 з 29.08.1997 р. до дня смерті ІНФОРМАЦІЯ_12 та з реєстраційного обліку був знятий 08.11.2017 року.
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_11 від 07.11.2017 року ОСОБА_8 помер ІНФОРМАЦІЯ_12 . ОСОБА_3 на момент смерті свого дідуся ОСОБА_7 була неповнолітньою особою у віці 15 років, а отже відповідно до ч.4 ст.1268 Цивільного кодексу України вважається такою, що прийняла спадщину після смерті ОСОБА_7 .
22.08.2018 року державним нотаріусом Першої дніпровської державної нотаріальної контори Водолазською Н.В. винесена постанова про відмову ОСОБА_3 у вчиненні нотаріальної дії у видачі свідоцтва про право па спадщину за законом на частки земельних ділянок, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 . Новоолександрівська сільська рада. Дніпровський район, Дніпропетровська область, кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_1 . кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_2 , які належали померлій ОСОБА_5 у зв`язку з неможливістю визначення складу спадкового майна
Неможливість оформити свої спадкової права у позасудовому порядку зумовили підстави сторін звернутися до суду і даними позовами про визначення часток у спільній сумісній власності та визнання права власності в порядку спадкування за законом та заповітом.
Відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК України, незалежно від часу прийняття спадщини, вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину (ст. 1296 ЦК України).
Відповідачами у справах про визнання права власності в порядку спадкування на будинки та садиби, щодо яких відсутні правовстановлюючі документи у зв`язку з їх втратою, є спадкоємці, які прийняли спадщину, а також органи, які уповноважені видавати правовстановлюючі документи на нерухоме майно, або ж органи, до яких перейшли такі повноваження, та органи, що здійснюють державну реєстрацію прав на нерухоме майно (п. 3.3. листа Вищого спеціалізованого суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.05.2013 № 24-753/0/4-13).
Власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності (ст. 392 ЦК України).
Положеннями ст. 328 ЦК України встановлено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Зі змісту ст. 357 ЦК України вбачається, що під терміном визначення часток законодавець розуміє визначення (встановлення) розміру частки співвласника у спільному сумісному майні.
Відповідно до ст. 368 ЦК України спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.
Відповідно до ч.ч. 2. З ст. 370 ЦК України, у разі виділу частки із майна, що є в спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного з співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду, виділ частки із майна, що с у спільній сумісній власності, здійснюється у порядку, встановленому ст. 364 ЦК України.
У відповідності до п.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року №7 Про судову практику у справах про спадкування у разі смерті співвласника приватизованого будинку (квартири) частки кожного із співвласників у праві спільної власності є рівними, якщо інше не було встановлено договором між ними (частина друга статті 370, частина друга статті 372 ЦК). Частка померлого співвласника не може бути змінена за рішенням суду.
У п. 27 Пленуму визначено, що за наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права па спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження,
Враховуючи, що між померлим ОСОБА_6 та померлою ОСОБА_5 не існувало домовленості про інший розмір часток у спільній сумісній власності щодо земельних ділянок, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 , АДРЕСА_1 сільська рада. Дніпровський район, Дніпропетровська області, кадастрові номери земельних ділянок НОМЕР_1 та 1221486200-06-001-0073 частки кожною із співвласників на вказаних земельних ділянках с рівними та складаються по 1/2.
Відповідно за ОСОБА_2 необхідно у суодовому порядку визнати право власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_6 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_3 на 1/2 частку земельної ділянки площею 0.320 га кадастровий номер: НОМЕР_1 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства; та 1/2 частку земельної ділянки земельної ділянки площею 0.250 га кадастровий номер: НОМЕР_2 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення - для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
Також, ОСОБА_1 має право на визнання за нею права власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_5 , що померла ІНФОРМАЦІЯ_2 на 3/8 частки зазначених вище земельних ділянок.
Крім того, ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_5 ) має право на визнання за нею права власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_7 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_5 на 1/8 частки вказаних земельних ділянок.
Право власності на земельну ділянку відповідно до ст.125 ЦК України переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Відповідно до ст. 125 Земельного Кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації них прав.
Захист прав громадян на земельні ділянки здійснюється, в тому числі, шляхом визнання права, як передбачено ч.3 ст.152 Земельною Кодексу України.
Громадяни України набувають право власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини . як визначено в ст.81 ч.1 п. г Земельного Кодексу України.
В силу статті 41 Конституції України кожен мас право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом . Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Враховуючи вище, на думку суду доводи викладені сторонами у позовних заявах знайшли своє підтвердження у судовому засіданні, позовні вимоги законні, обґрунтовані, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України судові витрати залишити за рахунок сторін.
Керуючись Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, ст.ст. 5, 15, 16, 316, 328, 357, 368, 364, 370, 392, 717, 722, 1216, 1217, 1218, 1223, 1258, 1261, 1262, 1368, 1274, 1297 ЦК України, ст. ст. 81, 125, 152 ЗК України, ст.ст. 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 18, 19, 23, 28, 48, 49, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 83, 89, 128, 133, 141, 142, 177, 209, 229, 258, 259, 263, 264, 265, 268, 273, 280, 430 ЦПК України , суд -
У Х В А Л И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , в інтересах якої діє її мати - ОСОБА_4 , треті особи: приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округу Кучер Яна Вікторівна, перша Дніпровська державна нотаріальна контора про визначення часток у спільній сумісній власності та визнання права власності в порядку спадкування, - задовольнити у повному обсязі.
Визначити ідеальні частки співвласників земельної ділянки площею 0.320 га кадастровий номер: НОМЕР_1 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 колишній АДРЕСА_1 ) район Дніпропетровська АДРЕСА_2 , та визначити, що:
- померлій 20 березня 2016 року ОСОБА_5 на праві спільної сумісної власності належить 1/2 частина земельної ділянки площею 0.320 га кадастровий номер: НОМЕР_1 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Визнати за ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_13 паспорт серія НОМЕР_12 виданий 31.10.1997 року Бабушкінським РВ ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області, ідентифікаційний номер - АДРЕСА_6 , місце реєстрації: АДРЕСА_7 ) право власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_5 , що померла ІНФОРМАЦІЯ_2 на 3/8 частки земельної ділянки площею 0.320 га кадастровий номер: НОМЕР_1 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства.
Визначити ідеальні частки співвласників земельної ділянки площею 0.250 га кадастровий номер: НОМЕР_2 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 колишній АДРЕСА_1 ) район Дніпропетровська АДРЕСА_2 , та визначити, що:
- померлій 20 березня 2016 року ОСОБА_5 на праві спільної сумісної власності належить 1/2 частина земельної ділянки площею 0.250 га кадастровий номер: НОМЕР_2 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Визнати за ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_13 паспорт серія НОМЕР_12 виданий 31.10.1997 року Бабушкінським РВ ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області, ідентифікаційний номер - АДРЕСА_6 , місце реєстрації: АДРЕСА_7 ) право власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_5 , що померла ІНФОРМАЦІЯ_2 на 3/8 частки земельної ділянки площею 0.250 га кадастровий номер: НОМЕР_2 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення - для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
Зустрічні позовні вимоги ОСОБА_3 , в інтересах якої діє її мати - ОСОБА_4 до ОСОБА_1 , третя особа: перша Дніпровська державна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування, - задовольнити у повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , реєстраційний номер облікової картки платника НОМЕР_3 НОМЕР_4 НОМЕР_5 ) право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_7 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_5 на 1/8 частки земельної ділянки площею 0.320 га кадастровий номер: НОМЕР_1 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства.
Визнати за ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , реєстраційний номер облікової картки платника НОМЕР_3 НОМЕР_4 НОМЕР_5 ) право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_7 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_5 на 1/8 частки земельної ділянки площею 0.250 га кадастровий номер: НОМЕР_2 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення - для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
Позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 в інтересах якої діє ОСОБА_4 , третя особа: Дніпровська районна державна нотаріальна контра Дніпропетровської області про визначення часток у спільній сумісній власності та визнання права власності в порядку спадкування, - задовольнити у повному обсязі.
Визначити ідеальні частки співвласників земельної ділянки площею 0.320 га кадастровий номер: НОМЕР_1 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 колишній АДРЕСА_1 ) АДРЕСА_8 Дніпропетровська АДРЕСА_2 , та визначити, що:
- померлому 31 липня 2017 року ОСОБА_6 на праві спільної сумісної власності належить 1/2 частина земельну ділянку площею 0.320 га кадастровий номер: НОМЕР_1 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Визнати за ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_14 , паспорт серія НОМЕР_13 виданий 01.03.1996 року Жовтневим РВ ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області, ідентифікаційний номер - АДРЕСА_9 , місце реєстрації: АДРЕСА_10 ) право власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_6 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_3 на 1/2 частку земельної ділянки площею 0.320 га кадастровий номер: НОМЕР_1 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства.
Визначити ідеальні частки співвласників земельної ділянки площею 0.250 га кадастровий номер: НОМЕР_2 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 колишній АДРЕСА_1 ) АДРЕСА_8 Дніпропетровська АДРЕСА_2 , та визначити, що:
- померлому 31 липня 2017 року ОСОБА_6 на праві спільної сумісної власності належить 1/2 частина земельну ділянку площею 0.250 га кадастровий номер: НОМЕР_2 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ;
Визнати за ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_14 , паспорт серія НОМЕР_13 виданий 01.03.1996 року Жовтневим РВ ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області, ідентифікаційний номер - АДРЕСА_9 , місце реєстрації: АДРЕСА_10 ) право власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_6 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_3 на 1/2 частку земельної ділянки земельної ділянки площею 0.250 га кадастровий номер: НОМЕР_2 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , цільове призначення - для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
Відповідно до ст. 141, 142 ЦПК України судові витрати віднести за рахунок сторін.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду .
Суддя О.М. Бойко
Повний текст рішення складено 17 квітня 2019 року.
Суд | Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2019 |
Оприлюднено | 30.05.2019 |
Номер документу | 82059206 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Бойко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні