В И Р О К
Іменем України
№ 1-кп/610/144/2019
м. Балаклія 29.05.2019 року
Балаклійський районний суд Харківської області -
головуючий: ОСОБА_1
за участі
обвинувачених: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
прокурора: ОСОБА_4 ,
секретаря: ОСОБА_5 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі суду кримінальне провадження № 12019220190000201 за обвинуваченням
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; уродженця, жителя АДРЕСА_1 , зареєстрованого в АДРЕСА_2 ; громадянина України; з базовою загальною середньою освітою; не одруженого; офіційно не працевлаштованого; в силу ст. 89 КК України судимості не має,
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; уродженця с. Бірки Зміївського району Харківської області, зареєстрованого АДРЕСА_3 , жителя АДРЕСА_4 ; громадянина України; з професійно-технічною освітою; не одруженого; офіційно не працевлаштованого; раніше не судимого,
кожного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України,
в с т а н о в и в:
18 лютого 2019 року, приблизно о 12.00 годині, в АДРЕСА_1 , ОСОБА_2 , за попередньою змовою і разом з ОСОБА_3 , з корисного мотиву і мети збагачення за рахунок чужого майна, умисно, таємно викрали належний підприємству житлово-комунального господарства «Андріївське» металевий сміттєвий бак вагою 52кг і вартістю 289 гривень 64 копійки, розпорядившись ним на власний розсуд.
19 лютого 2019 року, приблизно об 11.00 годині, в АДРЕСА_1 , між будинками АДРЕСА_5 і АДРЕСА_6 , ОСОБА_2 , за попередньою змовою і разом з ОСОБА_3 , з корисного мотиву і мети збагачення за рахунок чужого майна, умисно, таємно, повторно викрали належний підприємству житлово-комунального господарства «Андріївське» металевий сміттєвий бак вагою 52кг і вартістю 289 гривень 64 копійки, розпорядившись ним на власний розсуд.
Обвинувачені у вчиненні інкримінованих їм злочинів винуватими себе визнали повністю і підтвердили факт вчинення злочинів при обставинах, викладених у даному вироку.
Пояснили, що 18 та 19.02.2019р. в смт. Андріївка разом з вулиці викрали по сміттєвому баку, які розбили і продали в металобрухт, а отримані гроші витратили на спільні потреби.
Представник потерпілого просила розглянути справу за її відсутності, надала згоду на розгляд справи в порядку ч. 3 ст. 349 КПК України, клопотання задоволено.
Виконавши вимоги ч. 3 ст. 349 КПК України, за клопотанням учасників судового провадження суд визнав недоцільним дослідження доказів на підтвердження події злочинів, винуватості обвинувачених у вчиненні злочинів.
Суд кваліфікує дії обвинувачених за:
ч. 2 ст. 185 КК України, як
таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинена за попередньою змовою групою осіб (епізод 18.02.2019р.),
ч. 2 ст. 185 КК України, як
таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинена повторно, за попередньою змовою групою осіб (епізод 19.02.2019р.).
Обвинувачений ОСОБА_2 : в силу ст. 89 КК України судимості не має; за місцем проживання характеризується позитивно; не перебуває на обліках у психіатра, нарколога, органі з питань пробації; офіційно не працевлаштований; не одружений.
В суді винуватим себе у вчиненні інкримінованого злочину визнав, що свідчить про надання допомоги суду у встановленні обставин справи, що на підставі ст. 66 КК України визнається пом`якшуючою покарання обставиною. Обставин, що обтяжують покарання, не убачається.
Обвинувачений ОСОБА_3 : раніше не судимий; за місцем проживання характеризується позитивно; не перебуває на обліках у психіатра, нарколога; офіційно не працевлаштований; не одружений.
В суді винуватим себе у вчиненні інкримінованого злочину визнав, що свідчить про надання допомоги суду у встановленні обставин справи, що на підставі ст. 66 КК України визнається пом`якшуючою покарання обставиною. Обставин, що обтяжують покарання, не убачається.
Визначаючи вид та міру покарання суд також виходить з того, що: вчинений злочин є середньої тяжкості, ОСОБА_2 вже має кримінальний досвід, а ОСОБА_3 до кримінальної відповідальності притягується вперше, до відшкодування завданої матеріальної шкоди не приступили, вчинення двох епізодів злочину, враховує наявність обставини, що пом`якшує покарання і відсутність обставин, що його обтяжують, не наполягання потерпілого на суворому покаранні, визнання виниі поведінкув суді,тому на основі засадзаконності,справедливості,обґрунтованості таіндивідуалізації покарання,йогоможливо призначити у виді обмеження волі, диференційовано, у мінімальному і перевищуючому розмірі його санкції, дійшовши висновку про можливість виправлення обвинувачених без відбування цього покарання, при застосуванні ст.ст. 75, 76 КК України - звільнення від відбування покарання з випробуванням, вважаючи таке покарання необхідним і достатнім в якості кари за скоєне, для виправлення та попередження нових злочинів. Реальне відбування покарання для них буде надмірним.
Відповідно до ч. 2 ст. 50 КК України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами.
Процесуальні витрати, пов`язані з проведенням товарознавчої експертизи стягнути з обвинувачених на користь держави в дольовому порядку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 124, 369-378 КПК України,
у х в а л и в:
1. ОСОБА_2 визнати винуватим у пред`явленому обвинуваченні у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, призначивши йому покарання 1 рік 6 місяців обмеження волі.
2.На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_2 від відбування призначеного покарання звільнити, якщо він протягом іспитового строку 2роки не вчинить новий злочин і виконає покладені на нього обов`язки.
3.У відповідності до ст. 76 КК України зобов`язати ОСОБА_2 : 1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; 2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
4. ОСОБА_3 визнати винуватим у пред`явленому обвинуваченні у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, призначивши йому покарання 1 рік обмеження волі.
5.На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_3 від відбування призначеного покарання звільнити, якщо він протягом іспитового строку 1рік не вчинить новий злочин і виконає покладені на нього обов`язки.
6.У відповідності до ст. 76 КК України зобов`язати ОСОБА_3 : 1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; 2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
7.Початок строку відбування покарання обчислювати з моменту проголошення даного вироку, тобто з 29.05.2019р.
8.Процесуальні витрати в сумі 858 гривнь стягнути ОСОБА_2 і ОСОБА_3 по 249 гривень з кожного, на користь держави.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги, через Балаклійський районний суд Харківської області, протягом 30 днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Обвинувачений має право подати клопотання про помилування, ознайомитися з журналом судового засідання і подати на нього письмові зауваження. Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку, його копію вручити обвинуваченому та прокурору.
Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копію судового рішення надіслати не пізніше наступного дня після ухвалення.
Головуючий ОСОБА_1
Суд | Балаклійський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2019 |
Оприлюднено | 31.05.2023 |
Номер документу | 82061854 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Балаклійський районний суд Харківської області
Стригуненко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні