КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
28 травня 2019 року м. Київ № 320/2615/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю "Гемофарм" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,
в с т а н о в и в:
Київське обласне відділення ФСЗІ звернулось до суду з вимогою про стягнення з ТОВ "Гемофарм" адміністративно-господарських санкцій та пені за порушення термінів сплати санкцій у розмірі 33747,86 грн.
Відповідно до ч.1 ст. 171 КАСУ, суддя після одержання позовної заяви, поміж іншого з`ясовує, чи: має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши зміст позовної заяви та приєднаних до неї документів, суд приходить до висновку про необхідність її повернення, з огляду на таке:
відповідно до ч.1, 3 ст. 55 КАСУ, сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Юридична особа, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Приписами ч.1, 3 ст.59 КАСУ встановлено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи.
Аналіз норм процесуального законодавства дає підстави для висновку, що юридична особа може брати участь у справі, в тому числі і шляхом підписання позовної заяви та звернення до суду через свого керівника уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту та/або положення.
Згідно п. 10 Положення про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого Наказом Міністерства соціальної політики України 14.04.2011 р. № 129 (у редакції наказу Міністерства соціальної політики України 27.03.2017 р. № 477) директор Фонду затверджує положення про територіальні відділення Фонду, їхні структуру, штатні розписи та кошториси.
Отже, повноваження директора територіального відділення Фонду соціального захисту інвалідів на підписання позовної заяви мають бути підтверджені не витягом з ЄДРПОУ, що не передбачено Кодексом, а Положенням, в якому встановлено право директора відділення на звернення до суду шляхом підписання позовної заяви та/або звернення до суду, позаяк при вирішенні питання про відкриття провадження в адміністративній справі судом встановленню підлягає не факт зайняття певною особою Фонду керівної посади, а її адміністративна правосуб`єктність.
Згідно абз.8 п.п.1 п.5 Положення №129 право на ведення претензійно-позовної роботи в судах різних інстанцій надано Фонду, натомість суду разом із позовною заявою не представлені докази делегування Фондом цього права його територіальним відділенням.
Згідно п.3 ч.4 ст.169 КАСУ, позовна заява повертається, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати.
Оскільки при зверненні до суду не були представлені документи, які дають право в.о. директора Київського обласного відділення ФСЗІ на підписання позовної заяви, закріплене положенням чи законом, суд вважає за необхідне подану заяву повернути.
Керуючись статтями 169, 171, 243, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (код 19023989, 04050 м. Київ, вул. Глибочинська 72) до товариства з обмеженою відповідальністю "Гемофарм" (код 39234486, 07300 м. Вишгород, Київська область, вул. Кургузова, 2, кв.2) про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, - повернути позивачеві.
2. Роз`яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
3. Копію ухвали разом з матеріалами позовної заяви надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Суддя Брагіна О.Є.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2019 |
Оприлюднено | 03.06.2019 |
Номер документу | 82074567 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Брагіна О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні