Справа № 307/918/19
Провадження № 2/307/941/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 травня 2019 року м. Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області в особі:
головуючого - судді : Чопик В.В.
при секретарі : Олексій Я.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Тячів цивільну справу за позовом Тячівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Департаменту фінансів Закарпатської обласної державної адміністрації, де третя особа Закарпатська обласна клінічна лікарня імені Андрія Новака до ОСОБА_1 про стягнення коштів.
В С Т А Н О В И В :
Заступник керівника Тячівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Департаменту фінансів Закарпатської обласної державної адміністрації, де третя особа Закарпатська обласна клінічна лікарня імені Андрія Новака пред`явив позов в суд до ОСОБА_1 про відшкодування спричиненої шкоди.
Позовні вимоги мотивує тим, що згідно рішення суду встановлено, що 07.01.2018 року біля 15 год. неповнолітній ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , знаходячись в будинку АДРЕСА_1 , тримаючи в руках пневматичний пістолет марки Макаров CAL 4/5 мм. № НОМЕР_1 здійснив постріл з вищевказаного пістолета в підлогу та в результаті рикошету куля потрапила в око неповнолітньому ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , внаслідок чого останній отримав тілесні ушкодження у вигляді проникаючого поранення склери з внутріочним стороннім тілом, що призвело до випадіння оболонок та вмісту очного яблучка, гемофтальму, травматичної катаракти та повної втрати зору правого ока.
Потерпілий ОСОБА_2 перебував на стаціонарному лікуванні в офтальмологічному відділенні Закарпатської обласної клінічної лікарні імені ОСОБА_3 Новака з 07 січня 2018 року по 12 січня 2018 року. Згідно довідки про вартість лікування хворого № 2 від 14 лютого 2019 року витрати на лікування ОСОБА_2 становлять 2 635 гривень 90 копійок за 5 ліжко-днів.
Просить суд стягнути з ОСОБА_1 2 635 гривень 90 копійок в користь держави в особі Департаменту фінансів Закарпатської обласної державної адміністрації та судові витрати по справі.
Прокурор в судове засідання не з`явився, а надав суду заяву в якій просить розглядати справу у його відсутності, позовні вимоги підтримує повністю та просить їх задовольнити, а тому суд на підставі ст. 223 ЦПК України справу розглянув у його відсутності.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, причини своєї неявки суду не повідомив, а тому суд на підставі ст. 223 ЦПК України справу розглянув у його відсутності.
У зв`язку з неявкою сторін, на підставі ст. 247 ч. 2 ЦПК України фіксація судового засідання технічними засобами не проводилась.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити.
Судом встановлено, що ухвалою Тячівського районного суду від 25 вересня 2018 року застосовано до неповнолітнього ОСОБА_1 , який не досяг віку кримінальної відповідальності примусових заходів виховного характеру - у вигляді передачі під нагляд батька ОСОБА_1 строком на один рік.
Внаслідок злочинних дій ОСОБА_1 , потерпілий ОСОБА_2 перебував на стаціонарному лікуванні в офтальмологічному відділенні Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака протягом 5 ліжко-днів, а саме з 07 січня 2018 року по 12 січня 2018 року.
Відповідно до довідки № 2 виданої 14 лютого 2019 року Закарпатською обласною клінічно лікарнею імені Андрія Новака витрати на лікування ОСОБА_2 становлять 2 635 гривень 90 копійок.
Відповідно до п.2 ст.121 Конституції України , на органи прокуратури України покладається представництво інтересів громадянина чи держави в суді у випадках, передбачених законом.
Частиною 2 статті 3 ЦПК України встановлено, що у випадках, встановлених законом , до суду можуть звертатися органи та особи , яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, або державні чи суспільні інтереси.
Частиною 3 статті 56 ЦПК України встановлено, що у випадках, визначених законом прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами , а також може вступати за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну. Касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за ново виявленими або виключними обставинами.
Згідно ст. 23 Закону України »Про прокуратуру » прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або належним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Відповідно до ч. 1 ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до частини шостої статті 82 ЦПК України, вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.
Таким чином, при викладених обставинах, у зв`язку з тим, що відповідач ОСОБА_1 не відшкодовує завдані збитки, позовні вимоги знайшли своє підтвердження в судовому засіданні і позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 1206 ЦК України особа, яка вчинила злочин, зобов`язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров`я на лікування потерпілого від цього злочину, крім випадку завдання шкоди при перевищенні меж необхідної оборони або у стані сильного душевного хвилювання, що виникло раптово внаслідок насильства або тяжкої образи з боку потерпілого. Якщо лікування проводилося закладом охорони здоров`я, що є у державній власності, у власності Автономної Республіки Крим або територіальної громади, кошти на відшкодування витрат на лікування зараховуються до відповідного бюджету.
Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину, та судових витрат » № 11 від 07.07.1995 року , судам слід мати на увазі, що питання про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого вирішується згідно з Порядком обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання , затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 545 від 16 липня 1993 року .
Як передбачено цим Порядком, сума коштів, що підлягає відшкодуванню, визначається закладом охорони здоров`я, в якому перебував на лікуванні потерпілий, з урахуванням кількості ліжко-днів, проведених ним у стаціонарі, та щоденної вартості його лікування. Термін і обґрунтованість перебування потерпілого від злочину на стаціонарному лікуванні визначається на підставі даних лікувального закладу, де він перебував на лікуванні. До справи має бути приєднана довідка - розрахунок бухгалтерії цього закладу із записом про вартість одного ліжко-дня та загальну суму фактичних витрат на лікування потерпілого. Витрачені на стаціонарне лікування кошти підлягають відшкодуванню у повному обсязі і зараховуються до відповідного державного бюджету залежно від джерел фінансування закладу охорони здоров`я або на рахунок юридичної особи, якій належить останній.
Враховуючи зазначені обставини, з відповідача ОСОБА_1 на користь держави в особі Департаменту фінансів Закарпатської обласної державної адміністрації необхідно стягнути понесені витрати на лікування потерпілого від злочину в розмірі 2 635 гривень 90 копійок.
Керуючись ст.ст. 4, 12, 13, 82, ч.6 ст.141, ст. 223, ч. 2 ст. 247 ст.ст. 263-265 ЦПК України, ст.. 1166, ЦК України, суд ,-
В И Р І Ш И В:
Позов Тячівської місцевої прокуратури Закарпатської області задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави в особі Департаменту фінансів Закарпатської обласної державної адміністрації (код 02313542, МФО 820172, р/р НОМЕР_2 в ГУДКСУ в Закарпатській області) 2 635 гривень 90 копійок за лікування потерпілого від кримінального правопорушення ОСОБА_2 ..
Стягнути з ОСОБА_1 до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір в розмірі 768,40 гривень.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Закарпатської області через Тячівський районний суд, а у разі оголошення лише вступної та резолютивної частини рішення зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: Тячівська місцева прокуратура Закарпатської області, місце знаходження: м. Тячів, вул. Незалежності, 27, Закарпатської області.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мешканець АДРЕСА_2 .
Повний текст рішення виготовлено 30.05.2019 р.
Суддя: В.В. Чопик
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2019 |
Оприлюднено | 31.05.2019 |
Номер документу | 82089503 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Чопик В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні