МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 480/797/19
Провадження № 1-в/480/200/19
Ухвала
Іменем України
31 травня 2019 року м.Миколаїв
Миколаївський районний суд Миколаївської області у складі:
головуючого-судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
представника ОВК №53 ОСОБА_4 ,
засудженого ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Миколаєві в режимі відео-конференції із Державною установою «Ольшанська виправна колонія (№53)» клопотання засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання, -
встановив:
ОСОБА_5 вироком Ленінського районного суду м.Миколаєва від 30.12.2014 року визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.187 КК України та призначено покарання у виді 8 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна. Ухвалою Апеляційного суду Миколаївської області від 20.03.2015 року вирок Ленінського районного суду м.Миколаєва від 30.12.2014 року змінено. Перекваліфіковано дії ОСОБА_5 за епізодом заволодіння майном потерпілого ОСОБА_6 з ч.2 ст.187 КК України на ч.2 ст.186 КК України. На підставі ст.70 КК України за сукупністю злочинів, передбачених ч.2 ст.187 КК України та ч.2 ст.186 КК України, остаточно призначено покарання у виді 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Ухвалою Снігурівськогорайонного судуМиколаївської областівід 26.04.2016року ОСОБА_5 зараховано у строк відбуття покарання строк попереднього ув`язнення з 06.10.2014 року по 20.03.2015 року, з розрахунку один день попереднього ув`язнення за два дні позбавлення волі.
ОСОБА_5 відбуває покарання у виді позбавлення волі у Державній установі "Ольшанська виправна колонія (№ 53)".
На момент розгляду справи засуджений відбув 5 років 1 місяць 8 днів
Невідбутий строк складає 1 рік 10 місяців 22 днів.
08.05.2019 року засуджений ОСОБА_5 звернувся до суду із клопотанням про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.
Заслухавши в судовому засіданні пояснення представника установи виконання покарань, який вважав, що засуджений довів своє виправлення і клопотання засудженого підлягає задоволенню, прокурора, який не заперечував проти задоволення клопотання засудженого, пояснення засудженого ОСОБА_5 , який просив його звільнити умовно-достроково, дослідивши характеризуючи матеріали відносно засудженого, надані на запит суду та інші документи, суд дійшов наступного.
З наданих на запит суду матеріалів відносно засудженого ОСОБА_5 вбачається, що останній з 07.04.2015 року відбуває покарання в Ольшанській виправній колонії (№ 53).
Під час утримання в СІЗО м.Миколаєва засуджений вимог режиму утримання не порушував. До суспільно-корисної праці не залучався; заохочень та стягнень не мав.
Під часвідбування покаранняв ДУСнігурівська виправнаколонія (№5)до суспільно-корисної праці не залучався; заохочень не мав; мав 4 стягнення.
З 11.01.2017 року по теперішній час засуджений відбуває покарання в державній установі Ольшанська виправнаколонія (№53),був розподіленийу відділенняСПС №1, де і знаходиться по теперішній час.
ОСОБА_5 до суспільно-корисної праці відноситься позитивно. Працевлаштований не був, однак позитивно ставиться до праці. Приймає активну участь в роботах з благоустрою місць позбавлення волі та ремонтних роботах на відділенні СПС №1.
Загалом, за весь період відбування покарання ОСОБА_5 отримав 4 заохочення правами начальника установи та отримав 3 стягнення, які погашені у встановленому законом порядку.
Відповідно до характеристики на засудженого ОСОБА_5 , останній характеризується з позитивної сторони, дотримується норм, які визначають порядок, умови відбування покарання та розпорядок установи. Встановлений режим утримання не порушує.
У спілкуванні з працівниками адміністрації ОСОБА_5 веде себе ввічливо і коректно, виконує всі їх законні вимоги.
Засуджений ОСОБА_5 входить до числа засуджених, які мають позитивну спрямованість. З оточуючими будує рівні та доброзичливі взаємовідносини.
За характером спокійний, доброзичливий, вимогливий до себе. Засуджений має адекватну самооцінку. На зауваження реагує спокійно, приймає виважені рішення. Здатен раціонально мислити, за вольовими якостями - наполегливий.
Спальне місцета приліжкову тумбочкуутримує учистоті іпорядку, дотримується правил особистої гігієни, стежить за своїм зовнішнім виглядом, завжди охайний.
Дбайливо ставиться до майна установи і предметів, здійснює за ними належний догляд, використовує тільки за призначення
Виконує роботи із самообслуговування, має достатній рівень необхідних навичок.
Засуджений ОСОБА_7 не навчається в Ольшанській вечірній загальноосвітній школі та в Ольшанському навчальному центрі (№53), оскільки вважає свій освітній рівень достатнім. Також, приймає участь у реалізації програми диференційованого виховного впливу засуджених «Фізкультура і спорт».
На профілактичному обліку засуджений ОСОБА_5 не перебуває.
Соціально-корисні зв`язки з рідними та близькими підтримує шляхом листування та телефонних розмов. ОСОБА_5 повністю визнає себе винним у скоєному злочині, усвідомлює суспільну небезпеку скоєного злочину. Вирок суду та призначене покарання вважає справедливим.
Висловлює певні позитивні наміри стосовно життя на волі після звільнення з позбавлення волі, а саме працевлаштуватись на роботу, чесно працювати та порвати будь-які зв`язки з особами, які схильні до вчинення злочинів.
Відповідно до ч.2 ст.81 КК України умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосовано, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.
Доведення засудженим свого виправлення означає досягненням ним такого стану, за якого від даного засудженого не доводиться очікувати вчинення у майбутньому нових злочинів.
Виправлення засудженого має бути підтверджене його сумлінною поведінкою і ставленням до праці за весь час відбування покарання.
Сумлінна поведінка, поряд з іншими ознаками, характеризується, у тому числі, дотриманням засудженим режиму відбування покарання та виконанням покладених на нього законом обов`язків, стримуванням від порушень режиму відбування покарання та від порушень правил внутрішнього розпорядку.
У пункті 17 постанови Пленуму Верховного Суду України Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким № 2 від 26.04.2002 роз`яснено, що оскільки судовий розгляд питання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання або заміну невідбутої частини покарання більш м`яким справляє великий виховний і запобіжний вплив як на самого засудженого, так і на інших осіб, суди під час судового засідання у справах цієї категорії повинні приділяти особливу увагу поясненням засудженого, представників органу, який відає виконанням покарання, спостережної комісії або служби у справах неповнолітніх по суті внесеного подання. Зокрема, слід ретельно з`ясовувати ставлення засудженого до вчиненого злочину, праці та навчання, додержання ним вимог режиму, участь у самодіяльних організаціях засуджених виправно-трудової установи, а також його наміри щодо прилучення до суспільно корисної праці та потребу в наданні допомоги при обранні місця проживання і працевлаштування.
У судовому засіданні засуджений ОСОБА_5 пояснив, що працює і має позитивні наміри на життя після звільнення.
З характеризуючих матеріалів щодо засудженого ОСОБА_5 вбачається, що він характеризується позитивно. За час відбування, в цілому, покарання має 6 стягнень, які погашені в законному порядку. Одночасно, має 4 заохочення за сумлінне ставлення до праці. Засуджений ОСОБА_5 дотримується норм, які визначають порядок, умови відбування покарання та розпорядок установи. Встановлений режим утримання не порушує. У взаємовідносинах з іншими засудженими не конфліктний, підтримує з ними дружні стосунки. Дотримується правомірних та ввічливих взаємовідносин з персоналом установи виконання покарань, виконує їх законні вимоги. Має позитивні наміри на майбутнє. Відбутий строк покарання складає 5 років 1 місяць 8 днів.
Отже, засуджений ОСОБА_5 довів сумлінною поведінкою і ставленням до праці своє виправлення і щодо нього може бути застосовано умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.
З огляду на викладене, суд вважає, що клопотання засудженого про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 537, 539 КПК України, суд, -
постановив:
Клопотання засудженого ОСОБА_5 про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання задовольнити.
ОСОБА_5 звільнити умовно-достроково від подальшого відбування покарання на невідбутий строк 1 рік 10 місяців 22 дні.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Миколаївського апеляційного суду через Миколаївський районний суд Миколаївської області протягом 7 днів з дня оголошення ухвали.
Суддя ОСОБА_1
31.05.2019
Суд | Миколаївський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 31.05.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 82097621 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання |
Кримінальне
Миколаївський районний суд Миколаївської області
Войнарівський М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні