Дата документу 28.05.2019
ЄУ № 420/255/19
Провадження №2/420/358/19
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 травня 2019 року Новопсковський районний суд Луганської області
у складі: головуючого судді Проньки В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Новопсков цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства Державний ощадний банк України в особі філії - Луганського обласного управління АТ Ощадбанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ПАТ Державний ощадний банк України в особі філії - Луганського обласного управління АТ Ощадбанк звернувся до Новопсковського районного суду Луганської області з позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_1 на користь ПАТ Державний ощадний банк в особі філії - Луганського обласного управління АТ Ощадбанк заборгованість за Договором № 1010499 від 04.03.2013, яка станом на 05.06.2018 складає 23474,77 грн.; стягнути з відповідача судовий збір.
Підставою свого позову позивач зазначив неналежне виконання відповідачем своїх зобов`язань за Договором № 1010499 від 04.03.2013.
Ухвалою Новопсковського районного суду Луганської області від 05 березня 2019 року відкрито провадження та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, проти ухвалення заочного рішення не заперечує.
Відповідач про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином шляхом розміщення оголошення про виклик до суду на сайті Новопсковського районного суду Луганської області, однак останній до судового засідання не з`явився, про наявність поважних причин для цього суд не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи до суду не направив, відзиву на позовну заяву не надав, зустрічний позов до суду не пред`явив.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного судового провадження за наявними у справі матеріалами.
У зв`язку з розглядом справи за відсутності всіх учасників справи в порядку спрощеного провадження, відповідно до положень ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
За згодою представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи на підставі наявних у справі доказів, що відповідає положенням ст. ст. 280, 281 ЦПК України.
Згідно ч. 8 ст. 279 ЦПК України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи. Судові дебати не проводяться.
Дослідивши та оцінивши письмові докази у справі у їх сукупності, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що між Публічним акціонерним товариством Державний ощадний банк України в особі філії - Луганського обласного управління АТ Ощадбанк (далі - Банк, Кредитор) та ОСОБА_1 (далі - Клієнт, Відповідач) був укладений Договір № 1010499 від 04.03.2013 про відкриття фізичній особі карткового рахунку для платіжної картки та здійснення розрахунково-касового обслуговування за дебетово-кредитною схемою зі змінами, внесеними додатковим договором № 1 від 27.06.2013, додатковим договором № 2 від 23.08.2013, додатковим договором № 3 від 19.12.2013 (далі - Договір).
Відповідно до п. 1.1.1. Договору Банк відкриває Клієнту поточний рахунок № НОМЕР_1 в гривні на умовах тарифного пакету Зарплатний , Тарифів за користування платіжною карткою, розміщених на сайті Банку та на інформаційних стендах, що знаходяться у приміщеннях установ Банку.
У відповідності з п. 1.1.2. Договору Банк надав Клієнту Платіжну картку типу MasterCard Standart.
Згідно п. 1.1.4. Договору Банк встановлює Клієнту Кредит у сумі 10000,00 грн, з 27.06.2013 - 20 000,00 грн, з 23.08.2013 - 23 500,00 грн, з 19.12.2013 - 40 000,00 грн. Строк дії Кредиту встановлюється на відповідний період дії платіжної картки. При випуску платіжної картки на новий термін Кредит подовжується на строк дії платіжної картки. Процентна ставка за Кредитом є фіксованою і складає 10,5 % річних і сплачується щомісячно. Процентна ставка за Несанкціонованим овердрафтом складає 24,00 % річних. Щомісячна плата за обслуговування невикористаної частини встановленого кредиту складає 0,00 %. За умов безготівкового розрахунку Платіжною Карткою за товари та послуги, процентна ставка за користування Кредитом протягом Грейс-періоду складає 0,001 % річних.
Згідно п. 7.3. Договору підписанням цього Договору Клієнт засвідчує, що він ознайомлений з інформацією, надання якої вимагається відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону України Про захист прав споживачів , а також з Правилами та Тарифами, погоджується вважати положення вказаних Правил та Тарифів обов`язковими для застосування до відносин, які виникли на підставі цього Договору.
Відповідно до п.п. 7.4.-7.5. Правил здійснення операцій за рахунками, відкритими фізичним особам у АТ Ощадбанк (далі - Правила), проценти нараховуються методом факт/факт на фактично отриману клієнтом суму кредиту та за строк фактичного користування ним, починаючи з першого дня отримання кредиту включно, та до дня фактичного повернення кредиту (його частини). При нарахуванні процентів день отримання клієнтом кредиту приймається до розрахунку як 1 (один) повний день користування кредитом, а день повернення кредиту (його частини) до розрахунку процентів не включається. Сплата нарахованих процентів за користування кредитом (в т.ч. процентів за користування кредитом протягом Грейс-періоду)/процентів за несанкціонованим овердрафтом та сплата комісійних винагород, піп передбачені договором здійснюється 25 числа кожного місяця шляхом договірного писання коштів з рахунку клієнта.
Також, згідно п. 1.9. Договору Клієнт доручає Банку в порядку договірного списання списувати з Рахунку (в тому числі за рахунок Незнижувального залишку та/або Кредиту): вартість послуг, що наведені в Тарифах, у випадку користування Держателями цими послугами (в т.ч. у разі користування системою WEB-банкінг); нараховані проценти за Кредитом/Несанкціонованим овердрафтом; Кредитом/Несанкціонованим овердрафтом.
Банк свої обов`язки, передбачені Договором виконав в повному обсязі, а саме надав Відповідачу можливість розпоряджатись кредитними коштами на умовах, передбачених Договором та в межах встановленого кредитного ліміту, що підтверджується банківськими виписками по рахункам Клієнта.
Згідно п. 6.1. Правил, за невиконання або неналежне виконання умов Договору, правил та Тарифів Сторони несуть відповідальність в порядку, визначеному чинним законодавством.
Пунктом 3.3. Договору встановлено, що Клієнт зобов`язаний погасити заборгованість за Кредитом у повному обсязі у разі закінчення строку дії Платіжної картки та не продовження її дії на новий строк.
Відповідно до довідки, наданої Публічним акціонерним товариством Державний ощадний банк України в особі філії Луганського обласного управління АТ Ощадбанк від 06.02.2019, термін дії платіжної картки за поточним рахунком № НОМЕР_1 , відкритим на ім`я ОСОБА_1 закінчився 31.03.2016, на новий термін не продовжувався.
Згідно п. 3.6. Договору у разі виникнення простроченої заборгованості за Рахунком та Кредитом, її погашення у строки, визначені Правилами. Клієнт гарантує повернення сум такої заборгованості Банку всіма належними йому коштами, майном, майновими правами, тощо.
Пунктом 3.9 Договору встановлено, що Банк має право вимагати від Клієнта дострокового повернення Кредиту, сплати процентів за користування ним та інших платежів за цим Договором, у випадку невиконання Клієнтом зобов`язань щодо вчасного повернення Кредиту, сплати процентів за користування ним та інших платежів за цим Договором, в тому числі, але не виключно у випадку затримання сплати Клієнтом Кредиту (його частини) та/або перевищення ліміту (несанкціонованого овердрафту) та/або процентів, обов`язок сплати яких передбачено Договором, щонайменше на один календарний місяць.
Частина 1 ст. 638 ЦК України передбачає, що договір вважається укладеним, якщо сторони досягли згоди з усіх істотних умов договору. До істотних умов відносяться умови про предмет договору, умови, які визначені істотними законом, а також ті умови, щодо яких сторонами обов`язково повинна бути досягнута згода.
Відповідно до ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, направлена на встановлення, зміну чи припинення цивільних прав та обов`язків.
Частиною 1 ст. 627 ЦК України також встановлено свободу договору, з посиланням на статтю 6 зазначеного Кодексу із зазначенням того, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Підписуючи кредитний договір, позичальник ОСОБА_1 погодився з усіма умовами щодо повернення суми кредиту та сплати процентів за користування кредитом в строки, встановлені цим договором. При цьому підписання даного договору позичальник висловив свою обізнаність з діючими тарифами банку та обов`язковими платежами, передбаченими чинним законодавством України.
Згідно з ч.1 ст.1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.
Відповідно до ст.525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з ст.526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 610 ЦК України визначено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ст.612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. Боржник, який прострочив виконання зобов`язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення.
Статтею 611 ЦК України передбачено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст.625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 1050 ЦК України, якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилась, а також сплати процентів, належних йому, якщо інше не передбачено договором.
Зазначена норма закону застосовується також до відносин за кредитним договором в силу вимог ст. 1054 ЦК України.
Як вбачається з матеріалів даної справи, відповідач свої зобов`язання за договором № 1010499 від 04.03.2013 про відкриття фізичній особі карткового рахунку для платіжної картки та здійснення розрахунково-касового обслуговування за дебетово-кредитною схемою зі змінами, внесеними додатковим договором № 1 від 27.06.2013, додатковим договором № 2 від 23.08.2013, додатковим договором № 3 від 19.12.2013, належним чином не виконував, а тому згідно розрахунку, наданого банком, станом на 05.06.2018 за ним утворилася заборгованість в сумі 23474,77 грн, у тому числі: загальна сума основної заборгованості (основного боргу) - 15647,74 грн; загальна сума заборгованості по сплаті процентів за користування Кредитом - 1877,23 грн; сума заборгованості за розрахунково-касове обслуговування - 30,00 грн; сума втрат від інфляції за непогашення кредиту з червня 2016 року по травень 2018 року - 4193,59 грн; сума втрат від інфляції за непогашення процентів за користування кредитом з червня 2015 року по травень 2018 року - 650,63 грн; три проценти річних за непогашення кредиту з 15.06.2016 по 05.06.2018 - 927,29 грн; три проценти річних за непогашення процентів за користування кредитом з 05.06.2015 по 05.06.2018 - 148,29 грн.
Таким чином, факти, викладені позивачем у позовній заяві в обґрунтування позовних вимог, знайшли своє підтвердження в ході судового розгляду, є обґрунтованими, підтверджені письмовими доказами, сумніву не викликають, а тому суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст. ст. 12, 13, 80, 81, 89, 141, 259, 263-268, 280-284, 354, 355 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства Державний ощадний банк України в особі філії - Луганського обласного управління АТ Ощадбанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , на користь публічного акціонерного товариства Державний ощадний банк України в особі філії - Луганського обласного управління АТ Ощадбанк , що розташований за адресою: вул.Енергетиків, буд.36, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93400, р/р НОМЕР_3 у ФЛОУ АТ Ощадбанк , МФО 304665, ЄДРПОУ 09304612, заборгованість за договором № 1010499 про відкриття фізичній особі карткового рахунку для платіжної картки та здійснення розрахунково-касового обслуговування за дебетово-кредитною схемою від 04.03.2013 станом на 05.06.2018 у розмірі 23474,77 грн (двадцять три тисячі чотириста сімдесят чотири гривні 77 коп.), у тому числі: загальна сума основної заборгованості (основного боргу) - 15647,74 грн; загальна сума заборгованості по сплаті процентів за користування Кредитом - 1877,23 грн; сума заборгованості за розрахунково-касове обслуговування - 30,00 грн; сума втрат від інфляції за непогашення кредиту з червня 2016 року по травень 2018 року - 4193,59 грн; сума втрат від інфляції за непогашення процентів за користування кредитом з червня 2015 року по травень 2018 року - 650,63 грн; три проценти річних за непогашення кредиту з 15.06.2016 по 05.06.2018 - 927,29 грн; три проценти річних за непогашення процентів за користування кредитом з 05.06.2015 по 05.06.2018 - 148,29 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , на користь публічного акціонерного товариства Державний ощадний банк України в особі філії - Луганського обласного управління АТ Ощадбанк , що розташований за адресою: вул.Енергетиків, буд.36, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93400, р/р НОМЕР_3 у ФЛОУ АТ Ощадбанк , МФО 304665, ЄДРПОУ 09304612, суму судового збору у розмірі 1921,00 грн (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна грн 00 коп.).
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивач має право оскаржити заочне рішення протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга подається до Луганського апеляційного суду через Новопсковський районний суд Луганської області.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом тридцяти днів з дня його проголошення, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя: В.В. Пронька
Суд | Новопсковський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2019 |
Оприлюднено | 02.06.2019 |
Номер документу | 82112433 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новопсковський районний суд Луганської області
Пронька В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні