Справа № 617/114/19
Провадження № 2/617/240/19
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2019 року Вовчанський районний суд Харківської області в складі:
головуючого - судді Глоби М.М.,
при секретарі судового засідання - Борщ Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Вовчанську цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Симинівської сільської ради Вовчанського району Харківської області про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаним позовом. В обґрунтування позову зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її родичка ОСОБА_2 . Відповідно до рішення Вовчанського районного суду Харківської області від 05 серпня 2009 року встановлений факт родинних відносин між нею та померлою ОСОБА_2 , визнано право власності на житловий будинок у порядку спадкування за законом у порядку спадкування за законом після смерті останньої. У 2007 році їй стало відомо про існування у померлої ОСОБА_2 права на земельну частку (пай) площею 6,31 га, що знаходиться на території Симинівської сільської ради Вовчанського району Харківської області, сертифікат серії НОМЕР_1 від 31 серпня 1996 року - загублений. Інших спадкоємців не має. Просила визнати за нею право на земельну частку (пай), у порядку спадкування за законом.
Позивач та представник позивача в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду справи сповіщалися судом завчасно та належним чином. Представник позивача надала суду заяву про підтримання позовних вимог ОСОБА_1 у повному обсязі, просила їх задовольнити, справу розглядати у її відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи сповіщався судом завчасно та належним чином. Надав суду заяву, в якій вказав, що не заперечує проти визнання права за ОСОБА_1 , просив справу розглядати у відсутності їх представника.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За таких обставин на підставі ч. 4 ст. 223 ЦПК України , суд вирішує справу на підставінаявних у ній даних та доказів (постановляє заочне рішення).
Суд, ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.
Дослідивши письмові докази по справі в їх сукупності, суд приходить до наступного.
Згідно ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду по захист своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Суд, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні й суспільні інтереси в спосіб, визначений законами України.
Відповідно до копії рішення Вовчанського районного суду Харківської області від 05 серпня 2009 року встановлений факт родинних відносин між позивачем ОСОБА_1 та померлою 22 липня 1999 року ОСОБА_2 , визнано за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок у порядку спадкування за законом у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 (а.с. 9, 18-19).
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на право на земельну частку (пай) площею 6,31 в умовних кадастрових гектарах для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, знаходиться на території Симинівської сільської ради Вовчанського району Харківської області, належав померлій на підставі сертифікату серії НОМЕР_1 від 31 серпня 1996 року (а.с. 15).
Відповідно до оголошення розміщеного у районній газеті Хлібороб від 08 грудня 2018 року загублений сертифікат серії НОМЕР_1 від 31 серпня 1996 року на право на земельну частку (пай), виданий на ім`я ОСОБА_2 - вважати недійсним (а.с. 20).
Цивільні відносини по даній справі виникли до набрання чинності Цивільним кодексом України від 01 січня 2004 року, а саме спадщина відкрилася 22 липня 1999 року, тому на дані правовідносини поширюється дія норм Цивільного кодексу Української РСР в редакції 1963 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 524 ЦК Української РСР, в редакції 1963 року чинній на час виникнення даних правовідносин, спадкоємство здійснюється за законом і заповітом.
Згідно зі ст. 549 ЦК УРСР визнається, що спадкоємець прийняв спадщину: якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
Єдиним спадкоємцем за законом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 є її родичка ОСОБА_1 , яка фактично вступила в управління спадковим майном.
Відповідно до листа завідувача Вовчанської державної нотаріальної контори № 1314/01-16 від 14 травня 2019 року спадкова справа до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 не відкривалася, заяв про прийняття (відмову) від спадщини не надходило (а.с. 41).
В зв`язку з чим, суд приходить до висновку, що позивач має право на земельну частку (пай), після померлої ОСОБА_2 у порядку спадкування за законом.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 524, 549 ЦК УРСР (в ред. 1963 року), ст. ст. 7, 10, 89, 247, 280-282 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Симинівської сільської ради Вовчанського району Харківської області про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 у порядку спадкування за законом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 право на земельну частку (пай) площею 6,31 в умовних кадастрових гектарах для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, знаходиться на території Симинівської сільської ради Вовчанського району Харківської області (сертифікат серії НОМЕР_1 від 31 серпня 1996 року).
Заочне рішення може бути переглянуто Вовчанським районним судом Харківської області за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення суду може бути оскаржене позивачем до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти діб з дня проголошення рішення суду.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через Вовчанський районний суд Харківської області.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 .
Представник позивача - ОСОБА_3 Лариса Віталіївна, місцезнаходження: АДРЕСА_2 .
Відповідач - Симинівська сільська рада Вовчанського району Харківської області, місцезнаходження: Харківська область, Вовчанський район, с. Симинівка, вул. Хлібороба, буд. 39, код № 04399358.
Суддя -
Суд | Вовчанський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2019 |
Оприлюднено | 02.06.2019 |
Номер документу | 82121701 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вовчанський районний суд Харківської області
Глоба М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні