Справа № 2-4688/10
У Х В А Л А
Іменем України
24 травня 2019 року Деснянський районний суд м. Києва у складі:
Головуючого судді - Галась І.А.
при секретарі - Магури Т.
у відсутності сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ГЛОБАЛ СПЛІТ про заміну сторони виконавчого провадження,
В С Т А Н О В И В:
Представник Товариства з обмеженою відповідальністю ГЛОБАЛ СПЛІТ звернувся до Деснянського районного суду м. Києва за заявою про заміну сторони виконавчого провадження. Вимоги заяви обґрунтовує тим, що 20 вересня 2010 року Деснянським районним судом м. Києва розглянуто цивільну справу №2-4688/10 за позовом ПАТ Фінанси та Кредит до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості. За результатами розгляду ухвалено рішення, яким стягнуто з боржника на користь кредитора заборгованість в сумі 123036,69 грн.
31.10.2018 року укладено Договір про відступлення (купівлі-продажу) прав вимоги між ПАТ Фінанси та Кредит та ТОВ Глобал Спліт . У відповідності до договору ТОВ Глобал Спліт перейшли права вимоги за Кредитним договором, а також всі інші пов`язані з ним права в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, в тому числі звернення стягнення. Таким чином, відбулася заміна кредитора у зобов`язані, зокрема ТОВ Глобал Спліт є новим кредитором у фінансових правовідносинах з боржником, а також новим стягувачем у виконавчих провадженнях.
Посилаючись на викладені обставини справи, представник ТОВ Глобал Спліт просить суд замінити сторону у виконавчому провадженні, щодо примусового виконання виконавчого листа по справі №2-4688/10 щодо ОСОБА_1 про стягнення на користь кредитора заборгованість за кредитним договором, а саме на стягувача - ТОВ Глобал Спліт .
В судове засідання представник заявника не з`явився, подано заяву, якою просив проводити розгляд справи за його відсутності.
Інші учасники справи в судове засідання не з`явилися.
Відповідно ч.3 ст.442 ЦПК України неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Згідно вимог ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, з`ясувавши всі фактичні обставини справи, суд вважає, що заява про заміну сторони виконавчого провадження підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що рішенням Деснянського районного суду м. Києва від 20 вересня 2010 року позов Публічного акціонерного товариства Банк Фінанси та Кредит до ОСОБА_1 про стягнення суми боргу задоволено. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства Банк Фінанси та Кредит 160996 гривень 75 копійок. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства Банк Фінанси та Кредит 1609,96 гривень державного мита та 120 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи (а.с.68-69).
Рішенням Апеляційного суду м. Києва від 27 січня 2011 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково. Рішення Деснянського районного суду м. Києва від 20 вересня 2010 року змінено та визначено розмір заборгованості, який підлягає стягненню в сумі 121699 грн. 70 коп. та суму судового збору - 1216 грн. 99 коп. В іншій частині рішення суду залишено без змін (а.с.95-96).
Як вбачається з наданих заявником доказів, 31 жовтня 2018 року Публічне акціонерне товариство Банк Фінанси та Кредит - з однієї сторони та Товариство з обмеженою відповідальністю Глобал Спліт - з другої сторони, уклали Договір про відступлення (купівлі-продажу) прав вимоги (а.с.102-103).
Згідно п. 1 Договору про відступлення (купівлі-продажу) прав вимоги - за цим Договором в порядку та на умовах, визначених цим Договором, Банк відступає Новому кредитору належні Банку, а Новий Кредитор набуває права вимоги Банку до позичальників та поручителів зазначених у Додатку №1 до цього Договору, надалі за текстом Боржники, включаючи права вимоги до правонаступників Боржників, спадкоємців Боржників або інших осіб, до яких перейшли обов`язки Боржників за кредитними договорами та договорами поруки з урахуванням усіх змін, доповнень і додатків до них, згідно реєстру у Додатку №1 до цього Договору, надалі за текстом Основні договори, надалі за текстом Права вимоги. Новий кредитор сплачує Банку за Права вимоги грошові кошти у сумі та у порядку, визначених цим Договором.
Відповідно до Додатку №1 до Договору про відступлення прав вимоги від 31.10.2018 року - ТОВ Глобал Спліт набуло права грошової вимоги до Відповідача ОСОБА_1 за кредитним договором №29-220/08-А від 15.07.2013 року, укладеним між ПАТ Банк Фінанси та Кредит та ОСОБА_1 (а.с.104).
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є, зокрема, обов`язковість судових рішень.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Згідно ст. 514 ЦК України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно зі ст. 1 Закону України Про виконавче провадження виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження (ч. 5 ст. 442 ЦПК України).
Відповідно до частин 1 та 2 статті 15 Закону України Про виконавче провадження сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення.
Згідно з ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Під процесуальним правонаступництвом у виконавчому провадженні слід розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов`язків від право попередників до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні.
Підставою для правонаступництва є смерть громадянина, що був стороною виконавчого провадження, оголошення його померлим, реорганізація юридичної особи, відступлення права вимоги, переведення боргу. Доказами правонаступництва, залежно від підстав виникнення, можуть бути: свідоцтво про право на спадщину (ст.1296,1297 ЦК України), передавальний акт комісії з припинення юридичної особи (ст.104,106 ЦК України), правочин щодо заміни кредитора або боржника у зобов`язанні (ст.512,513,520,521 ЦК України).
Враховуючи, що первісний кредитор вибув з підстав відступлення вимоги, а до нового кредитора перейшли усі його права, суд пройшов до висновку, про необхідність такої заміни ПАТ Банк Фінанси та Кредит його правонаступником ТОВ Глобал Спліт .
На підставі викладеного керуючись ст. 442 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ГЛОБАЛ СПЛІТ про заміну сторони виконавчого провадження - задовольнити .
Замінити сторону виконавчого провадження з примусового виконання рішення Деснянського районного суду м. Києва від 20 вересня 2010 року в цивільній справі №2-4688/10 за позовом Банк Фінанси та Кредит до ОСОБА_1 про стягнення суми боргу, а саме: стягувача Публічне акціонерне товариство Банк Фінанси та Кредит на його правонаступника Товариство з обмеженою відповідальністю ГЛОБАЛ СПЛІТ (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 5-Б, оф. 5, код ЄДРПОУ 41904846).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя:
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2019 |
Оприлюднено | 02.06.2019 |
Номер документу | 82124755 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Галась І. А.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Головін В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні