КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/2243/19

Провадження № 1-кс/234/4111/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2019 року м. Краматорськ

Слідчій суддя Краматорського міського суд Донецької області Нейло І.М., при секретарі Ридош Г.Ю., за участю старшого слідчого СУ ГУНП в Донецькій області капітана поліції Шевченко Д.В. розглянувши в місті Краматорську клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Донецькій області капітана поліції Шевченко Д.В. про арешт майна,-

ВСТАНОВИВ:

До Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Донецькій області капітана поліції Шевченко Д.В. про арешт майна, у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019051100000007 від 17 січня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого частиною 3 статті 368 КК України .

Згідно клопотання, в провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції в Донецькій області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019051100000007 від 17 січня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

ОСОБА_1 перебуває на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади м. Українська Донецької області.

Згідно функціональних обов`язків за вказаною посадою, що визначені посадовою інструкцією, у зв`язку із виконанням своїх службових обов`язків, ОСОБА_1 була зобов`язана, серед іншого, виконувати обов`язки міського голови у разі його відсутності або неможливості виконання ним своїх обов`язків, виконувати обов`язки секретаря виконкому під час перебування у відпустці, тимчасової непрацездатності, курсах підвищення кваліфікації, відрядженнях, приймати участь у розробці проекту місцевого бюджету у межах своєї компетенції, приймати участь у розробці і виконанні Програми соціально - економічного розвитку, займатися розгляданням всіх питань, пов`язаних з господарською діяльністю ради та її виконавчого комітету, координувати взаємодію ради та її виконавчого комітету з підприємства промисловості, комунального господарства, малого бізнесу, які знаходяться на території міста, забезпечувати збалансований соціально - економічний розвиток міста, здійснювати постійний контроль очисткою міста, роботу щодо благоустрою міста, контроль за виконанням рішень міської ради та її виконавчого комітету, приймати участь у підготовці проектів рішень міської ради та її виконавчого комітету, у роботі та нарадах міського голови з керівниками підприємств, установ та організацій міста.

Разом із ОСОБА_1 у вказаній раді на посаді спеціаліста І категорії з питань благоустрою та земельних відносин працює ОСОБА_3 .

Згідно функціональних обов`язків за вказаною посадою, що визначені посадовою інструкцією, ОСОБА_3 здійснює реєстрацію громадян, бажаючих отримати земельні ділянки під індивідуальне будівництво, виявляє землі несількогосподарського призначення, можливі до продажу і готує щорічно проекти рішень щодо затвердження земельних ділянок, що пропонуються до продажу, готує проекти рішень та вносить на розгляд міської ради питання щодо згоди на оформлення документів про право користування земельною ділянкою у використання на території Української міської ради, здійснює контроль за виконанням рішень міської ради стосовно земельних питань, здійснює роботу по благоустрою міста тощо.

Згідно з положеннями Примітки 1 до ст. 364 Кримінального кодексу України ОСОБА_1 та ОСОБА_3 є службовими особами, а у відповідності до ст. 3 Закону України Про запобігання корупції є суб`єктами відповідальності за корупційні правопорушення.

Згідно положень Примітки до ст. 368 Кримінального кодексу України ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади м. Українська Донецької області, була службовою особою, яка займає відповідальне становище.

Свої службові повноваження ОСОБА_1 та ОСОБА_3 використовували у злочинних цілях.

06.02.2019 в порядку ст. 208 КПК України було затримано гр. ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( спеціаліста І категорії з питань регулювання земельних відносин та благоустрою Української міської ради) та 07.02.2019 їй повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Санкція ч.3 ст.368 КК України передбачає обов`язкову конфіскацію майна.

Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно Державного реєстру іпотек, єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна від 25.04.2019 року ОСОБА_3 на правах приватної власності належить ј квартири АДРЕСА_1 .

Таким чином, в ході досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, з метою забезпечення вироку в частині можливої конфіскації майна, виникла необхідність у накладенні арешту на вказане нерухоме майно, яке на правах приватної власності належить підозрюваній ОСОБА_3 .

З метою забезпечення арешту майна підозрюваного, сторона обвинувачення вважає за доцільним дане клопотання розглядати за відсутності підозрюваної ОСОБА_3 та її захисника.

Слідчийпросив накласти арешт на ј частину квартири АДРЕСА_1 , яка згідно довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно Державного реєстру іпотек, єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна від 25.04.2019 року на правах приватної власності належить підозрюваній ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Розглянувши клопотання, додані матеріали кримінального провадження вважаю, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

В провадженні СУ ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 42019051100000007 від 17 січня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

06.02.2019 в порядку ст. 208 КПК України було затримано гр. ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( спеціаліста І категорії з питань регулювання земельних відносин та благоустрою Української міської ради) та 07.02.2019 їй повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Ухвалою Краматорського міського суду від 08.08.2019 року відносно ОСОБА_3 обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту цілодобово.

Санкція ч.3 ст.368 КК України передбачає обов`язкову конфіскацію майна.

Згідно п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження.

Відповідно до ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у разі якщо до такої юридичної особи може бути застосовано захід кримінально-правового характеру у вигляді конфіскації майна, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України метою арешту майна є забезпечення кримінального провадження, забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, забезпечення конфіскації або спеціальної конфіскації. Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.

Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно Державного реєстру іпотек, єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна від 25.04.2019 року ОСОБА_3 на правах приватної власності належить ј квартири АДРЕСА_1 .

Беручи до уваги вищевикладене, з метою забезпечення конфіскації майна, суд вважає необхідним задовольнити клопотання та накласти арешт на майно підозрюваної ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на ј частину квартири АДРЕСА_1 , яка згідно довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно Державного реєстру іпотек, єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна від 25.04.2019 року на правах приватної власності належить підозрюваній ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Керуючись статтями 167, 170, 171,173 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Донецькій області капітана поліції Шевченко Д.В. про арешт майна - задовольнити.

Накласти арешт на ј частину квартири АДРЕСА_1 , яка згідно довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно Державного реєстру іпотек, єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна від 25.04.2019 року на правах приватної власності належить підозрюваній ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Донецького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення

Слідчий суддя: І.М.Нейло

Зареєстровано 04.06.2019
Оприлюднено 04.06.2019
Дата набрання законної сили 27.05.2019

Судовий реєстр по справі 234/2243/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 06.06.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 29.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 27.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 27.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 02.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 15.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 04.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 21.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 14.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону