КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/6309/19

Провадження № 1-кс/234/4185/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення експертизи

29 травня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Сухоручко Ю.О.,

за участю секретаря судового засідання Харькової Т.С.,

розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області Макаренко Д.В., про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів у кримінальному провадженні № 12019050390001382, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

27.05.2019 року до Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання слідчого СВ Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області Макаренко Д.В., про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів у кримінальному провадженні № 12019050390001382, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що в провадженні слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019050390001382 від 08.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України.

25.03.2017 року до ЧЧ Краматорського ВП ГУ НП в Донецької області від ст. о/у ВКП майора поліції Мартиненко Р.В. надійшов рапорт про те, в ході проведення розшукових заходів було встановлено, що громадянин К , за місцем свого мешкання зберігає наркотичні речовини,а саме канабіс.

22.05.2019 року слідчим СВ Краматорського ВП ст. лейтенантом поліції Макаренко Д.В. в період часу з 18год. 35 хв. до 22 год. 10 хв. був проведений обшук буд. АДРЕСА_1 за місцем мешкання гр-на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час якого було виявлено та вилучено:

- у сараї було виявлено та вилучено насіння рослини зеленого кольору (пакет №1);

- на горищі будинку було виявлено та вилучено поліетиленовий пакет, в якому розташовано висушену подрібнену рослинну речовину зеленого кольору, з характерним запахом канабісу (пакет №2);

- у сараї було виявлено та вилучено листя рослини, не подрібнені, з характерним запахом канабісу (пакет №3);

- при вході у сарай, на підвіконні, у горшку, було виявлено та вилучено рослинну зеленого кольору, з корінням (пакет №4);

- на горищі будинку було виявлено та вилучено висушені рослини зеленого кольору, без коріння, з характерним запахом коноплі (пакет №5);

- у сараї було виявлено та вилучено фрагмент пластикової пляшки та металеве сито з залишками подрібненої рослинної речовини (пакет №6);

- на горищі сараю було виявлено та вилучено висушені рослини з мілким висушеним листям, без коріння (пакет № 7)

В ході досудового розслідування даного кримінального провадження виникла необхідність у проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин.

На вирішення експертизи потрібно поставити наступні питання:

-чи є надана на дослідження речовина рослинного походження, вилучена 20.05.2019 в ході обшуку, наркотичним засобом, психотропною речовиною, якщо так, то до якого виду відноситься, яка її маса? (пакет №2);

-чи є надане на дослідження насіння, наркотичним засобом, психотропною речовиною, якщо так, то до якого виду відноситься, яка її маса? (пакет №1);

-чи є представлені на дослідження листя та рослини нарковмісними, якщо так, то до якого виду відносяться (пакети №3, 4, 5, 7);

- чи є на поверхні наданих на дослідження об`єктах, а саме металевому ситі та фрагменті ПЕТ нашарування (сліди) наркотичних засобів, психотропних речовин, якщо так, то до якого виду відносяться, яка їх маса? (пакет №6).

Надати експертам для дослідження:

1.пакет №1, а саме поліетиленовий пакет, якому пластикова банка, в якій розташовано насіння рослини зеленого кольору;

2.пакет №2, а саме поліетиленовий пакет, в якому розташовано висушену подрібнену рослинну речовину зеленого кольору, з характерним запахом канабісу.

3.пакет № 3, а саме поліетиленовий пакет, в якому розташовано листя рослини, не подрібнені, з характерним запахом канабісу.

4.пакет №4, а саме поліетиленовий пакет, в якому розташовано рослинну зеленого кольору, з корінням.

5.пакет №5, а саме поліетиленовий пакет, в якому розташовано висушені рослини зеленого кольору, без коріння, з характерним запахом коноплі.

6.пакет №6, а саме поліетиленовий пакет, в якому розташовано фрагмент пластикової пляшки та металеве сито з залишками подрібненої рослинної речовини.

7.пакет №7, а саме синтетичний мішок білого кольору, в якому розташовано висушені рослини з мілким висушеним листям, без коріння.

З частковим або повним знищенням об`єктів дослідження, у разі необхідності, згодна.

У судове засідання слідчий не з`явився, про час та місце розгляду клопотання був повідомлений.

Відповідно до ч.3 ст.244 КПК України неявка слідчого не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши клопотання, перевірив матеріали, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання з огляду на наступне.

Відповідно до ч.1 ст.244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Відповідно до ч. 1 ст.242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Відповідно до ч.1 ст.243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч. 6 ст. 244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

У судовому засіданні встановлено, що слідчим відділом Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області здійснюється досудове розслідування, внесене до ЄРДР за № 12019050390001382, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

Клопотання слідчого відповідає вимогам ч.2 ст.244 КПК України та не підлягає поверненню слідчому.

Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку про призначення у кримінальному провадженні судової експертизи наркотичних засобів та психотропних речовин.

Керуючись ст.ст.107,110, 243, 244,309,372,395 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області Макаренко Д.В., про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, - задовольнити.

Призначити у кримінальному провадженні № 12019050390001382, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

-чи є надана на дослідження речовина рослинного походження, вилучена 20.05.2019 в ході обшуку, наркотичним засобом, психотропною речовиною, якщо так, то до якого виду відноситься, яка її маса? (пакет №2);

-чи є надане на дослідження насіння, наркотичним засобом, психотропною речовиною, якщо так, то до якого виду відноситься, яка її маса? (пакет №1);

-чи є представлені на дослідження листя та рослини нарковмісними, якщо так, то до якого виду відносяться (пакети №3, 4, 5, 7);

-чи є на поверхні наданих на дослідження об`єктах, а саме металевому ситі та фрагменті ПЕТ нашарування (сліди) наркотичних засобів, психотропних речовин, якщо так, то до якого виду відносяться, яка їх маса? (пакет №6).

Проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів доручити експертам Донецького НДЕКЦ МВС України.

Для ознайомлення експерту, при необхідності, надати матеріали кримінального провадження №12019050390001382 від 08.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України.

Надати експертам для дослідження: пакет №1, а саме поліетиленовий пакет, якому пластикова банка, в якій розташовано насіння рослини зеленого кольору; пакет №2, а саме поліетиленовий пакет, в якому розташовано висушену подрібнену рослинну речовину зеленого кольору, з характерним запахом канабісу; пакет № 3, а саме поліетиленовий пакет, в якому розташовано листя рослини, не подрібнені, з характерним запахом канабісу; пакет №4, а саме поліетиленовий пакет, в якому розташовано рослинну зеленого кольору, з корінням; пакет №5, а саме поліетиленовий пакет, в якому розташовано висушені рослини зеленого кольору, без коріння, з характерним запахом коноплі; пакет №6, а саме поліетиленовий пакет, в якому розташовано фрагмент пластикової пляшки та металеве сито з залишками подрібненої рослинної речовини; пакет №7, а саме синтетичний мішок білого кольору, в якому розташовано висушені рослини з мілким висушеним листям, без коріння.

Надати дозвіл експертам на часткове, або повне знищення об`єктів дослідження.

Експертний висновок надати слідчому СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Макаренко Д.В.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за статтями 384,385 КК України, за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяЮ. О. Сухоручко

Зареєстровано 04.06.2019
Оприлюднено 04.06.2019
Дата набрання законної сили 29.05.2019

Судовий реєстр по справі 234/6309/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 29.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 17.04.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону