Ухвала
від 04.06.2019 по справі 910/7038/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

04.06.2019Справа № 910/7038/19

Суддя Господарського суду міста Києва Ярмак О.М., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтера 2015"

до Акціонерного товариства Комерційний банк "ПРИВАТБАНК"

про зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтера 2015" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Акціонерного товариства Комерційний банк "ПРИВАТБАНК" про зобов`язання внести відомості до бази даних АТ КБ "Приватбанк" на умовах виконання договору банківського рахунку, укладеного між АТ КБ "Приватбанк" та ТОВ "Інтера 2015" по обслуговуванню банківських рахунків № 26003053141276, № 260590531121615, № 26045053104710, відкритих 07.08.2015 року, про обрання (призначення) директора ТОВ "Інтера 2015" Хижного Віталія Віталійовича з правом здійснення фінансових операцій від імені ТОВ "Інтера 2015", стягнення 100000,00 грн. відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок неправомірної бездіяльності з виконання Закону України "Про банки та банківську діяльність", Цивільного кодексу України, умов договору банківського рахунку, укладеного між АТ КБ "Приватбанк" та ТОВ "Інтера 2015" по обслуговуванню банківських рахунків.

Також у позовній заяві позивачем заявлено клопотання про витребування у відповідача належних копій установчих документів, відомостей щодо банківських рахунків відповідача з метою забезпечення виконання судового рішення в частині стягнення з відповідача на користь позивача грошових коштів; копій документів, що стали підставою для відкриття розрахункових рахунків ТОВ "Інтера 2015" відповідачем - ПАТ КБ "Приватбанк".

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд зазначає, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Гарантією реалізації права на судовий захист в аспекті доступу до правосуддя є встановлення законом помірного судового збору для осіб, які звертаються до суду. Це відповідає Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо заходів, які полегшують доступ до правосуддя, від 14.05.1981 N R (81) 7: "В тій мірі, в якій судові витрати становлять явну перешкоду доступові до правосуддя, їх треба, якщо це можливо, скоротити або скасувати" (підпункт 12 пункту D).

Отже, сплата судового збору за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів є складовою доступу до правосуддя, який є елементом права особи на судовий захист, гарантованого статтею 55 Конституції України, що має беззаперечно виконуватись сторонами в разі необхідності реалізації цього права.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У позовній заяві позивачем заявлено вимогу немайнового характеру про зобов`язання відповідача вчинити дії та вимогу майнового характеру про стягнення 100 000,00 грн. моральної шкоди, за розгляд яких належало сплатити 3842,00 грн.

Позивачем не надано жодних доказів сплати судового збору (Акт від 30.05.2019).

Відповідно до п.1 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

В якості доказів надсилання відповідачу копії позовної заяви з додатками позивачем додано до позовної заяви копію опису вкладення в цінний лист та копію повідомлення про вручення поштового відправлення від 17.05.2019.

При цьому, вказані документи мають бути подані до суду в оригіналі, також опис вкладення в цінний лист за відсутності фіскального чеку від 17.05.2019 не є належним доказом.

Таким чином, позивачем не надано належних доказів надсилання відповідачу копії поданої до суду позовної заяви б/н від 08.05.2019 з додатками.

Згідно з п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до чч.2-3 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). У разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо.

Приписами статті 91 Господарського процесуального кодексу України визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Згідно зі ст. 80 Господарського процесуального кодексу України позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви. При цьому слід звернути увагу, що у відповідності до ст. 74 Господарського процесуального кодексу України суд з власної ініціативи не може збирати докази, що стосуються предмета спору.

У позовній заяві позивач вказує на наявність між ним та відповідачем договірних відносин по договору банківського рахунку, укладеного між АТ КБ "Приватбанк" та ТОВ "Інтера 2015" по обслуговуванню банківських рахунків № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , відкритих 07.08.2015 року, проте жодних доказів на підствердження вказаних обставин, суду не надано.

Викладене у позовній заяві клопотання про витребування доказів жодним чином не обгрунтоване неможливістю самостійного подання документів та обставини, які вони підтверджують.

Внаслідок вказаного позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтера 2015" підлягає залишенню без руху.

Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Суд звертає увагу Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтера 2015" на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 180, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтера 2015" з залишити без руху.

3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Інтера 2015" зспосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- подання заяви про усунення недоліків позовної заяви, до якої додати оригінали доказів оплати у встановленому законом порядку судового збору на суму 3842,00 грн., доказів надсидання на адресу відповідача копії позовної заяви з додатками (оригінали чеку та опису); всі наявні докази в обгрунтування позовних вимог;

- надання доказів надсилання копії заяви про усунення недоліків позовної заяви з доданими документами відповідачу.

4. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Інтера 2015" строк для усунення недоліків позовної заяви: 10 днів з дня вручення цієї ухвали.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Дата підписання ухвали 04.06.2019

Суддя О.М.Ярмак

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.06.2019
Оприлюднено04.06.2019
Номер документу82159593
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/7038/19

Ухвала від 01.10.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ярмак О.М.

Ухвала від 17.09.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ярмак О.М.

Ухвала від 20.08.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ярмак О.М.

Ухвала від 04.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ярмак О.М.

Ухвала від 04.06.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ярмак О.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні