Справа № 527/812/19
провадження 2/527/483/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 травня 2019 року м. Глобине
Глобинський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - Олефір А.О.,
за участю секретаря - Волик Л.І.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в м. Глобине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Бугаївської сільської ради Глобинського району Полтавської області, треті особи без самостійних вимог щодо предмету спору: Градизька державна нотаріальна контора Глобинського району Полтавської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В:
16 квітня 2019 року позивач звернувся до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
В своїй заяві позивач зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Полтава померла його тітка - ОСОБА_2 . Брат померло, а його батько ІНФОРМАЦІЯ_2 помер, тому він є спадкоємцем майна померлої за законом, проте прийняти спадщину не має можливості, так як пропустив шестимісячний строк для прийняття спадщини. До 20 вересня 1999 року ОСОБА_2 проживала одиноко в АДРЕСА_1 , де була зареєстрована до самої смерті. Згодом вона вибула до Горбанівського будинку пристарілих1 та більше не поверталася. З часу вибуття із с. Бугаївка ні він, ні його батько відносин із ОСОБА_2 не підтримували, всі зв`язки між ними були втрачені, про фактичне місце її перебування вони нічого не знали. Про факт смерті та відповідно відкриття спадщини він дізнався випадково в січня 2019 року після отримання інформації з Глобинського районного відділу РАЦС. 02 квітня 2019 року в зв`язку з пропуском встановленого шестимісячного строку йому відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після померлої тітки. Інші спадкоємці, які в установленому законом порядку прийняли спадщину, а відсутні.
Посилаючись на поважність причин пропуску подання заяви про прийняття спадщини позивач просив суд, визнати, що строк для прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 пропущено ним з поважної причини; визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , а саме 3 (три) місяці з дня набрання рішенням законної сили.
У підготовче засідання позивач не з`явився, подав до суду заяву, в якій просив справу розглядати за його відсутності та вказав, що позовні вимоги підтримує.
Представник відповідача та третьої особи в підготовче засідання не з`явилися, подали до суду заяви, в яких просили справу розглядати за їх відсутності, проти задоволення позову не заперечували.
Відповідно до ч. 1 ст. 198 ЦПК України підготовче судове засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 цього розділу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цим Кодексом.
Згідно із ч.3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, всебічно, повно, об`єктивно оцінивши надані докази та давши їм належну оцінку, суд встановив наступне.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується копією Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану про смерть №00021859075 від 14 січня 2019 року (а.с. 8).
ОСОБА_1 є рідним племінником померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 ( а.с. 10,11,12).
08 листопада ІНФОРМАЦІЯ_3 брат померлої ОСОБА_2 - ОСОБА_3 помер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть ( а.с. 9).
Згідно довідки виконавчого комітету Бугаївської сільської ради від 04 квітня 2019 року ОСОБА_2 20 вересня 1999 року вибула до Горбанівського будинку пристарілих. Про зняття з реєстрації останньої сільській раді не відомо ( а.с.14,15).
ОСОБА_1 звернувся до Градизької державної нотаріальної контори із заявою про видачу на його ім`я свідоцтва про право на спадщину після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 тітки - ОСОБА_2 . 02 квітня 2019 року державний нотаріус відмовила йому у видачі свідоцтва, оскільки позивачем було пропущено встановлений законом строк для подання заяви про прийняття спадщини (а.с.13).
Відповідно до повідомлення Градизької державної нотаріальної контори від 07 травня 2019 року та Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру №56092912 від 10 травня 2019 року, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 спадкова справа не заведена, свідоцтва про право на спадщину не видавалися ( а.с. 23,24).
Надаючи правову оцінку викладеним обставинам, суд зазначає наступне.
Згідно з ст. 1270 ЦК України , для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з дня відкриття спадщини і протягом якого відповідно до ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Згідно з п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування , особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК .
Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини.
Згідно п. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено, що позивач є спадкоємцем за законом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 тітки - ОСОБА_2 , у встановлений період для прийняття спадщини проживав у іншому населеному пункті, з 1999 року з останньою зв`язків не підтримував, про факт смерті спадкодавця та відкриття спадщини дізнався лише в січні 2019 року, тому пропустив шестимісячний строк, встановлений для подання заяви про прийняття спадщини. За таких обставин, суд визнає зазначену позивачем причину пропуску строку для прийняття спадщини поважною.
Приймаючи до уваги викладене, суд дійшов висновку, що позов є законним та обґрунтованим, а тому підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 1269, 1270, 1272 Цивільного кодексу України, ст.ст. 12, 13,76, 81, 82, 258, 259, 206, 263, 265, 268, 273 ЦПК України суд,-
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати, що строк для прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 пропущено ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , з поважної причини.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , а саме 3 (три) місяці з дня набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду через Глобинський районни суд Полтавської області.
Повне найменування (ім`я) сторін та інших учасників справи .
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , рнокпп: НОМЕР_1 ).
Відповідач : Бугаївська сільська рада Глобинського району Полтавської області (39023, Полтавська область, Глобинський район, с. Бугаївка, вул. Шевченка, буд. 28А, код ЄДРПОУ:22544462).
Третя особа: Градизька державна нотаріальна контора Глобинського району Полтавської області (39070, Полтавська область, Глобинський район, смт. Градизьк, вул. Київська, буд. 51).
Повний текст рішення складено 03 червня 2019 року.
Суддя А. О. Олефір
Суд | Глобинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2019 |
Оприлюднено | 05.06.2019 |
Номер документу | 82187667 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Глобинський районний суд Полтавської області
Олефір А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні