Справа № 279/925/19
РІШЕННЯ
іменем України
04 червня 2019 року Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
у складі головуючого судді Коренюка В.П.,
при секретарі Подвисоцькій Т.В.,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду № 3 у м. Коростені Житомирської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - територіальна громада в особі виконавчого комітету Шершнівської сільської ради Коростенського району Житомирської області про встановлення факту родинних відносин, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся в суд із заявою про встановлення факту родинних відносин. В обгрунтування поданої заяви заявник зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його двоюрідна бабуся по лінії матері ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилась спадщина на спадкове майно. В установлений законом строк він звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, про що заведено спадкову справу № 1739/02-14 від 26 грудня 2018 року. Однак, у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом йому відмовлено через наявність розбіжностей в написанні прізвища, імені та по батькові діда заявника та спадкодавця, що і стало приводом для звернення до суду та заявлення вимоги про встановлення факту родинних відносин між ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , які були рідними сестрою та братом.
В судове засідання заявник ОСОБА_1 не з`явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Подав до суду заяву, в якій заявлені вимоги підтримав і просив суд розглянути справу без його участі.
Представник заінтересованої особи - територіальної громади в особі виконавчого комітету Шершнівської сільської ради Коростенського району Житомирської області в судове засідання також не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення. В направленому до суду листі сільський голова територіальної громади в особі виконавчого комітету Шершнівської сільської ради Коростенського району Житомирської області проти задоволення заяви ОСОБА_1 не заперечив, а розгляд справи просив проводити без участі представника установи.
Відповідно до ст.247 ч.2 Цивільного процесуального кодексу України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у місті Калуга Калужської області Російської Федерації померла ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 (а.с.4).
Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина на спадкове майно. В установлений законом строк заявник звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, на підставі чого було заведено спадкову справу № 220/2018.
З листа завідувача Коростенської районної державної нотаріальної контори № 1739/02-14 від 26 грудня 2018 року вбачається, що заявникові ОСОБА_1 , як спадкоємцю за заповітом у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2 відмовлено у зв`язку з розбіжностями в документах щодо підтвердження родинних відносин (а.с.10).
Відповідно до свідоцтва про народження заявника в графі матір вказано: " ОСОБА_4 " (а.с.7, 8).
В свідоцтві про народження матері заявника в графі батько вказано: " ОСОБА_3 " (дід заявника) (а.с.7).
З витягу Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження № 00021228082 від 18 жовтня 2018 року вбачається, що у відомостях про батьків ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , значаться в графі матір: " ОСОБА_5 ", а в графі батько: " ОСОБА_6 " (а.с.14).
Даними архівної довідки Державного архіву Житомирської області №Ш/3358 від 30 жовтня 2018 року підтверджується, що батьком ОСОБА_2 був "ОСОБА_6 (по батькові зазначено нерозбірливо)", а матір`ю - " ОСОБА_5 (так у документі), (по батькові зазначено нерозбірливо)" (а.с.9).
З витягу Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища № 00022002818 від 31 січня 2019 року вбачається, що ОСОБА_2 після реєстрації шлюбу змінила прізвище на " ОСОБА_11 " (а.с.13).
З метою юридичного оформлення прийняття спадщини, заявникові ОСОБА_1 необхідно в судовому порядку встановити факт родинних відносин, через розбіжності у документах, що підтверджують родинні відносини між спадкодавцем та дідом спадкоємця.
Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення (пункт 5 частини 2 статті 293 Цивільного процесуального кодексу України).
Зокрема суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами (пункт 1 частини 1 статті 315 Цивільного процесуального кодексу України).
Згідно з пунктом 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення", суд може встановити факт родинних відносин, якщо в органах РАЦС не зберігся відповідний запис чи відмовлено в його відновленні, або ж він може бути відновлений лише на підставі рішення суду.
За таких обставин, суд вважає, що факт родинних відносин між ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , знайшов своє підтвердження у судовому засіданні, а отже заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин слід задовольнити.
Керуючись статтями 13, 258-259, 263-265, 268, 293, 315 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин -задовольнити.
Вважати встановленим факт родинних відносин, тобто те, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 є рідною сестрою ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку в 30-денний строк з дня його проголошення.
У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень Цивільного процесуального кодексу України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
Заявник: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 .
Заінтересована особа: територіальна громада в особі виконавчого комітету Шершнівської сільської ради Коростенського району Житомирської області, місцезнаходження: Житомирська область, Коростенський район, село Шершні, вулиця Гагаріна, 8, код ЄДРПОУ 04348177.
Суддя Коростенського міськрайонного суду
Житомирської області В.П. Коренюк
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2019 |
Оприлюднено | 06.06.2019 |
Номер документу | 82201594 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Коренюк В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні