справа № 439/249/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 червня 2019 року Бродівський районний суд Львівської області у складі: головуючої - судді Бунда А.О.,
з участю секретаря Музичка Л.Т.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в спрощеному провадженні в м. Броди справу за позовом Кредитної спілки Довіра до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення боргу, суд,-
в с т а н о в и в :
Голова правління КС Довіра ОСОБА_3 звернулася в суд з позовом до відповідачів, в якому свої позовні вимоги мотивує тим, що згідно кредитного договору № 146 від 04.07.2018 р. ОСОБА_1 отримав в кредитній спілці Довіра кредит в сумі 8 000 грн. За повернення кредиту поручилася ОСОБА_2 . За договором передбачено повернення кредиту щомісячно рівними частинами і сплату відсотків за користування кредиту в розмірі 7% місячних від суми залишку кредиту. При несвоєчасному поверненні кредиту, згідно п.4.7 договору, відсотки нараховуються в розмірі 10% місячних. Крім того, за прострочення графіку погашення кредиту нараховується пеня в розмірі 0,1% від залишкової суми кредиту за кожен день прострочення. По договору погашення боргу проводиться в такому порядку спочатку сплачується проценти і пеня, а тоді сума кредиту. Станом на 20.02.2019 р. сума боргу по договору кредиту становить 10 847,33 грн., з яких основна сума кредиту становить 7188,30 грн., процентів - 2947.38 грн., пені - 711.65 грн. Просить стягнути з відповідачів солідарно вказану суму боргу та судові витрати.
04.03.2019 винесено ухвалу про відкриття провадження та розгляд справи у спрощеному позовному провадженні.
19.03.2019 ОСОБА_1 подано заяву про продовження розгляду справи в судовому провадженні із викликом сторін.
19.03.2019 призначено судове засідання у цій справі із повідомленням сторін про час та місце судового засідання.
Представник позивача - представник Кредитної спілки Довіра - Левко І.П. в судовому засіданні зменшила розмір позовних вимог просить стягнути лише тіло кредиту в розмірі 5400 грн., так як відповідач ОСОБА_1 військовослужбовець, являється учасником бойових дій, тому він звільнений від сплати процентів за користування кредитом та пені.
Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов визнав, згідний сплатити заборгованість по тілу кредиту в сумі 5400 грн.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явилася, однак була належно повідомлена про час та місце проведення судового засідання, причини неявки суду не повідомила, заяв про відкладення розгляду справи суду не направляла. Суд ухвалив розглядати справу у відсутності відповідача ОСОБА_2 на підставі наявних у справі матеріалів.
Суд, з`ясувавши обставини справи приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення, виходячи з наступного:
Відповідно ст. 526 ЦК України , зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу , інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Згідно ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ст. 1054 ЦК України , за кредитним договором банк, або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язуються надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.
В силу ст.554 Цивільного кодексу України у разі порушення боржником зобов`язання забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають як солідарні боржники. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
У судовому засіданні встановлено, що згідно з договором про споживчий кредит № 146 від 04.097.2018 року ОСОБА_1 був наданий кредит у розмірі 8000 грн.(а.с.8). Строк дії цього кредиту становить 12 місяців з моменту його підписання обома сторонами. Для забезпечення виконання кредитних зобов`язань ОСОБА_1 між КС Довірою та ОСОБА_2 було укладено договір поруки №146 від 04.07.2018 (а.с.11), згідно з яким поручитель зобов`язалася солідарно відповідати перед кредитом за виконання всіх зобов`язань позичальника.
Пристінському І ОСОБА_4 було надано кредит, що підтверджується видатковим касовим ордером № 286 від 04.07.2018 (а.с.17).
З розрахунку вбачається, що ОСОБА_1 останній платіж за кредитом провів 12.10.2018 року в сумі 500.00 грн. В загальному ОСОБА_1 сплачено 2600грн., що вбачається з реєстру поступлення коштів КС Довіра (а.с.7).
У зв`язку з неналежним виконанням зобов`язання позивач 21.02.2019 року звернулася в суд з даним позовом, так як п.5.4.3 кредитного договору передбачає, що кредитодавець має право вимагати дострокового повернення кредиту, строк виплати якого ще не настав, в повному обсязі у випадку затримання сплати позичальником частини кредиту щонайменше на один календарний місяць.
Відповідач являється учасником бойових дій (а.с.41) та перебував на військовій службі до 28.03.2019 (а.с.40).
Згідно зі статтею 5 Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з`єднань, об`єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.
Згідно зі статтею 6 Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту до осіб, які належать до учасників бойових дій, належать особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції.
Законом України від 20 травня 2014 року № 1275-VII Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації внесено зміни до статті 14 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей , яку доповнено пунктом 15 наступного змісту - військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов`язаним - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов`язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються.
Згідно із Законом України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію особливим періодом є функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
В Україні особливий період розпочався 18 березня 2014 року і триває по теперішній час.
Від сплати судового збору ОСОБА_1 звільнений, як учасник бойових дій згідно Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей .
На підставі ст.ст.16,509,526,530,554,610,1046-1050,1054 ЦК України, керуючись ст.ст. 10,81,89, 141, 206 ч.4,258-259, 263-265,279 ЦПК України, суд,
у х в а л и в :
позов задовольнити.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 в користь кредитної спілки «Довіра» 5 400 (п`ять тисяч чотириста) гривень заборгованості за тілом кредиту за кредитним договором від 04.07.2018 р. за № 146.
Судовий збір компенсувати за рахунок держави.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30 - денний строк з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
У відповідності до п.п.15.5 п.15 ч.1 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Позивач Кредитна спілка Довіра , код ЄДРПОУ 26256518, яка знаходиться за адресою м.Броди вул. В.Стуса,16.
Відповідач ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце проживання АДРЕСА_1 .
Відповідач ОСОБА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , місце проживання АДРЕСА_1 .
Повний текст рішення суду складено 05.06.2019.
03 червня 2019 року
Суддя: А. О. Бунда
Суд | Бродівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2019 |
Оприлюднено | 06.06.2019 |
Номер документу | 82209201 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бродівський районний суд Львівської області
Бунда А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні